Soru - 23 Şubat Sınavı Hakkında Önemli Bilgi.. Herkes Okusun.. | TÜİSAG Forum | İSGforum | İSGfrm - İş Sağlığı,Güvenliği,Risk değerlendirme

Soru 23 Şubat Sınavı Hakkında Önemli Bilgi.. Herkes Okusun..

Konu, 'İş Sağlığı ve Güvenliği Sınavları Hakkında' kısmında ta2cj tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. ta2cj

  ta2cj TÜİSAG Üyesi  Herkese merbahalar..
  Merak ettiğim şu ;
  Aynı Temel hikayesi vallahi..
  Bir önceki A sınavında 22 iptalle kafadan 22 puan bağış , 23 şubat sınavına girenlere de saçma sapan zırva sorular.
  İsgüm sitesinde ;
  sınav sonucu 12 martta ,
  Son başvuru 10 martta diye okumuştum ..
  Kısacası, 23 Şubat sınav sonuçları, 12 Mart'ta açıklanacak , bu iyi..
  Sınavı kaybedenlerin Mayıs sınavına son başvuru tarihi ise 10 Mart..
  Temel hikayesi gibi, "Osman ustanın Lokantası 200metre geride" yazılı tabelası gibi birşey.
  Sınava giren arkadaşlar,net kazanıp yada net kaybettiğimizi öğrenebilmek için en geç 2 gün önceden rüyaya mı yatmamız gerek yoksa bize malum mu olacak ?..
  Yoksa kritikte olan arkadaşlar, her ihtimale karşı 2 gün önceden 50 TL'yi yatırmalımı ?..
  Sevgiyle esen kalın..
  Şafak.


   
  Kemal Erdal Çelen, Cumhur., rapunzel ve 3 kişi daha buna teşekkür etti.
 2. que

  que TÜİSAG Üyesi

  Açıkçası benim anladığım "uzman sayısı yeterli. bu sınavları yapacağımızı açıkladık, geri dönemiyoruz. hem katılımı engelleyip hem de zor sınav yaparak uzman sayısını sabit tutmaya niyetliyiz" demek istiyorlar.

   
 3. sevim serficeli

  sevim serficeli TÜİSAG Üyesi

  sınava müracaat için son tarih 10 mayıs olmalı bence.eğer mart görünüyorsa bir yanlışlık var demektir :)

     

   
 4. ATURAN

  ATURAN TÜİSAG Üyesi

  Arkadaşım sen sınav takvimi duyurusunu yanlış anlamışsın takvimde geçen süre ( 10 Mart ) aşağıda bulunan duyurudaki ilgililerin belge ücretini son ödeme tarihidir, sınav ücretini yatırma son tarihi değildir...:)

  http://www.csgb.gov.tr/csgbPortal/isggm.portal?page=duyuru&id=13_Mayis_2012_C_Sinifi_IGU_Sinavi


  13 MAYIS 2012 TARİHİNDE YAPILAN C SINIFI İŞ GÜVENLİĞİ UZMANLIĞI SINAVINA KATILAN ADAYLARIN DİKKATİNE

  Ankara 4. İdare Mahkemesinin vermiş olduğu yürütmeyi durdurma kararı ile 13.5.2012 tarihinde yapılan C sınıfı iş güvenliği uzmanlığı sınavında sorulan sorularla ilgili olarak A kitapçığındaki 17, 28, 75, 85, 100, 66 ve 68 nolu sorular ile bunlara karşılık gelen B kitapçığındaki 26, 37, 49, 59,74, 97 ve 99 nolu sorular iptal edilmiştir.

  Milli Eğitim Bakanlığınca, iptal edilen sorular adaylar lehine doğru kabul edilerek 100 puan üzerinden yeniden değerlendirme yapılmış ve 70 ve üzeri puan alarak başarı sayılanların listesi Genel Müdürlüğümüze bildirilmiştir.

  Söz konusu sınava giren ve yeniden değerlendirme sonucu 70 ve üzeri puan alarak başarılı olanlar https://app2.csgb.gov.tr/SinavSonuc/ linkine tıklayarak kendilerini sorgulayabileceklerdir.

  Sorgulama sonucunda başarılı olduklarını gören adaylardan;

  1-) İlk defa belge alacakların belge bedeli olarak Genel Müdürlüğümüz adına açılan Ziraat Bankası Kurumsal Tahsilat Hesabına 413.- TL yatırmaları gerekmektedir. Belge bedelini yatıranların belgeleri İSG-KATİP sisteminde tanımlanarak aktif hale getirilecek olup belgelerin kişilere teslimi ile ilgili daha sonra duyuru yapılacaktır.

  Söz konusu adaylar 24 Mayıs 2014 tarihinde yapılacak olan prim gün sayısına göre belge sınıfı yükseltme sınavına girmek istedikleri taktirde belge bedelini en geç 10 Mart 2014 tarihine kadar yukarda belirtilen kurumsal tahsilat hesabına yatırmaları gerekmektedir.

  2-) 13 Mayıs 2012 tarihinde yapılan İGU sınavı ile ilgili yeniden yapılan değerlendirme sonucunda başarılı olan ancak, bu tarihten sonra yapılan İGU sınavlarına girerek başarılı olup adlarına belge düzenlenenler, sahip oldukları belgeyi değil de mahkeme kararı gereği hak kazandıkları belgeyi kullanmak istedikleri taktirde birinci maddede belirtilen ücret ödeme hususundaki açıklama doğrultusunda hareket etmeleri gerekmektedir.

  Öte yandan adaylardan bugüne kadar yapılan İGU sınavına girerek başarılı olan ve adlarına belge düzenlenenler 13 Mayıs 2012 tarihinde yapılan sınav için mahkeme kararı sonucu hak kazanıp bu belgeyi talep etmedikleri taktirde yeniden belge bedeli yatırmayacaklardır. Bu kişilerin sahip olduğu belgeler geçerli olup ister belgesi geçerli olanlar isterse mahkeme kararı gereği yeniden belge talep edenlerin bugüne kadar yapılan ve bundan sonra yapılacak olan prim ödeme gün sayısına göre belge yükseltme sınavına girenlerin veya gireceklerin durumlarında herhangi bir değişiklik olmayacaktır.

   
 5. ozan_ay

  ozan_ay TÜİSAG Üyesi

  olabilir

     

   
 6. eccentric

  eccentric TÜİSAG Üyesi

  10 Mart tarihi belge bedeli yatırmak için olan son tarih dikkatli okursanız. Yani adam C sınıfı uzmansa ve hala belge bedelini yatırmamışsa Mayıs sınavına girebilmesi için 10 Mart'a kadar belge bedelini yatır diyor. sınav başvurusu veya ücreti ile alakası yok.

   
 7. ATURAN

  ATURAN TÜİSAG Üyesi

 8. leo79

  leo79 TÜİSAG Üyesi

  upload_2014-2-26_17-55-0.png   
 9. Merdali Kocaağa

  Merdali Kocaağa TÜİSAG Üyesi

 10. Erdim Kanatoğlu

  Erdim Kanatoğlu TÜİSAG Üyesi

  Evet belge ücretini yatırma tarihi o.   
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica