Tartışma : Görevlendirme

jesus

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
Merhaba, şu an aktif olarak baktığım firmam başka bir şehirden görevlendirme ile geldi ve uzun süredir çalışıyor 6 ay oldu. Tahminen 1 yılı bile geçebilir. Firmanın sicili başka bi şehirde yani. Şunu sormak istiyorum bu görevlendirme ile gelen çalışanlara ben görevlendirme kağıdı imzalatıyorum. Bunun belirli bir süresi var mı çalışanlar açısından? Ayrıca firma açısından görevlendirme süresi denilen bir süre var mı? yani 1 yılı falan geçerse sicili bulundugu şehirde açması gibi vesaire türden bir şey var mı?

Bir de şimdi bu benim firmam bu görevlendirme ile geldigi şehirde, başka bir firmaya hizmet verecek yine aynı şehir ama farklı bir ilçesinde en fazla 4 hafta belki 3 haftalık bir iş anlaşması yaptı. Benim bu 4 haftalık iş için hangi İSG KLOSÖRÜ dosyalarını hazırlamam gerekiyor? yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler

ibayraktar

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
Merhaba, şu an aktif olarak baktığım firmam başka bir şehirden görevlendirme ile geldi ve uzun süredir çalışıyor 6 ay oldu. Tahminen 1 yılı bile geçebilir. Firmanın sicili başka bi şehirde yani. Şunu sormak istiyorum bu görevlendirme ile gelen çalışanlara ben görevlendirme kağıdı imzalatıyorum. Bunun belirli bir süresi var mı çalışanlar açısından? Ayrıca firma açısından görevlendirme süresi denilen bir süre var mı? yani 1 yılı falan geçerse sicili bulundugu şehirde açması gibi vesaire türden bir şey var mı?

Bir de şimdi bu benim firmam bu görevlendirme ile geldigi şehirde, başka bir firmaya hizmet verecek yine aynı şehir ama farklı bir ilçesinde en fazla 4 hafta belki 3 haftalık bir iş anlaşması yaptı. Benim bu 4 haftalık iş için hangi İSG KLOSÖRÜ dosyalarını hazırlamam gerekiyor? yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler
Merhaba,

Geçici görevlendirme bir yılda 6 ayı geçemez. Süre bitmesi durumunda 2 kez yenilenebilir. Çalışanların sigorta sicili neredeyse o işyerine atanmış işyeri hekimi ve iş güvenliği uzmanı tarafından evrakların tam bir şekilde hazırlanması ve geçici görevlendirme o şekilde yapılması gerekir. İşin süresi uzun veya kısa bir iş olsa dahi isg evrakları tam olmalıdır.Hizmet almanız gerekiyor.

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.