Acil Durum Ekipleri Eğitimi

safakk.tr

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
Merhaba, yenilenen acil durumlar hk yönetmeliğe göre acil durum ekipleri; söndürme, koruma, kurtarma ve ilkyardım olarak belirlendi. Bu eğitimleri uzman/işveren dışında "Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı, işçi, işveren ve kamu görevlileri kuruluşları veya bu kuruluşlarca kurulan eğitim vakıfları ve ortaklaşa oluşturdukları eğitim merkezleri, kamu kurumu niteliğindeki meslek kuruluşları, üniversiteler, belediyeler veya itfaiyeler tarafından da verilebilir." ibaresi yer alıyor. Bu kapsamda AFAD ile görüşmem sonucunda verdikleri eğitimin yalnızca kurtarma eğitimi niteliğinde olabileceğini, İtfaiye ile görüşmem sonucunda verdikleri eğitimi yalnızca söndürme ve koruma eğt niteliğinde olabileceğini belirttiler. Bu durumda işyerlerinde 2 eğitim mi organize ediyorsunuz? Uzman olarak kendiniz mi üstleniyorsunuz ? Yoksa başka kurumlardan mı destek alıyorsunuz, hangi kurumlar ?

Teşekkürler,

kmtugba87

TÜİSAG Çalışma Birimi
Moderatör
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Ben yangın eğiticisi de olduğum için kendim yapıyorum eğitimleri, afad, itfaiye vb. çok prosedür içeriyor. zaten bir zorunluluk yok kendiniz yapabilirsiniz..

safakk.tr

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
Ben yangın eğiticisi de olduğum için kendim yapıyorum eğitimleri, afad, itfaiye vb. çok prosedür içeriyor. zaten bir zorunluluk yok kendiniz yapabilirsiniz..
Tabi uzman da verebilir ama işin ehli kurumların tecrübesinden faydalanarak güzel bir eğitim düzenlemek istedik o yüzden.

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.