22.11.2019 İş Güvenliği Uzmanları, İş Yeri Hekimleri, Diğer Sağlık Personelleri Ve Eğiticilerin Dikkatine

varol

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
İş sağlığı ve güvenliği hizmetlerini yürütmek amacıyla belgelendirilen iş güvenliği uzmanı, işyeri hekimi, diğer sağlık personeli ve eğiticilerin bu faaliyetleri kapsamında yapmış oldukları sözleşmelerdeki görevlendirme sürelerinin mevzuata uygunluğunun takibi Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığı ile yapılan protokol doğrultusunda İSG-KATİP üzerinden yapılmaktadır. İSG KATİP’te yapılan en son güncellemeler ile birlikte onaylanan sözleşmelerin tarafı olan İSG profesyonellerinin sigortalılık bildirimine ilişkin bilgilerine erişilebilmektedir.

Yukarıda belirtilen hususlar dikkate alındığında; İSG-KATİP’te halen devam eden sözleşmeleri bulunan İSG profesyonelleri arasından tam zamanlı istihdam edilenlerin sözleşme imzalanan işyeri haricinde başka işyerlerinden sigorta bildirimi yapılıp yapılmadığını ve kısmi süreli çalışma kapsamında istihdam edilenlerin İş Kanunu’nda belirtilen azami çalışma süresini aşacak şekilde birden fazla işyerinden sigortalılık bildirimlerinin yapılıp yapılmadığını kontrol etmeleri önem arz etmektedir.

Aksi takdirde 31 Aralık 2019 tarihinden itibaren Genel Müdürlüğümüzce yapılacak kontroller sonucunda azami çalışma sürelerini aşacak sürelerde görevlendirilmiş olan İSG profesyonelleri hakkında Genel Müdürlüğümüzce idari işlem tesis edileceği ilanen duyurulur.

Nadide atik

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
Ne demek istemiş anlamadım

aysee80

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
DSP
Bu ne anlama geliyor

Nadide atik

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
Bu ne anlama geliyor
Mesela işyeri hekimi üzerinden örnek verelim özel hastane de nöbet tutuyordu artık tutamayacak ya osgb ya hastane iki iş olmayacak bir yerden tam zamanlı sigorta yatarken diğer yerden yatamaz yani çalışamaz

Moderatör tarafında düzenlendi:

aysee80

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
DSP
Mesela işyeri hekimi üzerinden örnek verelim özel hastane de nöbet tutuyordu artık tutamayacak ya osgb ya hastane iki iş olmayacak bir yerden tam zamanlı sigorta yatarken diğer yerden yatamaz yani çalışamaz
Dspler için de aynı şey geçerli yani belge kiralama olmayacak öyle mi?

Nadide atik

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
Hepsini yasaklıyor normal hastanede atıyorum üç dört gün çalışan hekim ya osgb çalışacak ya da hastanede bir meslek seçecek

Nadide atik

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
Bakanlıktan ertelenmesi için yazı yazabilirsiniz ya da arayabilirsiniz değerlendiriyorlar

aysee80

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
DSP
Bakanlıktan ertelenmesi için yazı yazabilirsiniz ya da arayabilirsiniz değerlendiriyorlar
Peki kiralanan belge part time sigortalı olsa?ben önümüzdeki hafta kiralamaya düşünüyordum part time sigorta yapılacaktı. Bu durumda başka bir yerde sigortalı çalışamaz mıyım? Eğer öyleyse sizin tavsiyeniz nedir kiralama riskli mi olur

Nadide atik

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
Peki kiralanan belge part time sigortalı olsa?ben önümüzdeki hafta kiralamaya düşünüyordum part time sigorta yapılacaktı. Bu durumda başka bir yerde sigortalı çalışamaz mıyım? Eğer öyleyse sizin tavsiyeniz nedir kiralama riskli mi olur
Ayşe hanım eğer diğer çalıştığınız yer yasal süreye uygun olmalı ama durum tam belli değil aslında şikayetler olursa belki iptal olur süreci takip etmek gerek

aysee80

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
DSP
Ayşe hanım eğer diğer çalıştığınız yer yasal süreye uygun olmalı ama durum tam belli değil aslında şikayetler olursa belki iptal olur süreci takip etmek gerek
Anladım çok teşekkür ederim yardımınız için

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.