Soru Görevlendirme

Konu, 'İş Sağlığı ve Güvenliği Hakkında' kısmında Büşra KILINÇ tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. Büşra KILINÇ

  Büşra KILINÇ TÜİSAG Üyesi  bir işverenin hepsi az tehlikeli 5 firması var çalışan sayıları sırasıyla : 35-20-80-50-15 işverene ait firmalara uzman, hekim görevlendirmesi hepsi için ayrı ayrı yapılması mı gerekmekte, yoksa sadece 50 üzeri olanların isg katip görevlendirmesinin olması yeterlimi?


   
 2. futboldans

  futboldans TÜİSAG Üyesi  Kendi namı hesabına çalışan hariç,
  Her SGK sicil kodu bulunan işyeri için çalışan sayısı kendi hariç 1 bile olsa iş güvenliği uzmanı ve işyeri hekimi bulundurulmalı.
  Kendi namı hesabına çalışan hariç,
  Her SGK sicil kodu bulunan işyeri için çalışan sayısı kendi hariç 1 bile olsa iş güvenliği uzmanı ve işyeri hekimi bulundurulmalı.

   
 3. Yeliz Çelik

  Yeliz Çelik TÜİSAG Çalışma Birimi TÜİSAG Çalışma Birimi

  SGK numaralarına bakılması gereklidir. 5 firma aynı SGK numarası altında mı yoksa farklı SGK numaraları altında mı faaliyet gösteriyor.

     

   
 4. yılmaz yıldırım

  yılmaz yıldırım TÜİSAG Üyesi

  SGK kodları her bir iş yeri için farklıysa her biri için ayrı ayrı atama yapılır.

   
 5. uzmnmümin

  uzmnmümin TÜİSAG Üyesi

  arkadaşlar az tehlikeli diyor arkadaş 50 kişinin altında olduğu içinde daimi uzman bulundurma yükümlülüğü yok ki,ve eminim ki hepside farklı SGK sicil numaralıdır. o yüzden 50 kişinin üstünde olan işyerleri için atama yaparsın.geriye kalan iş yerleri içinse risk analizi,işe giriş sağlık raporu,acil durum eylem planı ve eğitimler yani

     

   
  Mine BALCI, Sevgi.isg, GÖKMEN_0421 ve 1 kişi daha buna teşekkür etti.
 6. GÖKMEN_0421

  GÖKMEN_0421 TÜİSAG Üyesi

  uzmnmümin konuyu iyi bir şekilde değerlendirmiş doğru olan bu yani zorunlu yükümlülük az tehlikeli sınıftaki işletmelerde çalışan sayısı 50 ve üzeri olmalıdır.Diğer yorumda bulunan arkadaşlar yasa hakkındaki bilgilerinizi kontrol edin herkese teşekkür ederim...

   
 7. futboldans

  futboldans TÜİSAG Üyesi

  HANGİ İŞYERLERİ İŞYERİ HEKİMİ VE İŞ GÜVENLİĞİ UZMANI BULUNDURMAK ZORUNDADIR?

  1) 50’den fazla işçi çalıştıran işyerleri için işyeri hekimi ve iş güvenliği uzmanı çalıştırma yükümlülüğü 01.01.2013 tarihinde başlamış bulunmaktadır
  2) 50'den az işçi çalıştıran az tehlikeli sınıfta yer alan işyerleri ve kamu kurumları için 01.07.2016,
  3) 50'den az işçi çalıştıran tehlikeli ve çok tehlikeli sınıfta yer alan işyerleri ise 01.01.2014 tarihinden sonra işyeri hekimi ve İş güvenliği uzmanı bulundurmak zorundadır.
   
  Sevgi.isg bu yazıya teşekkür etti.
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica