Bireysel Çalışma Tmgd Hakkında

serkan sert

Üye
TÜİSAG Üyesi
mrb arkadaşlar son çıkan yönemelikte tmgdk çalışanların başka bir yerde çalısamayacağı tam belirtsede bireysel tam anlayamadın soracağım
bir iş yerinde tam gün çalışan (isg ;çevre görevlisi değil ) başka bir işyerinde(petrol gibi) tam gün bakabilirmi tam zamanlı siğorta mı yatacak (böyle bir zorunluluk varmı illa tam gün siğorta) meslek koduda tmgd seçilecek
iyi günler dilerim

serkan sert

Üye
TÜİSAG Üyesi
bir bilgisi olan yokmu ?

İSMAİL YAŞLI

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
ARKADAŞLAR MERHABA,

BENİM BİR SORUM OLACAK. BAŞKA BİR FİRMADA JEOLOJİ MÜH OLARAK ÇALIŞMAKTAYIM. TMGD SINAVINI GEÇTİM YALNIZ ŞU AN AKTİF OLARAK SİGORTALI OLDUĞUM İÇİN TMGD BELGEMİ KULLANAMIYORMUŞUM. ÖYLE SÖYLEDİLER. BİREYSEL OLARAK TMGD OLARAK ÇALIŞABİLİYOR MUYUM. YARDIMCI OLUR MUSUNUZ?

M. SARIKAYA

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman Adayı (C)
ARKADAŞLAR MERHABA,

BENİM BİR SORUM OLACAK. BAŞKA BİR FİRMADA JEOLOJİ MÜH OLARAK ÇALIŞMAKTAYIM. TMGD SINAVINI GEÇTİM YALNIZ ŞU AN AKTİF OLARAK SİGORTALI OLDUĞUM İÇİN TMGD BELGEMİ KULLANAMIYORMUŞUM. ÖYLE SÖYLEDİLER. BİREYSEL OLARAK TMGD OLARAK ÇALIŞABİLİYOR MUYUM. YARDIMCI OLUR MUSUNUZ?
bireysel olarak çalışabilmeniz için başka bir işyerinde sigortalı olmamanız lazım

Enes SUNGUR

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Diğer
ARKADAŞLAR MERHABA,

TMGD olarak çalışabilmeniz için 30 gün tam zamanlı sigortanızın yatması gerekir. başka bir yerde sigortanız varsa TMGD olarak çalışmanız mevzuat gereği olmuyor, ama uygulamada henüz bir yaptırımı yok. TMGD olarak tam zamanlı sigortası yatıp başka yerde çalışan kişiler var. 2019 itibariyle denetimler sıklaşırsa ve çift taraflı sigortası olup çalışanları tespit ederlerse belge iptalinin olabileceği söyleniyor.

Enes SUNGUR

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Diğer
b
ARKADAŞLAR MERHABA,

bireysel çalışılıp çalışmama önemli değil, önemli olan çift sigorta olmaması. TMGD olarak sigortanız yatarsa, diğer taraftan da sigorta yaptırmaz iseniz mevzuat gereği çalışmanız uygun olacaktır. Bakanlık SGK ile sistemini henüz entegre edemediği için denetimler yapılamıyor. yada göz yumuyorlar bilemiyorum o kısmını :)

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.