2 Yıllık Meslek Yüksek Okulu Ve Sonrası

Konu, 'Üniversite Öğrencilerinin Alanı' kısmında Zeki Burak tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. Zeki Burak

  Zeki Burak TÜİSAG Üyesi  Merhaba arkadaşlar. Şuan MYO'da İSG 1. sınıf öğrencisiyim. Okulum bittikten sonra c sınıfı uzmanlık belgesi sınavlarına gireceğim ve açıktan 2 yıl daha uzatmayı düşünüyorum. Sizlere sormak istediğim sorular; Açıktan ne okusam bana bölümüm hakkında daha faydalı olur? diğer bir sorum ise c sınıfı uzmanlık belgesini aldığımda direk olarak bir iş yerinde işe mi başlasam daha faydalı olur ya da OSGB derneklerinde birden fazla iş yerine baksam daha yararlı olur? Kendimi geliştirmem adına siz değerli üyeler yardımcı olursanız çok sevinirim.


   
 2. Levent KAVLAK

  Levent KAVLAK TÜİSAG Üyesi

  Kardeşim kendini geliştirmek istiyorsan Sertfikanı al ve işe başla,başlaki 7 yıl sonra A sınıfı olasın.

   
 3. Şahin IRMAK

  Şahin IRMAK TÜİSAG Üyesi

  Aynen öyle kardeşim ben isg 2. sınıf öğrencisiyim ve sana okurken kendini ne kadar çok donanımlı cıkartabilirsin ona uğrasmanı tavsiye ederim örnneğin ohsas , iso gibi sertifikalarını tamamla mezun ol OSGB de çalışmay başla acemiliğini at kendini geliştir devam et .. benm aklımda şu an açık öğretm işletme var oda sadece askerlik için ama hayat senin hayatın en iyisini sen bilirsin tabiki .. :)

     

   
 4. Zeki Burak

  Zeki Burak TÜİSAG Üyesi

  Öncelikle cevaplarınız için çok teşekkür ederim. Bende 2 yıllık açıktan okumayı askerlik kısalsın diye istiyorum. Pek hoş olmasa da maalesef askerlik bu meslek için dez avantaj.

   
 5. Zeki Burak

  Zeki Burak TÜİSAG Üyesi

  Bu meslekte deneyim yapmış siz büyüklerimden akıl almak istiyorum. kendimi geliştirmem için ilk başta OSGB mi daha iyi yoksa tek bir iş yerinde daimi çalışmak mı?

     

   
 6. Şahin IRMAK

  Şahin IRMAK TÜİSAG Üyesi

  askerlik için işletme tavsiye ederim 3. sınıftn baslıosun direk olarak

   
  Zeki Burak bu yazıya teşekkür etti.
 7. Zeki Burak

  Zeki Burak TÜİSAG Üyesi

  hmm baya iyi o zaman. peki işletmeyi bitirdikten sonra 4 yıllık mezun olmuş oluyoruz sanırım? bunun mesleğe bi yararı varmı? varsa nedir?
   
 8. Şahin IRMAK

  Şahin IRMAK TÜİSAG Üyesi

  bunun mesleğe bi katkısı yok ama işletme diplomanı kiraya verebiliyorsun ki oda senin için riskli olur işletme senin üzerine gözükücek mesela ama adam işletmenin başına ya kendi geçicek yada oğlunu geçirecek en ideali işletmeyi okuyup askerliği 5 ay yapmak mesleğe katkısı diyorsan mühendislik derim oda açıktan var mı bilmiyorum varsada bitiremezsin gibi ama buradan mezun olduktan sonra hemşirelik gibi bi bölüm okursan hem 4 yıla tamamlarsın hem kpss kazanıp gideren uzmanlığınla birlikte hem hemşirelik yaparsın hemde kamu sektöründe isg uzmanı sertifikası olanlara 1200 tl ek maaş veriyorlar bu şekilde hemşirelik arı isg uzmanlığı maaşın döneriydi şusuydu busuydu rahat 4500 lira maaşa kapatırsın ama devlet olucak sağlam olucak benm aklımda olan bu şu an ama isg yönünden sağlam bi iş bulursam askerlik için sadece işletme okurum   
 9. burak karapınar

  burak karapınar TÜİSAG Üyesi

  Zaten DGS ile geçebileceğin tek bölüm var orda Çalışma ekonomisi. Ben 2012 mezunuyum. Mezun olduğumda öleydi.

     

   
 10. İsglaborant

  İsglaborant TÜİSAG Üyesi

  DGS ile ACİL YARDIM VE AFET YÖNETİMİ SAGLIK YÜKSEKOKULUNA.SOSYAL HİZMETLER SAGLIK YÜKSEKOKULUNA,SAGLIK YÖNETİMİ SAGLIK YÜKSEKOKULUNA, geçebilirsiniz.DGS'ye girmeden de AÖF ÇEKO,İŞLETME,ULUSLARARASI İLİŞKİLER,MALİYE,KAMU YÖNETİMİ,İKTİSAT bölümlerinden birine direkt kaydolarak 3.sınıftan başlayarak 4 yıllık diploması alabilirsiniz.detaylı bilgi için DGS klavuzunu inceleyebilirsiniz.   
 11. ahmt01

  ahmt01 TÜİSAG Üyesi

   
 12. ahmt01

  ahmt01 TÜİSAG Üyesi

  işletme diplomasını kiraya vermek mi????

   
  leventsert bu yazıya teşekkür etti.
 13. HSE Engineer

  HSE Engineer TÜİSAG Üyesi

  Açıktan mühendislik diye bir tabiri de ilk defa duydum. Mühendislik öyle açıktan okunmuyor bilginize...
   
 14. Şahin IRMAK

  Şahin IRMAK TÜİSAG Üyesi

  işletme belgesi olmadan bazı iş yerleri faliyete geçmiyor mesela işletme müdürü için adam oğlunumu başına geçirir senimi seni işletme müdürü gösterir diploma üzerinden o koltukta kendi oğlu veya bir tanıdığı oturur o şekilde kişralamak yani ...

   
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica