Bilgi : Güncellenen Ulusal Meslek Standardı ve Ulusal Yeterlilik Formatları Hakkında Bilgilendirme Toplantısı Gerçekleştirildi

Gamze

TÜİSAG Yönetim Yardımcısı
Yönetim Yard.
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
Kurumumuz ile imzalanan işbirliği protokolleri ve yetkilendirmeler kapsamında hâlihazırda ulusal meslek standardı ve/veya ulusal yeterlilik hazırlama/güncelleme konusunda yetkili olan Kurum/Kuruluşlara, güncellenen ulusal meslek standartları ve ulusal yeterlilik formatlarını tanıtmak amacıyla 05 Eylül 2019 tarihinde Kurumumuzda bir çalıştay gerçekleştirilmiştir.

Çalıştay, Meslek Standartları Dairesi Başkanı Yaprak AKÇAY ZİLELİ’nin açılış konuşmasıyla başlamış ve konuşmasında Sayın ZİLELİ Meslek Standartları Dairesi Başkanlığı tarafından yapılan iyileştirme faaliyetleri ve bu kapsamda güncellenen ulusal meslek standardı ve yeterlilik formatlarına geçiş sürecinden bahsetmiştir. Açılış konuşmasının ardından MYK Uzmanı Ayşe Gülçin AKBIYIK tarafından yeni formatların tanıtımına yönelik eğitim gerçekleştirilmiştir. Eğitim kapsamında güncellenen formatlar hakkında bilgilendirme yapılmış; şekil, içerik, format ve yazım kuralları açısından katılımcılar detaylı olarak bilgilendirilmiştir.

Toplantı esnasında gerçekleştirilen sunuma, güncel ulusal meslek standardı ve ulusal yeterlilik formatlarına aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz.

Güncellenen Formatlara İlişkin Sunum
Güncel UMS Formatı
Güncel UY Formatı

Kaynak: MYK

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.