Tartışma : İçe Görevlendirme Hakkında

İSG katipte içe görevlendirme olarak gözüküyorum B olmam için çalışma süreme ekleniyor mu?

• Kullanılan toplam oy
    31

ISIKSENA

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (C)
İSG katipte içe görevlendirme olarak gözüküyorum B olmam için çalışma süreme ekleniyor mu?

Hakikat

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
osgb de çalışıyorsanız içe görevlendirme sayılmıyor. Osgb de dışa görevlendirme gereklidir.az tehlikeli veya tehlikeli sınıfta bir işyerinde iseniz içe görevlendirmeniz geçerli olması için sgk nız iş güvenliği uzm. olarak yatırılması gerekmektedir.

ISIKSENA

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (C)
Şantiyede çalışıyorum sigortam isg uzmanı olarak ödeniyor. Sorun olur mu?

Hkn_Erdoğan

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Avukat
Benim kısmi süreli içe görevlendirme ile holdingimizin 5 farklı fabrikasına bakıyordum, geçen aralık ayında b sınıfı oldum sıkıntı olmaz.

emre turkoğlu

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
Bir OSGB firmasında yaklaşık 8 aylık bir içe görevlendirmem söz konusu ki bunun 2 aylık kısmı da osgb içerisinde sorumlu müdürlük.Konu ile alakalı olarak Genel müdürlüğe bir dilekçe yazdım gerek kanun gerekse yönetmeliklerde ''içe görevlendirme'' diye bir tabir olmadığını,kanun ve yönetmelikte ''faal çalıştığını belgeleyen'' ibaresiyle detaylıca yazdım.Ayrıca içe görevlendirme belgemi ve SGK'dan İSG uzmanı olarak yatırılan primlerimi de ekledim.Ancak bakanlık bana konu ile alakasız yönetmelikten ve tamamen kendi uydurmaları olan ''içe ve dışa görevlendirme'' hususlarından bahsetti ve sayılamayacağı bildirdi.

benimde istediğim açıkcası buydu.Şuan Kamu Denetçiliği Kurumuna konu ile alakalı detaylı bir yazı yazıp gönderdim.Bakalım ordan sonuç ne gelecek.

Ama şunu söylemek isterim ki şöyle sağlam bir avukat aracılığıyla mahkemeye verilse kesin kazanılır.Çünkü kanun ve yönetmelikler bu konuda açıkça faal olarak çalışan demiş ki içe görevlendirilen ve SGK da uzman olarak belirtmesi fazlasıyla yeterli....

ISIKSENA

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (C)
Kafam karıştı gerçekten. Çalışma süresine ekleniyor diye düşünüyorum sonuçta herkes osgb bağlı çalışacak diye bir hüküm yok.

nil

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Bir OSGB firmasında yaklaşık 8 aylık bir içe görevlendirmem söz konusu ki bunun 2 aylık kısmı da osgb içerisinde sorumlu müdürlük.Konu ile alakalı olarak Genel müdürlüğe bir dilekçe yazdım gerek kanun gerekse yönetmeliklerde ''içe görevlendirme'' diye bir tabir olmadığını,kanun ve yönetmelikte ''faal çalıştığını belgeleyen'' ibaresiyle detaylıca yazdım.Ayrıca içe görevlendirme belgemi ve SGK'dan İSG uzmanı olarak yatırılan primlerimi de ekledim.Ancak bakanlık bana konu ile alakasız yönetmelikten ve tamamen kendi uydurmaları olan ''içe ve dışa görevlendirme'' hususlarından bahsetti ve sayılamayacağı bildirdi.

benimde istediğim açıkcası buydu.Şuan Kamu Denetçiliği Kurumuna konu ile alakalı detaylı bir yazı yazıp gönderdim.Bakalım ordan sonuç ne gelecek.

Ama şunu söylemek isterim ki şöyle sağlam bir avukat aracılığıyla mahkemeye verilse kesin kazanılır.Çünkü kanun ve yönetmelikler bu konuda açıkça faal olarak çalışan demiş ki içe görevlendirilen ve SGK da uzman olarak belirtmesi fazlasıyla yeterli....
merhabalar emre bey,
bende de aynı durum söz konusu. ben yaklaşık 2,5 yıldır osgbde sorumlu müdürüm. 1,5 yıl kadar önce sanırım içe görevlendirmenin yeterli olmayacağı ve dışa görevlendirme olursa sayılacağı çıkmıştı. ancak bakanlık duyurusunda sorumlu müdürün dışa görevlendirme zorunluluğu yoktur diye bir ifade vardı. sizin gönderdiğiniz dilekçeye olumsuz cevap verdiler ise bu durumda benim için de aynı şey geçerli. ama ben duyurudan eminim.çok iyi hatırlıyorum.

Mesut DİNÇ

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Arkadaşlar OSGB' de çalışacaksanız önce içe görevlendirme sonra da dışa görevlendirme yapılmak zorunda ya da OSGB dışında başka firmalarda çalışacaksanız katipte içe görevlendirme yeterli oluyor. Ama eğer C sını İş güvenliği uzmanı iseniz Firma bünyesinde çalışacaksanız atamanız yapılamıyor eğer firmadaki çalışan sayısı 250 geçerse çok tehlikeli işyerinde A/B sınıfının altında atamanız yapılabiliyor. Eğer bu sayı yoksa o zaman bakanlığa dilekçe yolu ile başvurup çalıştığınızı ispatlamanız gerekmektedir.

erkan ateş

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)
Merhaba Arkadaşlar Tam Zamanlı Çalıştığım Firmada İsg Katipteki İçe görevlendirme ve farklı bir firmada(Aynı İşveren) da kısmi süreli içe görevlendirme yapabilmem mümkün mü acaba bu konu hakkında bilgilerinizi rica ediyorum.

Erkan FINDIKLI

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)
Merhaba Arkadaşlar Tam Zamanlı Çalıştığım Firmada İsg Katipteki İçe görevlendirme ve farklı bir firmada(Aynı İşveren) da kısmi süreli içe görevlendirme yapabilmem mümkün mü acaba bu konu hakkında bilgilerinizi rica ediyorum.
11700 dakikanız dolana kadar firma sayısını önemsemeden içe görevlendirme yapabilirsiniz..

erkan ateş

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)
11700 dakikanız dolana kadar firma sayısını önemsemeden içe görevlendirme yapabilirsiniz..
Şimdi şöyle söyleyeyim hali hazırdaki sözleşmem 11700 dakika sigortam tam zamanlı yatıyor mali müsavirime sordum dedi ki diğer firmaya da 3-5 gün sigorta yaptır.bu durumda sözleşmemi iptal edip ikisinde de ayrı ayrı sözleşme yapıp biri tam zamanlı 5000dakika içe görevlendirme biri kısmi istihtam 5 gün sigorta içe görevlendirme 2000 dakika uygun olur mu?

Erkan FINDIKLI

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)
Şimdi şöyle söyleyeyim hali hazırdaki sözleşmem 11700 dakika sigortam tam zamanlı yatıyor mali müsavirime sordum dedi ki diğer firmaya da 3-5 gün sigorta yaptır.bu durumda sözleşmemi iptal edip ikisinde de ayrı ayrı sözleşme yapıp biri tam zamanlı 5000dakika içe görevlendirme biri kısmi istihtam 5 gün sigorta içe görevlendirme 2000 dakika uygun olur mu?
Sigorta konusuna çok hakim değilim. O konuda mali müşavir daha fazla bilgi sahibidir. Ama İSG-Katip görevlendirmeleri açısından herhangi bir sıkıntı olmaz.

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.