Soru : A Sınıfı Uzman Altında C Sınıfı Ataması

Emre Deveci

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman Adayı (C)
Arkadaşlar bir şantiyede C sınıfı uzman olarak tam zamanlı çalışıyorum yarı zamanlı olarak A sınıfı uzmanımız var isg katipte atama yapılıp yapılmadığı konusunda yardımcı olabilirmisiniz? bana yapılmadığını söylediler bende araştırdım ama kesin bi dayanak bulamadım

Bilal Emiroğlu

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
Yapılamaz. C sınıfı tam zamanlı atama yapılması için B/A sınıfı uzmanın tam zamanlı atamasının bulunması gerekir.

Mesut DİNÇ

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Arkadaşlar bir şantiyede C sınıfı uzman olarak tam zamanlı çalışıyorum yarı zamanlı olarak A sınıfı uzmanımız var isg katipte atama yapılıp yapılmadığı konusunda yardımcı olabilirmisiniz? bana yapılmadığını söylediler bende araştırdım ama kesin bi dayanak bulamadım[/QUOT
Emre bey A sınıfı uzmanın altında yardımcı uzman olarak çalışabilirsiniz. Bunun için bakanlığa dilekçe yolu ile başvurabilirsiniz. Ayrıca üç yıllık fiili süreniz de işleyecektir.

Emre Deveci

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman Adayı (C)
Teşekkür ederim arkadaşlar bu yoluda deniycem

Mehmet Sadık AY

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
Ben dün çsgb ye gittim kesinlikle geçmişte geçen fiili çalışma süresi isg katibe işlenememektedir.

Gürcan Bakir

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (C)
Merhaba, C Sınıfı ISG Belgemi aldıktan sonra 6 sene boyunca dış hizmet alımı A sınıfı iş güvenliği uzmanlarının altında çalıştım. İşyeri çok tehlikeli sınıfta yer aldığı ve A Sınıfı uzman haftada 4 saat geldiği için İSG Kâtip sisteminde atamam yapılmadı. B Sınıfı sınavlarına girebilmem için ne yapmam gerekir. İşyerinde bu görevleri yürüttüğüme ilişkin somut kanıtlar (Kurul Defteri, Risk Değerlendirme; İş İzinleri vs.) mevcut bu belgeleri ve hizmet dökümü mü sunarak B Sınıfı ISG uzmanlığı sınavına katılma şartlarını sağlayamaz mıyım?

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.