Soru : Hastanelerde İş Kazası Sonrası

gökçe güntepe

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
Arkadaşlar kolay gelsin. Hastanede bir iş kazası olduğundan personelin izleyeceği yol ne olmalıdır ? Yani normal şartlarda dışarda olan iş kazaları mesai saatlerinde polikliniklerden mesai dışında ise acil servislerden hizmet alabiliyor. Ama hastanelerde de çalışanlar iş kazası geçirdiklerinde işleyiş bu şekildemi olmalı ? 6331 sayılı kanun madde 15'te sağlık gözetiminde de iş kazalarında olarak geçiyor. Hastanede iş kazası geçiren kişinin tüm adli işlemlerini ve gerekli tetkitlerini iş yeri hekimi mi takibini yapmalı yoksa ilgili branş hekimlerimi ya da bu neye göre belirlenecektir ?

gökçe güntepe

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
arkadaşlar yok mu her hangi bir cevap ?

nelly

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
bende hastanede calısıyorum ve bızım kurumda enfeksiyon birimi hastanın takibini yapıyor genelde kesici delici yaralanması oldugu için ilk olarak enfeksiyon birimine gidiyor kazaya ugrayan..Ama başka bir kaza yaşanırsa calışanın ilk olarak kazanın durumuna göre ilgili birimde muayene ettirilmesi gerekir bunada iş yeri hekimi karar verir.Zaten ilk müdahaleyi iş yeri hekimi yapmalı.Bunlar benim dusuncem tabiki.

gökçe güntepe

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
Haklısınız sorunda burada başlıyor :) işyeri hekimimiz yok aslında var ama başhekim lik yapıyor başka kimsede yapmak istemiyor oda istemiyor ama bir şekilde kanuni zorunluluğun yerine getirilmesi gerektiğinden yardımcı oluyor.

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.