Ek Bina İnşaatında İş Güvenliği

Gülistan Üçer

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
Merhaba;
Bir hastanede iş güvenliği uzmanı olarak çalışıyorum. Hastaneye birleşik şekilde ek bir bina yapılıyor. İnşaat çalışmaları sona erdi iskan alındı. İskan alındı ama inşaatın personeli hala çalışmalarına devam ediyor tam olarak tüm çalışmalar bitmedi. Ama iskan alındığı için kendi iş güvenliği uzmanlarıyla olan anlaşmalar sona ermiş. Bu konuyu tecrübe etmiş olan var mı? Yani şuan iskan alındığı için orada çalışanlardan iş güvenliği uzmanı olarak ben mi sorumluyum? sigortaları inşaat firmasından yatmaya devam ediyor. Geçici görevlendirme mi istememiz gerekiyor? Nasıl bir yol izlemeliyim?

Selçuk Çiftlik

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)
Merhaba;
Bir hastanede iş güvenliği uzmanı olarak çalışıyorum. Hastaneye birleşik şekilde ek bir bina yapılıyor. İnşaat çalışmaları sona erdi iskan alındı. İskan alındı ama inşaatın personeli hala çalışmalarına devam ediyor tam olarak tüm çalışmalar bitmedi. Ama iskan alındığı için kendi iş güvenliği uzmanlarıyla olan anlaşmalar sona ermiş. Bu konuyu tecrübe etmiş olan var mı? Yani şuan iskan alındığı için orada çalışanlardan iş güvenliği uzmanı olarak ben mi sorumluyum? sigortaları inşaat firmasından yatmaya devam ediyor. Geçici görevlendirme mi istememiz gerekiyor? Nasıl bir yol izlemeliyim?
İnşaatı kim devam ettiriyor ise onun SGK sına kayıtlı İş Güvenliği Uzmanının İSG Katip üzerinden atama yaptırılması gerekiyor.

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.