Göz duşu

Konu, 'Güncel Tartışma Konuları' kısmında Ayşegül.U tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. Ayşegül.U

  Ayşegül.U TÜİSAG Üyesi  arkadaşlar...göz duşlarının kapakları açık mı olmalıdır, kapalı mı...


   
 2. tirink

  tirink TÜİSAG Üyesi

  kapalı olması gerekir.

   
 3. Ayşegül.U

  Ayşegül.U TÜİSAG Üyesi

  neden ?,

     

   
 4. bvarol

  bvarol TÜİSAG Üyesi

  Göz duşlarının vanası ve kapakları açık olmalı. Su hazne kısmı tozdan arındırılmış şekilde temiz olmalı. Su hattı paslanmazmaz malzemeden olmalı ve belirli zaman aralıklarında bekleyen suyun kirliliğine karşı su tahliye edilmeli. Acil durumda gözüne kimyasal bulaşan kişi vana -kapak vs açma ile uğraşamayacağı (yapamayacağı) için vana ve kapakların açık olması gerekiyor. Önlerinde erişimi engelleyici malzeme olmamalı.
  Bir fuarda görmüştüm ; platformlu duşlar var. Kişi eğimli levhaya bastığı an su boşalıyor. Ayrıca göz duşları elektrikli cihazlardan da uzak olmalı. Atık su gideri de ayrıca düşünülmeli.

  Kolay gelsin.

   
  Nurdan DAHİ bu yazıya teşekkür etti.
 5. Ayşegül.U

  Ayşegül.U TÜİSAG Üyesi

  teşekkür ederim .bende aynı şekilde düşünüp uygunsuzluk olarak raporlamıştım fakat başka bir iş güvenlikçi arkadaşım tam tersini söyledi. ve bu benim gittiğim yerde göz duşu çok tozlu ortamda bulunuyor bu yüzden kapakların kapalı olması gerektiği söyleniyor. kapakların geniş ve kolay açılır olduğu da belirtiliyor.gözü kapalı bile olsa uğraşmayacağı, hemen açabileceği öne sürülüyor.

     

   
 6. tirink

  tirink TÜİSAG Üyesi

  Şimdi göz duşunu nerde kullanacağınız önemli. Bizim tünellerde ve Beton Santrali tesislerinde kullandığımız göz duşlarının agızları kapalı tutulmaktadır..
  Ben buna dayanarak kapalı olması gerektiği bilgisini verdim. Aksi takdirde açık olduğu zaman ağız kısmının kirlenmediğinden nasıl emin olacaksınız ki.

   
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica