Hastanelerde İsg Katip Durumu

nupelda

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)
Merhaba arkadaşlar temmuzda erteleme olmasa hastaneler iş güv hizmeti alacak, peki isg atama yapılacak mı personellere, yardımcı olur musunuz , ya da ne yapılması gerekiyo r

etem gul

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
elbette atama yapılır , biz 2017 de istanbul eğitim araştırma hastanesine risk analizi yaptık bize yardımcı kayıtlı 1 uzman vardı orada memur toplam çalışan sayısı polikinliklerle birlikte 1700'dü . Özel hastanelerde zaten uzman çalışıyor demin yazdığım gibi alım olursa devlete olacak. Sadece o da değil tabi tüm devlet kurumları derken asıl sıkıntı tüm kurumlara yetecek uzman değil de işyeri hekimi yok demişti müfettiş arkadaş tüm bunları düşününce tabi devlet bu yasayı maalesef erteler...

EngineerRoot

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
İşyeri hekimi sorunu Aile Hekimleri aracılığıyla çözülebilir. Yeter ki ertelemek için bahane aramayalım. Ancak bahane aramakta ısrarcı olur isek bir çok şey sayabiliriz. Sorunuza gelince, kurumunuzdan bu hususta talepte bulunabilirsiniz. 6331 sayılı Kanun'un zorunlu İSG Profosyoneli görevlendirme zorunluluğu hariç diğer tüm hükümleri yürürlüktedir. Bu hükümlerin ise İSG Profosyoneli olmadan yerine getirilmesi oldukça zordur. Bu sebeple zorunluluk olmadan bile görevlendirme alabilirsiniz.

etem gul

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
aile hekimleri kimi semtlerde çok yoğun çalışıyor , kimilerinde daha az tabi uzun süredir doktorlarla çalıştım bir çoğu aile hekimliğine geri döndü benim konuştuklarım günde 70 -80 hasta geliyor diyordu istanbulda covid den önce yani onların görev sorumlulukları ayrı tanımlı bunun yanında keşke erteleme olmasa devlette istihdam olsak en azından genç arkadaşlar fakat malum kriz var. Okul , hastane , tersane için belki 50 bin kişiyi alması gerek ve hiç sanmıyorum olsun.

HİLALGENC

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
Merhaba arkadaşlar temmuzda erteleme olmasa hastaneler iş güv hizmeti alacak, peki isg atama yapılacak mı personellere, yardımcı olur musunuz , ya da ne yapılması gerekiyo r
Merhabalar
Ben size kendimi anlatayım. Şuan bir devlet hastanesinde sözleşmeli isg uzmanı olarak çalışıyorumaslen kadrom veri hazırlama. Bildiğiniz üzere hastanelerde şuan sadece isg uzmanı çalıştırma zorunluluğu 4D (taşerondan devlet memurluğuna geçen ) personel için var. Ama biz ısrarla isg nin bir toplumun belli bir kesimini değil tamamını kapsaması, kapsayacağı konusunda direttik ve şuan tüm personel için sözleşme imzaladık. Algının olması lazım eğer algı yoksa biz uzmanların bu algıyı oluşturması lazım. Sadece zorunlu kılınan personel için uzman çalıştırıp kalan personel için çalıştırmama gibi bir durum olmamalı hiç mantıklı ve işlevsel değil. Eğer şuan bir hastanede çalışıyorsanız ve isg uzmanıysanız erteleme gelse bile işi sıkı tutun herkes için sözleşme imzalatın mutlaka. Eğer hastanede çalışmıyor ama zorunluluktan dolayı hastanelerin dışardan atamayla isg uzmanı alacağını düşünüyorsanız bunu beklemeyin. Çünkü zorunluluk gelse bile herkes asli işinin yanında isg uzmanlığını yapacak yani şuan isg ye kadro açılması gibi bir durum söz konusu değil.

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.