Asansör Firması Risk Değerlendirmesi

EkinKuşhan

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
Merhabalar,
Daha önce bir asansör firması için risk değerlendirmesi yapan varsa paylaşabilir mi? Veya dikkat etmem gereken konuları, noktaları paylaşabilir mi?

Serkan SATICI

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Tekrar merhaba.. Ben bir tane hazırladım, geliştirilebilir..

Ekin bey öncelikler çalışma genel hatları ile güzel hazırlanmış ancak tehlike ve risk ifadelerinde karıştırma durumları gözlemledim.

örneğin kabinin yapısal bozulmaları, montaj hataları, bakım onarım eksiklikleri tehlike olup bunlar kabinin düşmesi vb. başka tehlikeleri tetikleyebileceği gibi kendi başlarınada tehlikedirler. Burada kabin düşerken kıvılcım sonucu yangın çıkması, kabin içersindeki kişilerin yaralanması....ölmesi, düşen kabinin parçalarının zemin katta bulunanalara zarar vermesi (mekanik darbe etkisi ile yaralanma, kesilme,i sıyrık, kırık çıkık, parça saplanması vb.) gibi durumlar ise detaylandırılarak (şiddet değerini doğru atama) risk cümlelerini oluşturmalıdır.

EkinKuşhan

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
Tespitleriniz için teşekkür ederim Serkan Bey... Değerlendirmemi uyarılarınız doğrultusunda tekrar gözden geçireceğim..( Ekin Hanım :))

erhaneeser

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
Bence asansör imalatı sırasında en büyük risklerden biri yüksekten düşme, ağırlık yüksekten düşme üzerine olmalı. iskele sistemleri kurulumu emniyet kemerleri hatta koruyucu ağ sistemide değerlendirilmeli diye düşünüyorom. emeğinize sağlık.

EkinKuşhan

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
Düzeltilmiş veya hazırlanmış diğer değerlendirmeler de paylaşılırsa birden çok seçenekle daha fazla faydamız dokunabilir diye düşünüyorum..

fanir

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
merhabalar raporda öncelik sırası yazmıyor. olması zorunlu mu?

teşekkürler.

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.