Soru : Eksik Evrak Tamamlama

alipolat

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
Herkese merhabalar,
2014 yılındaki (C sınıfı) sınavda başarılı oldum. Fakat kendi mesleğimi yaptığımdan dolayı, belgemi alma konusunda ısrarcı olmadım. Bugün, isg katip sistemine giriş yaptığımda " sertifika başvurusu " kısmında eksik evrak ( diploma ) açıklaması vardı. ( Başka evrak eksik mi onu da anlamıyorum )
Daha sonrasında eğitim kurumumu aradım ve bilgi almak istedim. Fakat kendileri artık eğitim vermediklerini, kursiyer bilgilerine sahip olmadıklarını ilettiler.
ALO 170 ile bakanlığı aradım, sistemden gördükleri kadar, diploma ile ilgili eksiklik olduğunu, "belge yükle" kısmından Diplomamı sisteme eklememi söylediler. Bende önlü arkalı olacak şekilde Diplomamı sisteme ekledim.
Ekleme öncesinde İnceleme Durumu için sağlanamadı yazarken, dosya ekleme sonrasında "inceleme bekleniyor" ibaresi yer aldı. ( https://hizliresim.com/qv6PB5 Ekran görüntüsüdür )

Bundan sonraki süreçte,
1-Diplomanın incelenmesi ne kadar sürer?
2-Diyelim ki diploma incelenmesi tamamlandı ve onaylandı. Sürece İSG Katip arayüzünden mi devam edeceğim?
3-Eğitim kurumum yardımcı ol(a)madığı için, bakanlık ile görüşmem yeterli olur mu ? Yoksa başka bir kurum ile görüşmem daha mı uygun olur ?
4-Ayrıca eksik evrak konusu için ilgili kuruma dilekçe yazmam gerekir mi? Yoksa İSG Katip üzerinden halledebilir miyim ?
Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Pelin Kısa

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
Herkese merhabalar,
2014 yılındaki (C sınıfı) sınavda başarılı oldum. Fakat kendi mesleğimi yaptığımdan dolayı, belgemi alma konusunda ısrarcı olmadım. Bugün, isg katip sistemine giriş yaptığımda " sertifika başvurusu " kısmında eksik evrak ( diploma ) açıklaması vardı. ( Başka evrak eksik mi onu da anlamıyorum )
Daha sonrasında eğitim kurumumu aradım ve bilgi almak istedim. Fakat kendileri artık eğitim vermediklerini, kursiyer bilgilerine sahip olmadıklarını ilettiler.
ALO 170 ile bakanlığı aradım, sistemden gördükleri kadar, diploma ile ilgili eksiklik olduğunu, "belge yükle" kısmından Diplomamı sisteme eklememi söylediler. Bende önlü arkalı olacak şekilde Diplomamı sisteme ekledim.
Ekleme öncesinde İnceleme Durumu için sağlanamadı yazarken, dosya ekleme sonrasında "inceleme bekleniyor" ibaresi yer aldı. ( https://hizliresim.com/qv6PB5 Ekran görüntüsüdür )

Bundan sonraki süreçte,
1-Diplomanın incelenmesi ne kadar sürer?
2-Diyelim ki diploma incelenmesi tamamlandı ve onaylandı. Sürece İSG Katip arayüzünden mi devam edeceğim?
3-Eğitim kurumum yardımcı ol(a)madığı için, bakanlık ile görüşmem yeterli olur mu ? Yoksa başka bir kurum ile görüşmem daha mı uygun olur ?
4-Ayrıca eksik evrak konusu için ilgili kuruma dilekçe yazmam gerekir mi? Yoksa İSG Katip üzerinden halledebilir miyim ?
Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.
isg katipe yüklenen belgeleri genelde pdf formatında istiyorlar. bir kılavuz var onu okuyun isterseniz. diplomayı e-devletten alabilirsiniz. dosya isminde türkçe karakter olmaması gerekiyor. diğer soruların cevabını bilmiyorum ne yazık ki

Pelin Kısa

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
bu rehberde detaylı olarak anlatılmış Ali Bey.

Ekli dosyalar

• SB Basvuru Rehberi.rev1 (1).pdf
    1.8 MB · Görüntüleme: 17
!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.