Duyuru - 30 (otuz) Günden Önce İptal Edilen İş Sağlığı Ve Güvenliği Sözleşmeleri Hakkında Önemli Duyuru | TÜİSAG Forum | İSGforum | İSGfrm - İş Sağlığı,Güvenliği,Risk değerlendirme

Duyuru 30 (otuz) Günden Önce İptal Edilen İş Sağlığı Ve Güvenliği Sözleşmeleri Hakkında Önemli Duyuru

Konu, 'İSG Katip' kısmında Genco tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. Genco

  Genco TÜİSAG Çalışma Birimi TÜİSAG Çalışma Birimi  Bilindiği üzere; 20/7/2013 tarihli ve 28713 sayılı resmi gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren “İşyeri Hekimi ve Diğer Sağlık Personelinin Görev, Yetki, Sorumluluk ve Eğitimleri Hakkında Yönetmelik” in 12 nci ve 19 uncu maddelerinde işyeri hekimleri ve diğer sağlık personellerinin; 29/12/2012 tarihli ve 28512 sayılı resmi gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren “İş Güvenliği Uzmanlarının Görev, Yetki, Sorumluluk ve Eğitimleri Hakkında Yönetmelik” in 12 nci maddesinde iş güvenliği uzmanlarının çalışan başına aylık asgari çalışma süreleri belirlenmiştir.

  Bu kapsamda; işyerleri ile yapılan sözleşme veya görevlendirmelerin onaylanmasının üzerinden en az otuz günlük süre geçmeden feshedilmesi halinde otuz günlük süre doluncaya kadar feshedilen sözleşme veya görevlendirmede belirtilen çalışma süresinin tamamı ilgili İSG profesyonelinin aylık azami çalışma süresinden düşürülmesini sağlayacak şekilde İSG-KATİP’te revizyon yapılacaktır.

  Kamuoyuna duyurulur.

  Kaynak: İsgkatip


   
  Atakan Sadık, MUSA KAMİL EKİN, Gamze ve 1 kişi daha buna teşekkür etti.
 2. sefa ünlü

  sefa ünlü TÜİSAG Üyesi

  güzel bir uygulama artık osgbler atama yapıp işi aldıktan sonra işverenden habersizce sözleşmeyi fes edip başka biryerde aynı belgeyi kullanamayacaklar o zaman.

   
  Ahmet Orhan ÖZDURAL, Atakan Sadık ve mustaf bu yazıya teşekkür etti.
 3. OsmanTURKAY

  OsmanTURKAY TÜİSAG Üyesi

  Saçma sapan gerzek gerzek işlere bir yenisi daha eklenmiş, suistimal eden 1 ay bekler yine yapar yapacağını. Bazen görevlendirme yapıyoruz, bir anda bol miktarda işçi girişi oluyor sözleşmeyi düşürüp yeni bir sözleşme yapıyoruz. Bakanlık önce otursun sözleşme iptal etmeden süre güncellemesi nasıl yapılır ona kafa yorsun. Koskaca bakanlıkta telefona cevap veren bir insan evladı yok, denetim yok. İş sağlığı güvenliğinin adı var kendi yok. İşleri güçleri onu bunu yasaklayıp zaten zor olan işi gücü daha da zorlaştırmak.
  Bir de isg programıyla yaptığım tüm işlemleri bakanlığa rapor edecekmişim. Oldu, akşam 7-8 de eve geldikten sonra bir de onunla uğraşalım.
  Bakanlık bundan sonra kendi çalar kendi oynar.

     

   
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica