B Sınıfına Yükselme

muratkufu

Üye
TÜİSAG Üyesi
C sınıfı belge ile 3 yıl çalışmış uzmanların 2015 aralık ayındaki b sinifi sınavina girebilmek için eğitim almaları gerekmektedir. Fakat eğitim kurumları yeterli başvuru olmadigindan eğitim açmamaktadir. Mersin adana bölgesindeki şartları sağlayan uzmanlarin burada belki birbirlerini bularak eğitim kurumlarından birinde eğitim actirmak amacıyla bu paylaşımı yapıyorum. Böylece işimizi bırakıp ankara istanbula gitmeden kendi görev yerimizde eğitimi alabiliriz. Saygılarımla...

büşraferide

Üye
TÜİSAG Üyesi
Adana da Yıldız Teknik Akademi eğitim açacağını söyledi

muratkufu

Üye
TÜİSAG Üyesi
Riskmed aynısını soledi, onkayıt yaptiran12 kisiyle grup acacagini hatta 1000 tl fiyat verdi. Sonra bu 12 kişinin yarisinin evrakların da eksik olduğundan vazgeçmek zorunda kalindi grubu açmaktan. Ins açıyordur arayip ogrenirim

Ercan KARACA

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
Osgb bünyesinde çalışan, isg katipten sadece Osgb'ye ataması yapılan ama dışa ataması olmayan bir c sınıfı iş güvenliği uzmanının 3 yıl sonra b sınavına yükselme durumu var mı?

Levent KAVLAK

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
OSGB tarafından bünyesine iç görevlendirme yapılarak alınan C sınıfı iş güvenliği uzman herhangi bir işyerine 1 saat bile olsa atanmamışsa ve bu çalışma dilimi 3 yılı doldurmamışsa yükseltme sınavına giremez.B ler için ise çalışma dilimi 4 yıl ve en az 1 saat olmalıdır.OSGB ler isg katip üzerinden uzmanların sadece kaç saatini kullanacağı yönünde belirtmek için iç görevlendirme yapmaktadır.

Ercan KARACA

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
Levent Bey, İsg Katipte çalışma süreleri saatten dakikaya çevrilmeden önce A sınıfı uzmanın altına atamamız vardı ama değişiklik olduktan sonra atamamız yapılamıyor. Bu durumda ne olacak?

G_yigit

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
merhaba,
benim merak ettiğim bir soru C sınıfı uzman olarak iş yerinde çalışma süresinin iç görevlendirme ile 10 saat veya 200 saat çalışma gösterilmesi arasında B sınıfı sınavına yükselme zamanını değiştirir mi?

Seyfullah Sadıkoğlu

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
Bende şantiyede C sınıfı uzman olarak çalışıyorum. OSGB bünyesinde değilim lakin normalde inşaat firması iş güvenliği hizmetlerini OSGB'den alıyor. Bu durumda ben isg-katip sisteminde firma tarafından ne olarak atanacağım ? Bu şekilde çalışarak B sertifikasına yükselmeye hak kazanabiliyor muyum ?

Yoksa firmanın tam zamanlı bir B yada A sınıfı uzman mı işe alması gerekiyor benimde e-katip te atamam yapılabilmesi için ?

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.