Benzin İstasyonlarında Tmgd Sorumluluğu

Abdurrahman Soycak

Üye
TÜİSAG Üyesi
Hüseyin bey Toptan satış denilen : Dolum tesisinden yüklenen yakıt İstasyon tanklarına boşaltılmadan tankerden satılıyorsa veya istasyon tanklarına boşaltılmadan Tarımsal amaçlı satış tankerine aktarılıp satışa çıkılıyorsa TOPTAN SATIŞ'tır. Eğer dolum tesisinden gelen yakıt istasyon tanklarına boşaltılıp Pompadan Tarımsal Amaçlı satış tankerine çekiliyorsa ve satışa çıkıyorsa bu perakende satıştır.

Ömer A.

Üye
TÜİSAG Üyesi
Arda bey iyi doğru söylüyorsunuz, bana Toptan Satış nedir onu açıklar mısınız?

ulaştırma bakanlığı bu konu ile ilgili EPDK ya danıştı. EPDK ise konuya şu şekilde açıklama getirdi:"ürün rafineriden doğrudan istasyonun müşterisine gider ise toptan, aksi durumda istasyondan yapılan tüm satışlar perakendedir."

ardından tmkt 22.01.2016 tarihinde bu konuya ilişkin genelge yayınladı. Genelgede ise yukarıda yazdığım konuyu formal dilde açıklama getirdi. genelgeye tmkt nin sitesinden ulaşabilirsiniz. bahsi geçen konu madde 1. a ve b'de açıkça belirtilmiştir.

Hüseyin Ocak1

Üye
TÜİSAG Üyesi
E-devlet e Yıllık faaliyet raporu giren veya girmekle yükümlü olan var mı? Eğer varsa mantığıyla açıklarsa çok sevinirim.

Ömer A.

Üye
TÜİSAG Üyesi
yok ya bu iş böyle olmayacak. ben ne diyorum. taşıma evrağının ne alakası var perakende ve toptan ile.

muafiyet adr den değil. tmgd den. herhangi bir tehlikeli malzeme karayoluna çıkıyorsa taşıma evrağı olacak. adr nin diğer hükümlerinden muaf olup olmadığı denetim yapan kişi tarafından taşıma evrağına bakılarak karar veriliyor.

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.