Havai Hatlar Vinç Emniyet Mesafeleri

m_chemist

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (A)
Merhabalar , aşağıdaki fotoğraflarda görünen havai hatların kaç volt olduğunu öngörebilen var mı ? ve bu hatların yakınında çalışan vincin emniyet mesafesi ne olmalıdır? Çeşitli bilgilere ulaştım ama direkt olarak bu konuda bilgi sahibi olan bir arkadaşımız varsa desteklerini rica ederim.

Saygılarımla

defefef.jpg

WhatsApp Image 2024-10-03 at 10.17.52.jpeg

Aykut Gümüş

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
Merhaba,
İlgili konuda teiaşın videosu var

TEİAŞ | Türkiye Elektrik İletim A.Ş. - Enerji İletim Tesislerine Yaklaşma Mesafeleri diye youtube ararsanız yardımcı olacaktır.​

ZEYBEK 2

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Merhabalar , aşağıdaki fotoğraflarda görünen havai hatların kaç volt olduğunu öngörebilen var mı ? ve bu hatların yakınında çalışan vincin emniyet mesafesi ne olmalıdır? Çeşitli bilgilere ulaştım ama direkt olarak bu konuda bilgi sahibi olan bir arkadaşımız varsa desteklerini rica ederim.

Saygılarımla

Ekli dosyayı görüntüle 47890

Ekli dosyayı görüntüle 47891
Elektrik Kuvvetli Akım Tesisleri Yönetmeliği
çizelge 5 çizelge çizelge 7 çizelge 8

ZEYBEK 2

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Elektrik Kuvvetli Akım Tesisleri Yönetmeliği
çizelge 5 çizelge çizelge 7 çizelge 8
Ülkeden ülkeye genellikle 110-250 volt arası değişmekle birlikte gerilimin frekansı da 50 veya 60 hertz'dir. Türkiye için şebeke gerilimi 230 V ve 50 Hz'dir. google bilgi

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.