İnşaat Kurul Oluşumu

Mustafa Uludağlı

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
arkadaşlar herkese merhaba. B sınıfı iş güvenliği uzmanı olarak 1 şantiyede işe başladım ana firma olarak bizim 12 elemanımız var sahada çalışan demirci ve kalıpcı ekibi olarak bir taşeron firma var ancak iş güvenliği hizmetini biz vermiyoruz farklı osgbden alıyorlar onlarında 43 elemanı var şimdi bu şantiyede kurul oluşturulurmu oluşturulursa kim tarafından oluşturulmalı ve üyelerde her 2 tarafdanda kuruldaki kişiler mi olmalı cevap veririseniz çok sevinirim. Yönetmelikteki maddeyi okudum ancak işverenim kurulu biz kuramayız taşeron firma bizden hizmet almadığı için diyor

HALİL İBRAHİM BÖCEK

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (B)
Merhaba,

İsg kurulları hakkında tüm detaylara linkte yer alan yönetmelikten ulaşabilirsiniz.
İyi çalışmalar, kazasız günler dilerim.
Saygılarımla.

Gökay ŞAHİNER

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Diğer
arkadaşlar herkese merhaba. B sınıfı iş güvenliği uzmanı olarak 1 şantiyede işe başladım ana firma olarak bizim 12 elemanımız var sahada çalışan demirci ve kalıpcı ekibi olarak bir taşeron firma var ancak iş güvenliği hizmetini biz vermiyoruz farklı osgbden alıyorlar onlarında 43 elemanı var şimdi bu şantiyede kurul oluşturulurmu oluşturulursa kim tarafından oluşturulmalı ve üyelerde her 2 tarafdanda kuruldaki kişiler mi olmalı cevap veririseniz çok sevinirim. Yönetmelikteki maddeyi okudum ancak işverenim kurulu biz kuramayız taşeron firma bizden hizmet almadığı için diyor

Yönetmeliğin;
"ç) Asıl işveren ve alt işverenin çalışan sayıları ayrı ayrı ellinin altında ve toplam çalışan sayısı elliden fazla bulunduğu durumlarda ise koordinasyon asıl işverence yapılmak kaydıyla, asıl işveren ve alt işveren tarafından birlikte bir kurul oluşturulur. Kurulun oluşumunda üyeler 6 ncı maddeye göre her iki işverenin ortak kararı ile atanır.""
Bu bendini işverenine tebliğ edip, İSG Kurulu oluşturmanın zorunlu olduğunu, şantiye dediğin için çok tehlikelidir, her ay en az 1 kere olağan toplantı yapılması gerektiğini, olması gereken asgari üyeleri de taşeron işvereni ile kararlaştırıp belirlenmesi gerektiğini söylemelisin. Kurul üyeleri atama formu ve kurul üyeleri eğitim formunu nu da 2 işverene de imzalatabilirsin.

Yusuf Yurt

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)
merhaba, anladığım kadarıyla şantiyede birden fazla işveren var toplam sigortalı çalışan sayısı 50 nin üzerinde. Bu şekilde ana firma sigorta sicili altında iş yeri açılışı yapan her firma ayda en az 1 kez ana işveren başkanlığında toplanan İSG Kuruluna katılmak zorundadır. İSG Kurul toplantı tutanağını hazırlayıp tüm katılımcılar ile paylaşabilirisiniz.

Mehmet Uzman

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Kapsam

MADDE 2 –
(1) Bu Yönetmelik, 20/6/2012 tarihli ve 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu kapsamına giren, elli ve daha fazla çalışanın bulunduğu ve altı aydan fazla süren sürekli işlerin yapıldığı işyerlerini kapsar.

Bu maddeyi de gözönüne alın bence

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.