Güvenli Bıçak

ümit durmaz

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
Merhabalar herkese. Cok uzun suredir fikir bulamadim.
Uretim:
Yuksek voltajli elektrik hatlarinin uzerini kapatmak icin plastik benzeri(polietilen) ürünün prodüksiyonunu(ekstrüzyon) yapan bir firmada çalışıyorum. (Kisaca kablolarin uzerinde bulunan plastik madde makaron kablo)
Ornekler. (Benim calistigim firma değil.)

Bu uretimde makinadan surekli hortum geliyor ve buyuk bir ruloya(800 metre) sariliyor. Rulo tamamen dolunca makine uretime devam ediyor ancak ruloyu degistirirken (boşu koyarken) makinadan gelen makaron kabloyu 1 metre araliklarla kesiyoruz ve cope atiyoruz. Rulo değişince tekrar ruloya sarmaya devam ediyor.

Bu degisim sirasinda kabloyu kesmek icin guvenlikli bicak fikri arıyorum. Kablo surekli geliyor. Bu yuzden sabit bir bicak ile kesim yapılamaz. Dakikada 10 metre uretim olabiliyor.
Bilenler icin yaziyorum fabrikada level 4 ve 5 kullanimi yasak.
Bilmeyenler icin bicagin ucundaki keskin parca aciktaysa kullanimi yasak.

Fikirlerinizi bekliyorum.
Saygilarimla.

safakk.tr

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
Tedarikçinizle bir görüşün çok fazla marka model var. genelde bıçak kısmı çok açıkta olmuyor makaron çapı büyükse o ürün bulmakta sizi zorlayabilir. Ama çok farklı tipte kapaklı açılır otomatik vs ürünler var. Katalog isteyip oradan bakıp numune talep edebilirsiniz.

Ahmet Berova

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman Adayı (C)
Karton rulo makinelerinde kesim işleme rulo devam ederken yapılıyor yani bıçakta rulo ile hareket ediyor kesim bitince başlangıç noktasına dönüyor belki benzer bir sistem yapılabilir.

guillotinevalve

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
Merhaba, martor marka emniyetli maket bıçakları mevcut. bunlara da bir göz atabilirsiniz.

ylmztrgy

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Martor daha önce kullandım güvenli ve kaliteli bıçakları var. İncelemenizi tavsiye ederim.

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.