Isg Kurul Başkani

Burcu Ipekoğlu

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
Mrb arkadaslar. 140 calisanli tehlikeli sinif bi isyeriyle anlastim, snrasnda bana iç tuzuk adi altnda bi belge gonderdiler ve iceriginde isg gorev yetkilerinde kurul baskaninin da isg uzmani olacagi yazili, ayrica yasanan tum kazalardan ve aksakliklardan da isg uzmaninin sorumlu tutulacagi belirtilmis ve onaylamam bekleniyo. Tabiki onaylamayi dusunmuyorum ama anlam da veremedim, sizlerin de goruslerini almak istedim

AZAcemi

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Mrb arkadaslar. 140 calisanli tehlikeli sinif bi isyeriyle anlastim, snrasnda bana iç tuzuk adi altnda bi belge gonderdiler ve iceriginde isg gorev yetkilerinde kurul baskaninin da isg uzmani olacagi yazili, ayrica yasanan tum kazalardan ve aksakliklardan da isg uzmaninin sorumlu tutulacagi belirtilmis ve onaylamam bekleniyo. Tabiki onaylamayi dusunmuyorum ama anlam da veremedim, sizlerin de goruslerini almak istedim
İş Sağlığı ve Güvenliği Kurulları Hakkında Yönetmelik
MADDE 6/2
Kurulun başkanı işveren veya işveren vekili, kurulun sekreteri ise iş güvenliği uzmanıdır....
MADDE 9/d) Kurul, üye tam sayısının salt çoğunluğu ile işveren veya işveren vekili başkanlığında toplanır ve katılanların salt çoğunluğu ile karar alır..
hükmü kapsamında işlem tesis edilmesi gerekmektedir. İdari uygulama ve buna dayanak iç tüzük yönetmeliğe aykırılık teşkil ediyor...Kurul oluşumundan sonra Madde 8/a) İşyerinin niteliğine uygun bir iş sağlığı ve güvenliği iç yönerge taslağı hazırlamak, işverenin veya işveren vekilinin onayına sunmak ... hükmü kapsamında bu tüzük gözden geçirilerek iç yönerge şeklinde ve mevzuata uygun olarak yeniden düzenlenmesi gerekir.

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.