Görevlendirme İle Gelen Personele Verilecek Eğitimler

qwertty

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
Çok tehlikeli inşaat çalışmaları yapmaktayız görevlendirme ile gelen personele oryantasyon eğitimi dışında temel isg eğitimi yenilenmeli midir? yada ne eğitim verilmelidir?
görevlendirme belgesi haricinde hangi belgeleri istemeliyim.

Serkan Nane

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (B)
Çok tehlikeli inşaat çalışmaları yapmaktayız görevlendirme ile gelen personele oryantasyon eğitimi dışında temel isg eğitimi yenilenmeli midir? yada ne eğitim verilmelidir?
Genellikle bu durumun tam tersini yaşıyorum. Görevlendirme ile personel gönderiyoruz. personel bazında düşünürsek görevlendirme yazıları, sgk girişi, temel isg eğitim evrakları, işe göre talimatlarını, KKD zimmet tutanağını, EK-2 sağlık raporunu, varsa mesleki eğitim belgesi ya da mesleki yeterlilik belgelerini gönderiyoruz. Ekipman bazında ise periyodik kontrole tabi bir ekipman ise periyodik kontrol raporlarını gönderiyorum. Uzun sürecek bir çalışma ise işe özgü risk analizi ve acil durum planı hazırlayıp gönderiyorum. Tabiki çalışma alanını ve riskleri gördükten sonra.

hüseyinnn

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
Dışarıdan hizmet alınan firmalardan oryantasyon eğitimi verilmesi haricinde temel isg eğitimi vermek sizin insiyatifinize kalmış bir durum dışarıdan hizmet alınacak olan firmalardan istenilen isg evraklarının tam olması durumuna ve evrakların geçerlilik sürelerine dikkat etmeniz taktirde sorun yaşamazsınız.

İstenen Belgeler;

1. Çalışacak personel isim listesi,

2. Personellerin sgk işe giriş bildirgeleri,

3. Periyodik Sağlık muayene içerisinde bulunan Ek-2 belgesi,

4. İs güvenliği eğitim belgesi ( İsg katılım belgesi)

5. Yapacağı işler ile ilgili personel tarafından imzalanan yazılı talimatlar,

6. Koruyucu malzeme zimmet tutanağı,

7. Yüksekte çalışma eğitimi. (Yüksekte çalışma yapılacak ise)

8. Kapalı/kısıtlı alanlarda çalışma eğitimi, (Kapalı/kısıtlı çalışma yapılacak ise)

9. Sıcak çalışmalarda iş güvenliği eğitimi, (Sıcak çalışma yapılacak ise)

10. Mesleki yeterlilik belgesi,

11. Geçici görevlendirme,

12.20 gün ve daha fazla sürecek işlerde risk analizi,

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.