Soru : Doğalgaz Borularının Bulunduğu Alanda Boru Döşemek İçin Kaynak İşlemi Yapılması İçin Talimat Nedir ?

cİSG

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
Merhaba, Kaynak için "Hot Work Permit" izni kullanacak. Ben öncelikle doğalgaz borularından gazın geçişinin durdurulması için vanaların kapatılmasını bildirdim. ekleyeceğiniz ve bizi bilgilendireceğiniz talimatlarınız ve düşüncelerinizi öğrenmek isterim.

İyi çalışmalar,

Mehmet Gençoğlu

TÜİSAG Çalışma Birimi
Moderatör
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Merhaba, Kaynak için "Hot Work Permit" izni kullanacak. Ben öncelikle doğalgaz borularından gazın geçişinin durdurulması için vanaların kapatılmasını bildirdim. ekleyeceğiniz ve bizi bilgilendireceğiniz talimatlarınız ve düşüncelerinizi öğrenmek isterim.

İyi çalışmalar,

Merhaba;

En önemli önlemi almışsınız zaten. Ek olarak benim önerilerim boru hattı içerisindeki gazın tahliyesi ve kaynak yapılan bölgede kıvılcımların etkisini bertaraf etmek için sıçrayan kıvılcımların gelebileceği bölgelere ıslak kumaşlar serilmesi. Ayrıca kaynak esnasında bir yangın tüpü bulundurmayı ihmal etmeyin.

Kolay gelsin

cİSG

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
Çok teşekkür ederim bilgileriniz için.

Saygılarımla,

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.