Tartışma : Beyin Fırtınası: İsg Odaklı Davranış Değişikliği

safakk.tr

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
Problem sorusu: örneğin işletmede 40 kişi çalışıyor ve bu kişiler 20-30 yıldır bu işletmede aynı zamanda patron da 30 yıldır aynı patron. Yasal olarak herşey yolunda ama operatörler de eldiven-gözlük yok, forkliftçiler kemer yok ve telefon kullanıyor, yaya yollarında malzemeler var, işletmede bir iş olacaksa en yakın sanayiden X usta gelip gidiyor, depolar kkd dolu ama kullanan yok, manlift gereken yere hasarlı bir merdivenle ulaşıp 5 dk hallederiz mantığı var ve yıllardır da böyle çalışıyoruz diyorlar vs vs vs vs böyle bir ortamda İSG uzmanı olarak herşeyi rayına oturtma hedefi ile bu yanlış davranışları düzeltmek için ne gibi çalışmalar yaparsınız? İstifa edip kaçarım cevap değil :)) Not: hadi çalışanlar da ılımlı ve patron gerçekten isg istiyor olsun bu konuda destek sağlayacak.

ibrahim başer

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
işleri yanlış yaptıklarında meydana gelebilecek kazaların videolarını izletirseniz güzel bir iz bırakır. sıcagı sıcagına uyarılar yapılır ve olay güzel, gönül alma şeklinde ilerler. diye düşünüyorum.

dj_shark

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
2-3 tutanak, isg yi tehlikeye düşürmekten iş çıkışı. Bir adet ibretlik degaj. Bundan daha iyi bir çözüm yok. Eğitim vs.. kısmen bir süre etkili olur. Ödül - Ceza. Gerçek çözüm için aksi düşünülemez :)

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.