Soru 1500 Iş Günü Primi Olmayan C Sinifi Uzmanlar

Konu, 'Prosedür, Talimat, Form vb. Hakkında' kısmında kral0609 tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. yeşim kaya

  yeşim kaya TÜİSAG Üyesi  merhaba arkadaşlar benim bi sorum var aklıma takılan bişey.. benim şahıs firmam var. yanimükellefim. fakat firma isg ile alakasız bir iş üzerine. ben yinde de bununla ilgili serbest meslek makbuzu keserek isg çalışmalarında bulunabilmek için vergi dairesine bi başvuruda veya bildirimde bulunacak mıyım. bu arada ben isg faaliyetlerinde bulunacağıma dair bi dilekçe verdim vergi dairesine ama yine de kafama takıldı. konuya hakim arkadaşlardan cevap bekliyorum. şimdiden teşekkürler.


   
 2. turanmst

  turanmst TÜİSAG Üyesi

  isg ile çalışabilmeniz için OSGB belgesi almalısınız OSGB belgeniz olmadan eğitim veremez ve bir işyerinin iş güvenliği uzmanı olarak çalışmalara katılamazsınız yanlızca su anda risk analizi yapabilirsiniz onda sıkıntı olmaz fakat zaten yılbaşından sonra 50 den az kişi çalıştıran tehlikeli ve cok tehlikeli işyerleride isgkatip üzerinden sözleşme yapması gerekeceğinden oralara risk analizi yapmanız doğru olmaz zaten oranın risk analizini isgkatip üzerinden görevlendirilmiş kişi yapmalıdır. ama işverenleri isg katip üzerinden değilde isg danışmanlık olarak kandırırım diyorsan o ayrı o hizmeti verebilirsin danışman ünvanı ile ;)

   
 3. senerji

  senerji TÜİSAG Üyesi

  hocam bakarsanız herkes kendi menfaatinin tarafında,akılları sıra fazla adam olmasın ilk kaymakları biz götürelim derdinde çoğu

     

   
  SERCAN ŞAHİNKAYA bu yazıya teşekkür etti.
 4. imsiyat

  imsiyat TÜİSAG Üyesi

  Bakın konu burada aslında çok basit . Arkadaşımız haklı ama bizim gibi düşünenler gerçekten işinde tecrübesiz olanlar ile ilgili . Yani bir abimiz belirtmiş 32 yıllık mühendis bu abimize sınav hakkı tabi ki tanınacak . Ama burada itiraz ettiğimiz ince nokta saçma işlerle uğraşıp şimdi A - B olacaklarla ilgili .

  ikinci çok ince nokta isg konusunda çalışmış mühendis sayısı yok denecek kadar azdır . ve isg ile ilgili 15 günde eğitim ile C oldun bizim A-B olmamıza ne karışıyorsun diyenler komedi sanki kendileri o kurslara gidip eğitim almadılar ? kendilerini 50 yıllık isg uzmanı olarak gördüler . İSG hakkında ne eğitim aldın bugüne kadar arkadaş bana söylesende sana tanınan A - B uzmanı olma şansına tamam hakkettimiş diyeyim. 15 günde C uzmanı olma şansı herkese tanındı çünkü 15 gün herkes İSG konusunda eğitim aldı ama sen sadece HERHANGİ bir işte çalışırken şimdi birden yüksek miktarda parayı karşında görünce birden EN ÜST SEVİYE uzman olmayı hakkettiğini sandın . 15 günde C olma hakkı herkese tanındı şimdi bakkal açmış adam bile A - B uzman olacak ve tek ama tek amacı PARA kimse kimseye masal anlatmasın işin ucunda para var diye bu kadar saldırıyorsunuz millete 50 yıllık görünmemiş uzman arkadaşlar !

  gelin birlikte dava açalım tüm uzmanlık konusu kaldırılsın sadece 2 yıllık ön lisanstan sonra sınava girilsin C için yada sistem değiştirilsin .gelin kaldıralım tüm sınıfları yeniden düzenleme yapılsın ! ama sizin gerçekten isg yada gerçekten iş yapmaktan çok amacınız nasıl PARA kazanırım mantığı . Şimdi ezberlediğiniz sorularla sınava girmekten başka ne yaptınız bugüne kadar İSG konusunda bir düşünün....

   
  Last edited by a moderator: 28 Kasım 2013
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica