2021/aralık İsg Sınavı Hakkında

guillotinevalve

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
Arkadaşlar merhaba, İSG 2021/ Aralık Sınavı açıklandı. Sınavdan geçmişim. Bundan sonra ne yapmam gerekiyor? Bu konu hakkında güncel bilgi sahibi olan varsa değerlendirebilir mi?

Eylül Demir

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
Arkadaşlar merhaba, İSG 2021/ Aralık Sınavı açıklandı. Sınavdan geçmişim. Bundan sonra ne yapmam gerekiyor? Bu konu hakkında güncel bilgi sahibi olan varsa değerlendirebilir mi?
Merhaba, öncelikle hayırlısı olsun umarım güzel, katkılarla dolu bir meslek hayatınız olur.

Hatırladığım kadarı ile ziraat bankasına sertifika belge ücretini yatırmanız gerekiyor. Sonrasında 3-7 iş günü içinde belgeniz isgkatip sistemine tanımlanıyor. E-devlet üzerinden kontrol edebilirsiniz. Aktif hale geldikten sonrada iş başvurularınızı yapıp sıkıntısız bir biçimde iş hayatınıza başlayabilirsiniz. Tekrar tebrik ederim. :)

guillotinevalve

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
Merhaba, öncelikle hayırlısı olsun umarım güzel, katkılarla dolu bir meslek hayatınız olur.

Hatırladığım kadarı ile ziraat bankasına sertifika belge ücretini yatırmanız gerekiyor. Sonrasında 3-7 iş günü içinde belgeniz isgkatip sistemine tanımlanıyor. E-devlet üzerinden kontrol edebilirsiniz. Aktif hale geldikten sonrada iş başvurularınızı yapıp sıkıntısız bir biçimde iş hayatınıza başlayabilirsiniz. Tekrar tebrik ederim. :)
Eylül Hanım, tebriğiniz ve iyi dilekleriniz için teşekkür ederim. :) Şimdi kurs aldığım işletme ile görüştüm, onlarda aynı şeyi söylediler. Cevapladığınız için tekrardan teşekkür ederim. :)

Wawerte

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Diğer
merhabalar bende bu sınava diğer sağlık personeli alanından girmiştim sınavı kazandım fakat ziraat bankası kurumsal tahsilat aracından belge ücretini yatırmak isteyip tc kimlik numaramı girdiğimde belirttiğiniz kuruma ait fatura bilgisi bulunamamaktadır diyor ve şuandada isg belge ücreti yatırma işlemi görünmüyor ne yapmam lazım yardımcı olabilecek biri varsa çok sevinirim

Burak Bilen

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
merhabalar bende bu sınava diğer sağlık personeli alanından girmiştim sınavı kazandım fakat ziraat bankası kurumsal tahsilat aracından belge ücretini yatırmak isteyip tc kimlik numaramı girdiğimde belirttiğiniz kuruma ait fatura bilgisi bulunamamaktadır diyor ve şuandada isg belge ücreti yatırma işlemi görünmüyor ne yapmam lazım yardımcı olabilecek biri varsa çok sevinirim
En rahatı mobilden halletmek. Sizde olmadığını düşünerek bir hesap açmanızı öneriyorum.

raskolnikovunbaltasi

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)
Merhaba. Harç ücretleri sınav açıklanma tarihinden 2 gün içinde yatırılabilecekti fakat yeni yıl sonrasına ertelendi. Muhtemelen zamlı harç ücreti alınabilmesi için böyle bir yola başvurdular. İlerleyen günlerde güncellenmiş fiyatlarla harç ücretini yatırabilirsiniz.

Burak Bilen

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
Merhaba. Harç ücretleri sınav açıklanma tarihinden 2 gün içinde yatırılabilecekti fakat yeni yıl sonrasına ertelendi. Muhtemelen zamlı harç ücreti alınabilmesi için böyle bir yola başvurdular. İlerleyen günlerde güncellenmiş fiyatlarla harç ücretini yatırabilirsiniz.
Dün haberlerde otoyol gişelerinde insanlar bekletiliyordu, sırf zamlı tarifeden geçirsinler diye. Nasıl bir adiliktir bu?

raskolnikovunbaltasi

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)
Dün haberlerde otoyol gişelerinde insanlar bekletiliyordu, sırf zamlı tarifeden geçirsinler diye. Nasıl bir adiliktir bu?
Marketlere "stokçuluk yapıyorsunuz" diye kızıp da sırf zamlı ücret üzerinden ödeme alabilmek için bilinçli olarak hizmeti geciktirmek nasıl bir çelişkidir anlam veremiyorum. Sanki ikisi aynı kapıya çıkmıyor. Gel gelelim yapacak bir şey yok. Ahlak, etik ya da ne dersiniz deyin bu ülkeyi terk edeli çok olmuş.

Wawerte

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Diğer
Bilgilendirmeler için çok teşekkür ederim

Wawerte

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Diğer
Bugün gördüm evet dediğiniz gibi ne yazıkki zamlı tekrar teşekkür ederim

SinanBuber

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (A)
649 TL olan ücreti devletin kurumu 6 gün sonra tahsil ettiği için 826 TL olarak ödedik. Stokçular ile savaşta başarılar. İSGGM bile uzmanlardan fazla alacağı 200 TL ye bakıyor.

EnviEn

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (B)
C'den B'ye geçtim. Sertifikam onaylanmış bugün. Sınav açıklandığı günden itibaren 10gün de süre işlemiş ancak sözleşmelerde "personel kategorisi" hala C sınıfı olarak görünüyor. Bu sözleşmeleri yenilemek gerekir mi?

Erkan FINDIKLI

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)
C'den B'ye geçtim. Sertifikam onaylanmış bugün. Sınav açıklandığı günden itibaren 10gün de süre işlemiş ancak sözleşmelerde "personel kategorisi" hala C sınıfı olarak görünüyor. Bu sözleşmeleri yenilemek gerekir mi?
Tüm atamalarınızın düşürülüp tekrar yapılması gerekiyor.

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.