Eğiticinin Eğitimi Hakkında Öneriler

kmtugba87

TÜİSAG Çalışma Birimi
Moderatör
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Merhaba,

İSG konusunda yasal olarak ve özel kuruluşlarda eğitim verebilmek için ''Eğiticinin Eğitimi'' konusunda sertifika alan var mı? süreç nasıl işliyor? Önerilerinizi ve görüşlerinizi paylaşabilir misiniz?

İşGüvUzman

Deneyimli Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Merhaba,

İSG konusunda yasal olarak ve özel kuruluşlarda eğitim verebilmek için ''Eğiticinin Eğitimi'' konusunda sertifika alan var mı? süreç nasıl işliyor? Önerilerinizi ve görüşlerinizi paylaşabilir misiniz?
Bu konuda destek olabilirim. En az 40 (45' de olabilir) Saatlik Eğitimin alınması gerekmektedir. Bu eğitimin bir günlük olanı da var 24 saatlik olanıda. Bunlar pek bir işe yaramıyor. Eğitimin / kursun mutlak suretle MEB tarafından akredite edilmiş kurum tarafından verilmesi gerekir. Üniversitelerin uzaktan eğitimleri veya Mesleki eğitim kurslarının MREB Akreditasyonu yoksa belgelerin geçerliliği tartışılmaktadır. Kurs sonunda yapılacak sınav ile sertifika alınmaya hak kazanılır. Eğitimin içeriği ise tamamen formasyon ve sunum ehliyetleri üzerinedir.
Saygılar.

kmtugba87

TÜİSAG Çalışma Birimi
Moderatör
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Bu konuda destek olabilirim. En az 40 (45' de olabilir) Saatlik Eğitimin alınması gerekmektedir. Bu eğitimin bir günlük olanı da var 24 saatlik olanıda. Bunlar pek bir işe yaramıyor. Eğitimin / kursun mutlak suretle MEB tarafından akredite edilmiş kurum tarafından verilmesi gerekir. Üniversitelerin uzaktan eğitimleri veya Mesleki eğitim kurslarının MREB Akreditasyonu yoksa belgelerin geçerliliği tartışılmaktadır. Kurs sonunda yapılacak sınav ile sertifika alınmaya hak kazanılır. Eğitimin içeriği ise tamamen formasyon ve sunum ehliyetleri üzerinedir.
Saygılar.
Bu konuda tavsiye edebileceğiniz bir kurum varsa özelden yazabilir misiniz?

İşGüvUzman

Deneyimli Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Bu konuda tavsiye edebileceğiniz bir kurum varsa özelden yazabilir misiniz?
Maalesef aklımda bir kurum yok, Ben 2014 Yılında Üsküdar' da bir eğitim kuruluşundan almıştım. İnanın çok zaman geçtiği için aklımda yok. Bulunduğunuz yerdeki MEB İl/İlçe müdürlüklerinden konu hakkında destek isteyebilirsiniz..
Kolay gelsin.

Ogulcan Altınbay

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman Adayı (C)
Merhaba Tuğba hanım,
Ben 02-05 haziran ayı içerisinde 1.seviye yangın eğitici eğitimi alacağım. Planlaması şu şekilde yapıldı
02-05 uzaktan eğitim ve 06 haziran uygulama tarihi ve sınav olacak şekilde.
Eğitimi alacağım yer ise Kocaeli-KOUSEM tavsiye ederim. Daha önce eğitim aldığım ilgili birimlerden.
Merhaba,

e.akin

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Merhabalar,
Eğitim vermek için Eğiticilerin Eğitimi sertifikasına gerek yok. Bu sertifika 5 yılını doldurmuş A Sınıfı İSG Uzmanlarının Eğitim Kurumlarında eğitim vermesi için gerekli belgeyi alması için bakanlıkça isteniyor. Birçok üniv. de uzaktan eğitimi var. Fiyat 300-500 TL arası değişiyor. Yüz yüze eğitimler daha pahalı doğal olarak. Eğitim sonunda yapılan online sınav sonucu MEB onaylı sertifika adresinize geliyor. Bu sertifikayla İSG Uzmanı Eğitici belgesi alabiliyorsunuz. (tabi diğer şartları sağlamak şartıyla)

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.