Bez Maskeye Gelen Standart Hk.

6666 Kübra

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Diğer
Merhabalar, aşağıdaki linkten TSE duyurusu ve standardına ulaşabilirsiniz. Öncelikle belirtmek isterim ki:

İSG Profesyoneli olarak önermeme sebeplerim standartta mevcut. Aşağıda da özet geçeceğim. Ama belirtildiği gibi tedarik problemi yaşayan bireyler (kişisel olarak belirtiyorum, ilk vaka olmadan etrafımız sarıldı diye internetten satınalma yapmasaydım, evde çalıştığım halde gerekli durumlar için maskem yoktu, her hafta maske için talep yaptım şifre gelmedi bana maalesef :) Bu durumlarda kullanılabilir.

1- Giriş Kısmı: Özellikle - tedarik problemleri nedeniyle - tıbbi yüz maskelerinin sağlık çalışanları tarafından kişisel koruyucu ekipman olarak kullanılmasına öncelik verildiği bir ortamda, çeşitli tekstil malzemelerden yapılmış tıbbi olmayan yüz maskelerinin kullanımı düşünülebilir. Bu durum, tıbbi olmayan yüz maskelerinin, kaynak kontrolü aracı olarak kullanımını destekleyen sınırlı sayıdaki dolaylı çalışmalara dayanmaktadır.

2- Maske ile kullanıcısının yüzü arasındaki arayüzle ilgili özel sızdırmazlık gerekliliklerini tanımlamaz.

3- ÖNEMLİ — Kişisel koruyucu ekipman (KKD) olarak kabul edilmemelidir.

3- Kapsamda belirtilen ve atlanmaması gereken bir kısım var:

NOT 1 Tıbbi ve kişisel koruyucu donanımı olarak kullanılacak maskeler için ayrıca standartlar mevcuttur.

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.