Soru : Busmek Ve Halk Eğitim Merkezlerinin Verdiği İlkyardım Sertifikası Geçerli Midir?

remains81

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
Merhaba arkadaşlar

Çalıştığım C sınıfı şirkette çalışanların yüzde 20 sinin İlkyardım sertifikası alması gerekli.
Şirket İznik te. Ben şirkette çalışan arkadaşa sen oralarda bir bak yoksa ben istabuldan veya Bursadan fima
bulacağım dedim. Orada olursa fiyat olarak daha uygun olur diye düşündüm.

Arkadaş da. BUSMEK ve HALK EĞİTİM MERKEZİNİN bu eğitimi verdiğini söyledi. Sertifikada dahil. Milli Eğitim Bakanlığı onayıda var. ve ÜCRETSİZ.

Benim aklıma takıldı. biraz şüphe ettim. Sizce bu sertifikanın geçerliliği var mı? Herkes paralı yapıyor bu işi. 200 tl adam başı. Bu kurumlar bedavaya yapıyor.

Bilgisi olan varmı. Yardımcı olabilirmisiniz.

Erkan FINDIKLI

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)
Halk eğitim merkezlerinin verdiği eğitim değil de seminer tadında aslında. Sağlık Bakanlığı onayı olmadığı için de geçerli değil.

remains81

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
bu arada bir şey daha soracam. bu
Elektrik iç tesisatı ve topraklama uygunluk belgesini, Elektrik Mühendisi odasından veya bu odaya bağlı sicil no ve oda kaydı bulunan yetkili bir mühendis tarafından almamız yeterli olmuyor mu. Çalıştığımız bir firma özellikle akriditeli bir kuruluş istiyor. Böyle bir şart var mı?

senua

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
Elektrik tesisat kontrolü ve topraklama tesisat kontrolünün bahsettiğiniz gibi yetkili bir mühendis tarafından yapılması ve rapor verilmesi yeterlidir. Türkak tarafından akredite şartı asansör muayenelerinde aranmaktadır, o sebeple belediyeler TSE ile anlaşma yapmış durumdadır.

NİZAMETTİN ONATOĞLU

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
Elektrik tesisat kontrolü ve topraklama tesisat kontrolünü Teknik Öğretmenler tarafından da yapılabliyor

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.