Fakülte Mezunu Yerine Lise Mezunu Atanabilir!

muratsalihoglu

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (A)
15 Temmuz 2016 tarihinde yayınlanan Resmi Gazetede

İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ ARAŞTIRMA VE GELİŞTİRME ENSTİTÜSÜ

BAŞKANLIĞI GÖREV, YETKİ VE SORUMLULUKLARI HAKKINDA

YÖNETMELİKTE DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA

DAİR YÖNETMELİK

MADDE 1 – 15/7/2015 tarihli ve 29417 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan İş Sağlığı ve Güvenliği Araştırma ve Geliştirme Enstitüsü Başkanlığı Görev, Yetki ve Sorumlulukları Hakkında Yönetmeliğin 7 nci maddesinin birinci fıkrasında yer alan “tıp ve mühendislik fakültesi mezunları ile fen-edebiyat fakültelerinin fizik, kimya veya biyoloji bölümü mezunları arasından Genel Müdürün teklifi üzerine” ibaresi “en az lisans mezunları arasından” olarak değiştirilmiştir.
----------------------------------------------------------------------------------
Benim buradan anladığım tıp ve mühendislik fakültesi mezunları ile fen-edebiyat fakültelerinin fizik, kimya veya biyoloji bölümü mezunlarını eleyip/sallayıp (ya da siz ne eklerseniz) lise mezunu birisini atayabilir.
-----------------------------------------------------------------------------------
Birisi yanlış anladığımı söylesin.

YFŞ

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
15 Temmuz 2016 tarihinde yayınlanan Resmi Gazetede

İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ ARAŞTIRMA VE GELİŞTİRME ENSTİTÜSÜ

BAŞKANLIĞI GÖREV, YETKİ VE SORUMLULUKLARI HAKKINDA

YÖNETMELİKTE DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA

DAİR YÖNETMELİK

MADDE 1 – 15/7/2015 tarihli ve 29417 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan İş Sağlığı ve Güvenliği Araştırma ve Geliştirme Enstitüsü Başkanlığı Görev, Yetki ve Sorumlulukları Hakkında Yönetmeliğin 7 nci maddesinin birinci fıkrasında yer alan “tıp ve mühendislik fakültesi mezunları ile fen-edebiyat fakültelerinin fizik, kimya veya biyoloji bölümü mezunları arasından Genel Müdürün teklifi üzerine” ibaresi “en az lisans mezunları arasından” olarak değiştirilmiştir.
----------------------------------------------------------------------------------
Benim buradan anladığım tıp ve mühendislik fakültesi mezunları ile fen-edebiyat fakültelerinin fizik, kimya veya biyoloji bölümü mezunlarını eleyip/sallayıp (ya da siz ne eklerseniz) lise mezunu birisini atayabilir.
-----------------------------------------------------------------------------------
Birisi yanlış anladığımı söylesin.

Yanlış anlamışsınız. " Lisans mezunu " ibaresi var " lise " değil.

muratsalihoglu

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (A)
mevzuat.gov.tr den e baktım ama nasıl bir şartlanmışlık içinde okuduysam lisans yerine lise üzerine ısrar etmişim. Teşekkürler. İçim rahatladı.

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.