C Sınıfı İsg Uzmanı Hastanede Çalışamaz Mı?

Batur56

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
Bu şuan devlet hastanesinde sağlık memuruyum. C sınıfı belgemi yeni aldım. Hastanede şuan B sınıfı İsg uzmanı var. Kendisine bu alanda çalışmak istediğimi söylediğimde malesef çalışamazsın dedi, danıştayın bir kararı var C sınıfı hastanede çalışamaz dedi bana. Gerçekten de çalışamaz mıyım yoksa beni başından mı attı?

Kaan Gülçiçek1

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
C Sınıfı uzman hastanenin sorumluluğunu tek başına alamaz. ama A sınıfı yada B sınıfı uzman altında çalışabilir. İsze, Kurul tarafından çeşitli görevler verilebilir. Sonuçta hastane çok tehlikeli sınıfta yer aldığı için tek başınıza sizin c sınıfınız hastane için tek başınıza çalışmanıza müsaade etmiyor anca, A veya B sınıfı altında çalışabilirsiniz.
eğer hala ayak direniyorsa, örneğin kantin yada hastane tarafından özelleştirilmiş bir yerde, otopark, vale hizmetleri gibi yerlerde görevlendirilebilirsiniz. bunlara sınıfınız yeterli olacaktır.
genelde bu sorun birçok kurumda oluyor. neticede bir ücret alacaksınız ve o ücretin taliplisi çok oluyor. hastaneden de "yerse uzay eriği" gibi cevaplar çokça kullanılıyor sizin sorunuza.
eğer sizi değerlendirmek isterlerse her türlü değerlendirirler. sadece yönetimin irade koyması lazım sizin tarafınıza. bu sorununuzu İSG Uzmanı ile değil yönetimle çözme yolu daha kestirme.

ibrahim başer

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
Yönetimler görüşün hallolacaktır. çünki tek başınıza sorumluluk alamazsınız ama bir A sınıfı veya B sınıfının altında çalışabilirsin.

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.