Dış Cephe Cam Temizliği

Gülistan Üçer

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
Merhaba;
İşyerimiz için dış cephe cam temizliği hizmeti alacağız. İş güvenliği önlemleri olarak eğitim belgeleri, kkd teslim formları, sağlık raporları, myk belgeleri istedik. Bunların haricinde dikkat etmemiz gereken yada alınması gereken önlemler var mıdır?

Uzmanasor

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (A)
Ben evrak olarak;

Sepette çalışacak personelin, sgk girişi, isg eğitimi, yüksekte çalışma eğitimi, kkd zimmet formu, yüksekte çalışmasına engel yoktur' notunun düşüldüğü muayene raporu, istiyorum tarihlerinin güncelliğine bakıyorum.

Vinci kullanacak personelin; sgk girişi, isg eğitimi, operatörlük belgesi, kkd zimmet formunu istiyorum.

Vincin periyodik kontrol raporunun eksiksiz güncel haline istiyorum.

Birde dış hizmet alımı yaptığımız, yüksekte çalışma, kaynak, tadilat vb işlerde; taşeron iş güvenliği kurallarını talimatı imzalatırıyorum temizlik hizmeti alınan firmaya,

Vincin Çalışma sahasında alanı mümkün olduğunca güvenlik şeridi ile kapatılmasını sağlayıp binaya girişlerde farklı kapıları kullandırıyorum.

Rüzgarlı havalarda çalışma yaptırmıyorum.

Olabildiğince erken saate işi başlatıp insan trafiğinin en az olduğu saatte işi tamamlatılması önemli.

Vincin denge ayaklarının bastığı yerlerin altında depo boşluk kanalizayon müdahale kapakları olmaması önemli.

Zemine konulan ahşap desteklerin durumunu kontrol edebilirsin.

Bu tarz işlerde işin en kısa sürede bitmesi önemli o yüzde erken saatte başlamak ve temizliğin kalitesi açısından güneşin gelmediği cepheden işe başlamak önemli.

Emniyet kemerinin sağlam ve kullanılabilir olması, ve düzgün şekilde sabitlemesi önemli.

Genellike bu iş bitene kadar sürekli gözetim yapıp başka bir iş yapmıyorum.

Unuttuğum şeyler olabilir.

Kolay gelsin.

Gülistan Üçer

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
çok teşekkür ederim çok detaylı anlatmışsınız. Fakat bizim burdaki çalışmada vinç olmayacakmış kendilerini halatlarla bağlayıp örümcek adam gibi silme işlemi yapacaklarmış. Bu durumda ne gibi önlemler alabilirim.

Uzmanasor

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (A)
Sanırım O tarz çalışanlara dağcı deniyor. Yine güvenlik şeridine almak önemli, malzemeleri temizlik sırasında aşağı düşebilir. Rüzgar varsa işi başlatmayabilirsin. Çatıda kendilerini sabitleyecekleri ekipman önemli bazen bunlarda vinç sistemi olabiliyor. Onu kontrol ettirebilirsin eğer öyleyse.

En mantıklısı ben iş izin sistemi yapmıştım. Firma bünyesinden gelen çalışanların iş güvenliği uzmanını çağırdım. Gelip kendisinin kontrol etmesini çalışmalarında herhangi bir engel olmayacak şekilde bir izin formunu hazırlamasını ve imzalamasını istedim.(Tabi öyle ise). Sonuçta bu tarz işleri yapan firmaların uzmanları bu konuda daha bilgi sahibi olabilir.

Gülistan Üçer

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
Çok teşekkür ederim.

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.