B Sınıfı İş Güvenliği Uzmanlığı Hakkında

raskolnikovunbaltasi

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)
Merhaba arkadaşlar. Bir sorum olacaktı. Araştırmama rağmen bir cevap bulamadım. O nedenle soruyu burada sormak istedim. Şayet daha önce bu konu hakkında bir başlık açıldı ve yanıt verildiyse kusuruma bakmayın lütfen. Bu konu hakkında bilgisi olan değerli arkadaşlar cevaplayabilirse gerçekten çok makbule geçer.

Şöyle ki; ben Atatürk üniversitesi açıköğretim fakültesinde iş sağlığı ve güvenliği (önlisans) bölümünü okumaktayım. Biliyorsunuz ki önlisans mezunları, sınavda başarılı oldukları takdirde C sınıfı iş güvenliği uzmanlığı sertifikasını almaya hak kazanıyorlar. Meslekte 3 yıl deneyim ya da yüksek lisans şartı ile B sınıfına geçmeye hak kazanıyorlar. Bir yanlışım yoksa buraya kadar tamam. Benim sorum; ben bu yıl ikinci yılıma başlayacağım. Fakat meslekte en azından kağıt üzerinde hemen yükselebilmek için bir yandan da bu bölümün yüksek lisansını yapmak istiyorum. Anlayacağınız sene sonunda hem önlisansın hem de yüksek lisansın diploması elimde olsun istiyorum. Pekala ben yüksek lisans diplomasını da aldığım vakit C sınıfıyla hiç uğraşmak zorunda kalmadan direkt olarak B sınıfı iş güvenliği sınavına girmeye hak kazanbiliyor muyum? Dikkate alıp da cevap verecek değerli arkadaşlara teşekkür ederim.

Abdurrahman zybk

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (B)
İş sağlığı ve Güvenliği önlisans diplomanız ve bunun yanında Lisans diplomanız varsa alan farketmiyor herhangi dört yıllık bir bölüm olabilir İsg alanında yüksek lisans yaparak b sınıfı uzmanlık sınavına girebilirsiniz zaten dört yıllık diplomanız yoksa yüksek lisans yapamıyorsunuz

raskolnikovunbaltasi

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)
İş sağlığı ve Güvenliği önlisans diplomanız ve bunun yanında Lisans diplomanız varsa alan farketmiyor herhangi dört yıllık bir bölüm olabilir İsg alanında yüksek lisans yaparak b sınıfı uzmanlık sınavına girebilirsiniz zaten dört yıllık diplomanız yoksa yüksek lisans yapamıyorsunuz

İlk öncelikle yanıt verdiğiniz için teşekkür ederim. Ben soruyu sorarken bir şeye değinmeyi atlamışım; ben iş sağlığı ve güvenliğini ikinci üniversite olarak okuyorum. Normalde lisans mezunuyum (kamu yönetimi). O nedenle yüksek lisans yapmak için (tezsiz) eğitim açısından bir sıkıntım yok. O nedenle iş sağlığı ve güvenliği önlisans diploması ile yüksek lisans diploması aynı anda elimde olduğu takdirde c sınıfı iş güvenliği belgesi almadan direkt b sınıfı iş güvenliği uzmanlığının belgesi için sınava hak kanabiliyor muyum? Yani ben yüksek lisans yapmış olsam dahi B sınıfı belgesini alabilmek, sınavına girebilmek için ilk C sınıfı belgesinin elimde olması gibi bir koşul var mı?

ugurcanbayer

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (B)
İlk öncelikle yanıt verdiğiniz için teşekkür ederim. Ben soruyu sorarken bir şeye değinmeyi atlamışım; ben iş sağlığı ve güvenliğini ikinci üniversite olarak okuyorum. Normalde lisans mezunuyum (kamu yönetimi). O nedenle yüksek lisans yapmak için (tezsiz) eğitim açısından bir sıkıntım yok. O nedenle iş sağlığı ve güvenliği önlisans diploması ile yüksek lisans diploması aynı anda elimde olduğu takdirde c sınıfı iş güvenliği belgesi almadan direkt b sınıfı iş güvenliği uzmanlığının belgesi için sınava hak kanabiliyor muyum? Yani ben yüksek lisans yapmış olsam dahi B sınıfı belgesini alabilmek, sınavına girebilmek için ilk C sınıfı belgesinin elimde olması gibi bir koşul var mı?

Öyle bir koşul yok. Yüksek lisansınızı yapın. B sınıfı uzmanlık sınavına gireceğiniz zaman İSG önlisans ve İSG tezsiz yüksek lisans diplomasını yükleyeceksiniz.

raskolnikovunbaltasi

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)
Öyle bir koşul yok. Yüksek lisansınızı yapın. B sınıfı uzmanlık sınavına gireceğiniz zaman İSG önlisans ve İSG tezsiz yüksek lisans diplomasını yükleyeceksiniz.

Anladım. Yardımcı olduğunuz için çok teşekkür ederim. Meslek ve özel hayatınızda mutlu ve huzurlu günler dilerim.

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.