Ata Aöf 2016-2017 Yılı Öğrenci Platformu... (soru-cevap-bilgi-destek)

Konu, 'Sorularınız ve Paylaşımlarınız' kısmında Burç Küçükaslan tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. Burç Küçükaslan

Burç Küçükaslan TÜİSAG Üyesi

Merhaba;

Daha 2016-2017 eğitim öğretim yılı başlamadı o yüzden elimizde yok...
    (Not : 2016-2017 Üniteler yüklendi...)

SAYGILAR...

Last edited: 9 Kasım 2016
  2. İSA TASCİ

İSA TASCİ TÜİSAG Üyesi

iyi günler ... 290 tl cıktı onu ödedim 35,50 sistemde çıkmadı . kayıdım onaylandı öğrenci belgesini bile çıkardım . 35,5 başka yeremi yatırıyoruz acaba yada bu sorun olurmu ? ata aöf telefondan hic kimseye ulaşılmıyor

3. Burç Küçükaslan

İsa Bey;

OBS Sistemine girdiğinizde gözükmüyorsa 35.50 TL ödeme yapamazsınız zaten ;) Hayırlı olsun...

SAYGILAR...

4. teomangursel

teomangursel TÜİSAG Üyesi

Merhaba Burç Bey

Daha önce sormuştum ama yanlış sormuşum.Rica etsem aşağıda belirttiğim soruya Acilen cevap verebilirmisiniz?

İş güvenliği 2.Sınıfta 1.Dönem 1 Dersten 2.Dönem de 1 dersten kaldım

Güz dönemi harç yatırmak istiyorum ama yatıramıyorum.Bahar döneminde mi yatırıp kaldığım dersleri seçmem gerekiyor.

Konu Hakkı'nda ÇOK ACİL bilgilendirebilirseniz sevinirim.

5. Burç Küçükaslan

Teoman Bey Merhaba;

Tatilde olduğum için biraz geç cevap verdim kusura bakmayın... Ders kayıtları 3 ekim 9 ekim arası o zaman harç yatırıp ders seçimi yapacaksınız acele etmenize gerek yok... 2.Sınıf 1.dönemden kalan dersi seçeceksiniz onun vize final bütünleme sınavlarına gireceksiniz, sonra 2.sınıf 2.dönemdeki dersi diğer harç zamanında seçeceksiniz yine vize final bütünlemelere gireceksiniz... Kayıtlar başlasın takılırsanız yardımcı olurum...

SAYGILAR...

6. K. Klş

K. Klş TÜİSAG Üyesi

Merhabalar 2. Universite kapsaminda bu yil yeni kayit yaptirdim ders onayi mevzusu aof icin gecerli degil oyle degil mi ders kaydim otomatik yapilmis fakat bu danisman onayi kafami karistirdi. Bir de lms uzerinden giris yapamiyorum sifre degistirmek istedigimde de hata veriyor sorun sistemde mi acaba?

7. Burç Küçükaslan

Merhaba;

Aramıza hoşgeldiniz sorduğunuz soruların cevapları bu konuda mevcut okursanız kafanıza takılan soruların cevaplarını bulursunuz... Ders onayı mevzusu diye bir konu mevcut değildir çünkü ders seçimleri bir mevzu değildir... 1.Sınıflarda dersler otomatik 2.3. ve 4.sınıflarda dersleri öğrenci kendi seçecek... Herhangi bir işlem yapmanıza gerek yok şuan sizin...

SAYGILAR...

K. Klş bu yazıya teşekkür etti.
  8. Burç Küçükaslan

ÖNEMLİ BİLGİLENDİRME

Merhaba Arkadaşlar;

Başlıktada belirtildiği üzere;
    "Ata Aöf 2016-2017 Yılı Öğrenci Platformu... (soru-cevap-bilgi-destek)"
    SADECE okul ile alakalı bilgilerin paylaşıldığı ve sorunların konuşulduğu platform olarak faaliyet vermektedir... Şuan okul kayıtları devam etmektedir ve çoğu arkadaşımız sorunlar yaşamaktadır... Ders seçimleri olsun, ATM den para yatırma olsun, LMS'ye girişte problem olsun vs vs gibi... Bunlarla ilgilenmek öncelikli görevimizdir ama görüyorum ki normal bir konuşma platformu gibi sürekli sorular gelmekte ve bir üst cevapta sorulan sorunun aynısı yada farklı biçimi yine sorulmaktadır... Lütfen sorularınızı sormadan önce biraz araştırma yapınız ve gerçekten takıldığınız yerleri sorunuz ki bizimde vaktimiz boşa gitmesin... Üniversitenin sitesinde; Sıkça Sorulan Sorular bölümü ve 2.Üniversite kapsamında yer alan İSG bölümünün amaçları, ders müfredatı ve İstihdam alanları gibi bilgilerin yer aldığı bir alan var buraları lütfen inceleyiniz... Dersler başlamadığı için geyik muhabbeti yapılacak bir durum ve konu şuan için gerekmiyor o yüzden okul ile alakalı bir platform burası zaten... Dersler başladığında Sohbet Yeri diye ayrı bir konu açarak oradan devam etme fikrim var ATA AÖF öğrencileri GENEL BAŞLIĞI altında... Buradan hem birbirimizi tanırız hemde derslerle alakalı birbirimize yardımcı oluruz... Bu yüzden yardıma muhtaç olan, interneti kısıtlı olan ve soru sormakta çekinen arkadaşlarımıza anlayışlı olmanızı istiyorum... Daha yeni kayıt yaptırıp iş olanaklarını maaşı konuşmaya başlıyorsunuz... Bunları bilmeden ve araştırmadan tercih yaptığınız bölümü demek ki öylesine okuyorsunuz ve çıkmış sorulardan faydalanarak geçmeyi umut ediyorsunuz... Konuları bilmeden ve en az bir kere okumadan bu bölümü bitirmeniz zor bunun bilgisini size vereyim... Şansa bitirdiniz diyelim gerçekten birşeyler bilerek uzman olmanız ve bakanlık sınavlarında başarılı olmanızda çok zor... Hadi onuda geçtiniz uzman oldunuz diyelim yaptığınız işin ciddiyetinin farkında olmadan bir işe başlarsanız ciddi sorunlarla karşılaşırsınız... Bu yüzden okul ile alakalı mesajı olmayan, güncel konulardan bahseden ve aynı soruları araştırmadan sorun kişilerin mesajları silinecektir...

SAYGILAR...

Pelin GÜNGÖR, selin simsek ve ttuba bu yazıya teşekkür etti.
  9. -Özge-

-Özge- TÜİSAG Çalışma Birimi TÜİSAG Çalışma Birimi

merhaba ben de aranıza yeni katıldım. Biraz tedirginlik var tabii ki :) yeni eğitim Öğretim Yılı hepimiz için iyi hayırlı olur inşlh :)

10. Burç Küçükaslan

Merhaba Özge Hanım;

Aramıza hoşgeldiniz... Herhangi bir tedirginlik olmasın bölüm çok eğlenceli tabiki zor yanlarıda var ama hep birlikte üstesinden geliriz diye umut ediyorum... Takıldığınız herhangi birşey olursa çekinmeden yazın...

SAYGILAR...

-Özge- bu yazıya teşekkür etti.
  11. Aydın.g

Aydın.g TÜİSAG Üyesi

sınav merkezinde geçen yıl final ve bütünleme için merkez seçimi yapılıyordu, vize sınavı internet üzerinden yapılmıştı.
    bu yıl ise vize + final + bütünleme için sınav merkez seçimi yapılıyor.
    finaller gibi vize sınavı olacak sanırım?

12. Burç Küçükaslan

Merhaba;

Yönetmelikteki değişiklikten sonra bütün sınavlar yazılı olarak yapılacak... Her sınavda da 4 yanlış 1 doğruyu götürecek...

SAYGILAR...

Okan Çoban bu yazıya teşekkür etti.
  13. Okan Çoban

Okan Çoban TÜİSAG Üyesi

Merhaba arkadaşlar,

LMS sistemi açılmış benim merak ettiğim konu ise ara sınav kaçıncı üniteye kadar olacağı 7. ünite dahil olarak mı

14. Burç Küçükaslan

Okan Bey Selamlar;

Vize Sınavları; Yani Ara Sınavlar 1-7 ünite arası 7.Ünitede dahil...
    Final sınavları; yani yılsonu sınavları 1-14 ünite 14.Ünitede dahil...
    Bütünleme sınavları 1-14 ünite 14.Ünitede dahil...

SAYGILAR...

Okan Çoban bu yazıya teşekkür etti.
  15. nurettin3108

nurettin3108 TÜİSAG Üyesi

Merhabalar Bende yeni kayıt yaptırdım. Bilgisayar tekn. ve programlama(Onlisans), İŞLETME (Lisans) mezunuyum.Muafiyet için;Türk Dili,Yabancı dil ve Atatürk ilkeleri ve Inkılap tarihi derslerinde muaf olacagını belirtiliyor(Muaf olmama ragmenSistemde Yabancı Dil görünüyor Şuan); Fakat İşletme okurken Temel Bilgi Teknolojileri, İşletme Biimlerine giriş ve Hukukun Temel Kavramları derlerinide gördük. Bu 3 dersten muaf olabilirmiyim acaba? bilgilendirirseniz çok memnun olurum.
    teşekkürler.

16. Burç Küçükaslan

Merhaba Nurettin Bey;

Muaf derslerinizle alakalı sorun yaşıyorsanız eğer üniversite ile iletişime geçin çünkü ilk sene yabancı dil var diğer senelerde türk dili ve ATATÜRK ilke ve inkılapları dersi var yabancı dil düşmediyse diğerleriylede ilgili sıkıntı olabilir... Başka derslerden muaf olamazsınız maalesef...

SAYGILAR...

17. Bejan DURGUN

Bejan DURGUN TÜİSAG Üyesi

merhaba burç bey.ben kamuda sağlık personeliyim.lisans hemşirelik mezunuyum.bu yıl ygs puanı ile atatürk üni. açıköğretim fakültesi iş sağlığı ve güvenliği önlisans programına kayıt oldum.benim sorum; açtığınız bu forum soru- cevapların çoğunu okudum.anladığım kadarıyla 2016-2017 eğitim öğretim yılında ara sınavların da yüzyüze yapılacağını yazmışsınız. bu kesin bir bilgimidir.? çünkü geçen yıl 1. sınıfta okuyan bazı arkadaşlara sorduğumda ara sınavların(vize) onlıne yapıldığını söylemişti.bu konuda yardımcı olursanız sevinirim.teşekkürler

18. Burç Küçükaslan

Bejan Hanım Saygılar;

Hayırlı olsun aramıza hoşgeldiniz... Forumu okuduğunuz içinde teşekkürler... Bu kesin bilgimidir dediğiniz kısmı anlayamadım :D şaka olsun diye yazmadım herhalde... :D

Bejan DURGUN bu yazıya teşekkür etti.
  19. Betül K.

Betül K. TÜİSAG Üyesi

Merhabalar
    Bende bu sene 2. üniversite hakkımı kullanarak kayıt yaptırdım. Önce herkese eğitim-öğretim hayatında başarılar dilerim.Net cevabını bulamadığım bir sorum olucak.
    - Lisans mezunuyum ve isg'ye bu sene başlıyorum bu şekilde yüksek lisans ( B sınıfı sınavı için ) yapabilir miyim? Yoksa diplomamı aldıktan sonra mı başvurabilirim ?
    Arkadaşlar bir konuda daha yardım isteyeceğim LMS'de konular çok uzun biraz daha kısa özetli sorulardan çalışabileceğim bir kaynak önerebilir misiniz ?
    Teşekkürler şimdiden :)

20. Burç Küçükaslan

Merhabalar;

Aramıza hoşgeldiniz...

B sınıfı iş güvenliği uzmanlığı belgesi;

1) C sınıfı iş güvenliği uzmanlığı belgesiyle en az üç yıl fiilen görev yaptığını iş güvenliği uzmanlığı sözleşmesi ile belgeleyen ve B sınıfı iş güvenliği uzmanlığı eğitimine katılarak yapılacak B sınıfı iş güvenliği uzmanlığı sınavında başarılı olan mühendis, mimar veya teknik elemanlara,

2) İş sağlığı ve güvenliği veya iş güvenliği alanında yüksek lisans yapmış olan mühendis, mimar veya teknik elemanlardan B sınıfı iş güvenliği uzmanlığı için yapılacak sınavda başarılı olanlara verilir.

LMS'de konular uzun fakat heryerden gelebiliyor soru bu yüzden konuları birkez okumanızı öneriyorum... Ayrıca hazır olan özetler güncel değildir bu sene değişikliklere gidildi zor durumda kalabilirsiniz...

SAYGILAR...

Betül K. bu yazıya teşekkür etti.
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica