Danıştay kararıyla iptal edilen 25.11.2010 tarihli sınav ve yeni yapılıcak sözleşmelere etkileri | TÜİSAG Forum | İSGforum | İSGfrm - İş Sağlığı,Güvenliği,Risk değerlendirme

Danıştay kararıyla iptal edilen 25.11.2010 tarihli sınav ve yeni yapılıcak sözleşmelere etkileri

Konu, 'Güncel Tartışma Konuları' kısmında cemburulday tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. cemburulday

  cemburulday TÜİSAG Üyesi  Merhabalar,
  Bildiğiniz üzere 25.11.2010 da yapılan sınav sonucu alınan uzmanlık belgeri 22.11.2011 tarihli danıştay kararıyla iptal edilmişti.Birçoklarımız da iptalden sonra tekrardan sınava girip yeni belgelerimizi aldık.Fakat cevabını aradığım bazı noktaları sizlerle paylaşmak istiyorum;
  1-Eski belgelerle çalışma süremiz yandımı?
  2-13.05.2012 de tekrar sınava girdim ve yeni belgemi alıyorum.Firmamla da tekrar sözleşme yapmayı düşünmekteyim.Eski çalışma süresinin yeni sözleşmeye eklenme durumu nasıl olucak?iptal olana kadar 10 aylık bir sözleşmeli çalışma durumum bulunmaktaydı.
  Benimle aynı durumda olan meslektaşlarımında olduğu düşünüyorum.​   
 2. keskintoprak

  keskintoprak TÜİSAG Üyesi

  iptalden sonra tekrar sınava girip kazanamayanlar belgesi sınava girmeden alınabilinecek mi?

   
 3. Fikret Kamil AYDIN

  Fikret Kamil AYDIN TÜİSAG Üyesi

  yeni yasa onaylanırsa ve o belgelerimizde geçerli olursa o arada bahsi geçen süredeki kayıplarımızın bahsi geçen 3 yıllık süreveye ilave edilmesi gerektiğini düşünmekteyim. ama net bir bilgim yok açıkçası.

     

   
 4. cemburulday

  cemburulday TÜİSAG Üyesi

  Kamil Bey taslak çalışmaya ve bakanın açıklamalarına göre iptal belgeler için direk geçerlilik değilde tekrar sınav hakkı verilicek diye biliyorum.

   
 5. scofield

  scofield TÜİSAG Üyesi

  Ben bakanlıktan bbir yetkili ile görüştüm. Kanun çıkınca 25.12.2010 da sınava girenlerin eğitimleri geçerli sayılacağını, dolayısıyla sınava girip sertifika alanların sertifikalarının geçerlilik kazanacağını söyledi.

     

   
 6. bünyamin yavuz

  bünyamin yavuz TÜİSAG Üyesi

  aynen scofield katılıyorum gecen haftada Genel Müdür Kasım Özerin semirnerdeki açıklamasıda bu yöndeydi 4000 mağdur isg uzmanının belgeleri gecerli sayılacak. bu yönde bir engel görünmüyor. sınava girme hakkı ise kazanamayanlar için gecerli olacak.

   
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica