Soru : 30 Mayıs İsg Sınavı Açıklandı

Kamile kazaklı

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
İptal sorular için nasıl bir yol izleyeceğiz acaba

A1peren

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (C)
Evet, sınav ilginç bir şekilde erken açıklandı. Normalde 24 Haziran'dı ama hiç beklemediğim bir şekilde 18 Haziran'da açıklandı.

37 net ve 447 başarı sırası ile nihayet ben de bu kervana katılıp bir C Sınıfı İş Güvenliği Uzmanı oldum. Sırada sadece belge ücretini ödemek kaldı. Ondan sonra da bir şekilde bir iş bulup yoluma, geleceğime bakacağım. Hayaller ve hedefler büyük. Avrupa var hedefimde. Bakalım. :)

BEFORE:
1.jpg

AFTER:
2.jpg
::cool:: 8-)

oezguel

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (A)
72 ile A oldum, darısı tüm adaylara

kmtugba87

TÜİSAG Çalışma Birimi
Moderatör
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Merhaba;

Tüm sınıflara ait sınav genel anlamda zordu. Çeşitli platformlarda sorular çok kolaydı diyenler oluyor ama bence de zordu. İptal edilecek soru konusuna gelecek olursak; A sınıfı için bence iptal soru yok. Tüm soruların mevzuatta karşılığı mevcut. Sadece vinç periyodik kontrolü yoruma açıktı hatırladığım kadarıyla. diğer tüm yanlışlarımı mevzuat maddesi olarak buldum. bu kapsamda iptal olacağını düşünmüyorum.

MEHMET ERTUĞ

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
iptal sorular olur mu bilen var mı

gurcan1903

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
iptal sorular olur mu bilen var mı
Merhaba,

öncelikle iptal soru olur mu? sorusuna cevap: evet olabilir.

peki nasıl olur?: 10 gün içerisnde iptal edilmesini talep ettiğiniz soru/lar ile ilgili mahkeme yolu açık. mahkemeye başvurabilirsiniz. (geçen dönemki sınavda biz mahkemeye başvurduk ve başvuyu sresi 10 günü geçtiği için dava düştü. buna da itiraz edildi ve şuan ne aşamada olduğumuzu avukat bile bilmiyor) 10 günü geçirmeden başvuru yaparsanız süreç hızlanır.

daha sonra ne olacak: daha sonra örneğin 1 soru iptal oldu bu soru ile eğer 34 doğru 15 yanlış (1 iptal) olursa 69...küsür ile yine baarılı sayılmazsınız. he buna da itiraz edilebilir. ÖSYM nin sınav mevzuatı; iptal soru puanı diğer sorulara eşit dağıtılır diyor başka bir yasal mevzuatta sınava giren kişi hiç bir şekilde hak mahrumiyetine uğratılmaz diyor ki işte burada da bir dava açılması gerekiyor ( biz bunun içinde açmıştık. hatta beraber açtık) daha önce kazanılmış davalar var. bu davaları örnek alarak yaptık acak süreç çok yavaş.

ben sınavı kazandım bundan önceki sınavda mahkeme de dava durumunu öğrenemiyoruz daha.

Kamile kazaklı

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Merhaba,

öncelikle iptal soru olur mu? sorusuna cevap: evet olabilir.

peki nasıl olur?: 10 gün içerisnde iptal edilmesini talep ettiğiniz soru/lar ile ilgili mahkeme yolu açık. mahkemeye başvurabilirsiniz. (geçen dönemki sınavda biz mahkemeye başvurduk ve başvuyu sresi 10 günü geçtiği için dava düştü. buna da itiraz edildi ve şuan ne aşamada olduğumuzu avukat bile bilmiyor) 10 günü geçirmeden başvuru yaparsanız süreç hızlanır.

daha sonra ne olacak: daha sonra örneğin 1 soru iptal oldu bu soru ile eğer 34 doğru 15 yanlış (1 iptal) olursa 69...küsür ile yine baarılı sayılmazsınız. he buna da itiraz edilebilir. ÖSYM nin sınav mevzuatı; iptal soru puanı diğer sorulara eşit dağıtılır diyor başka bir yasal mevzuatta sınava giren kişi hiç bir şekilde hak mahrumiyetine uğratılmaz diyor ki işte burada da bir dava açılması gerekiyor ( biz bunun içinde açmıştık. hatta beraber açtık) daha önce kazanılmış davalar var. bu davaları örnek alarak yaptık acak süreç çok yavaş.

ben sınavı kazandım bundan önceki sınavda mahkeme de dava durumunu öğrenemiyoruz daha.
Bilgilendirmeniz için öncelikle çok teşekkür ediyorum. Tek soruyla kaldım ve bu canımı daha da sıktı açıkçası. İtiraz edeceğim hemen çok kişi itiraz ederse inşallah iki üç soru iptali en azından bir sürü insanin işine yarar

MEHMET ERTUĞ

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
teşekkür ederim

türker eraslan

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
Bilgilendirmeniz için öncelikle çok teşekkür ediyorum. Tek soruyla kaldım ve bu canımı daha da sıktı açıkçası. İtiraz edeceğim hemen çok kişi itiraz ederse inşallah iki üç soru iptali en azından bir sürü insanin işine yarar
itiraz yaptınız mı

türker eraslan

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
Traktör sorusuna itiraz edilebilir. Çünkü Bazı traktörlere kepçe ve kazıcı ilave edilebiliyor o zaman iş makinası olarak değerlendirilir diye düşünüyorum.

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.