Farklı Bir Lisans Bölümü Ve İsg Üni. Eğitimi

Gezginci

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Diğer
Merhabalar ben 4 yıllık iktisat mezunuyum. Bu alandaki iş olanakları malum bende ikinci üniversite okuyarak iş olanaklarını genişletme açısından, ikinci üniversite olarak 2 yıllık yada 4 yıllık İSG okumayı düşünmekteyim. İlk olarak İSG hakkında pek bir bilgim yok. Yukarıda söylediğim gibi iş olanaklarını genişletmek. Aklıma takılan nokta ise, birinci olarak İSG açık öğretim olarak okumak gerekir mi yoksa başka türlü uzmanlık belgesi alınabilir mi ? İkinci olarak ise yaşı olaylarını düşünerek farzı misal 4 yıllık seçtikten mezun olma işi, kırkından sonra boşa uğraş mı olur?

mawitech

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)
1. iktisat mezunları isg uzmanı olamıyor...
2.isg uzmanı olmak için önünüzde iki yok var
A) önlisans yapmak (açık öğretimde dahil)
B) Lisans 4 yıl okumak
3. Önlisans ile lisans arasındaki var Ön lisans okuduğunuzda C sınıfı olmaya hak kazanıyorsunuz, lisans bitirdiğinizde B sınıfı olmaya hak kazanıyorsunuz.

isgprof

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
3. madde yanlış
Ön lisansta kursa gidip ardından İSG sınavına girmeniz gerek, lisansta ise kursa gitmeden sınava girme hakkınız oluyor.
B sınıfı için yüksek lisans yapmanız lazım lisans yeterli değil.

Gezginci

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Diğer
Teşekkürler cevap verenler ve verecek olanlar için. Yine bir sorun olacak B sınıfı uzmanların iş bulma olanakları C sınıfı içinde aynı oranda mı?

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.