Soru : A Sınıfına Geçenlerin Aylık Kazanç Beklentisi?

ahmet duygulu

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Bence de paradan önce tecrübe lazım. Ama bu değil ki ucuza çalışacağız. Tecrübe olduktan sonra bilgimizi istediğimiz fiyata satma imkanı çoğalır.

süleymanyılmaz

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
İş Veren
Geçenlerde bir OSGB aradi, Kirsehir icin. 2000 vereceklermis deneme suresi sonrasi 3000 olur dediler. Güldüm. Ben kendi kurumunda 80 saatlik cok tehlikeli uzmanlik icin işveren 750 lira vereyim sen yap dedi ben kabul etmedim. Değmez oradan gelecek paraya dedim

Neşe Yazıcı

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (A)
Geçenlerde bir OSGB aradi, Kirsehir icin. 2000 vereceklermis deneme suresi sonrasi 3000 olur dediler. Güldüm. Ben kendi kurumunda 80 saatlik cok tehlikeli uzmanlik icin işveren 750 lira vereyim sen yap dedi ben kabul etmedim. Değmez oradan gelecek paraya dedim

OSGB size bu rakamı teklif ederken kendine ne kadar ayırdığını da belirtti mi bari Süleyman Bey?

süleymanyılmaz

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
İş Veren
Bence en az 4 katidir

süleymanyılmaz

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
İş Veren
Cunku OSGB ler az kisinin calistigi yerdwn daha cok kar ediyor.300 kişilik 60 saat uzman gerektiren cok tehlikeli yere 3500 4000 fiyat verirken , 60 saati 20 işyerine bolseler iki katı para kazanabilir ler

birold

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
acaba şubat sınavında geçen A lar ile birlikte sayı artacağı için piyasada dahada bir ucuzlama olacakmıdır?

eddi

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (A)
acaba şubat sınavında geçen A lar ile birlikte sayı artacağı için piyasada dahada bir ucuzlama olacakmıdır?
kesinlike...

muratts

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
şimdi şöyle de bir durum var;bazı firmalar veya ufak çok tehlikeli sınıf şirketleri,tüm yasal sorumlulukları üstlenip belge kiralama yoluna gidiyorlar..yani bir iş kazası sonucu ig uzmanına çıkacak olan tazminatı şirket üstleneceğini garanti ediyor/söz veriyor vs ig uzmanı da sertifikasını düşük ücretten kiralıyor..işi başka uzmanlar hallediyor üst sınıfa dahil uzman da yattığı yerden 300-500-1000 neyse alıyor..

arda GÜNDÜZ

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Merhaba, OSGB saatine 150 lira vermiş oluyor. Bu rakam az mı, çok mu? 217 saate 32550 yapıyor.
inşaatlarda bildirim her inşaat için yapılıyor . diyelim firmanın 5 çalışanı 5 inşaatı varsa gitti 5 saatiniz. durum biraz daha karışık ve uzun ama sistem öyle değil.

serdar akgül

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
A Sınıfı İş Güvenlik uzmanıyım. Çeşitli şirketlerde yöneticilik pozisyonlarında çalıştım. Ankara iline yerleşme planım bulunmaktadır. Yeni gelişmekte olan İş Sağlığı ve Güvenliği alanında kariyer hedefi olan OSGB kurmak isteyen güvenilir, Ankara İlinde ikamet eden/edebilecek İŞ HEKİMİ belgesi bulunan ortak arıyorum. İlgilenen arkadaşların aramalarını bekliyorum. Serdar AKGÜL

birold

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
helal olsun kardeşim iyiki yapmamışsın.En az 4000 TL eder.

birold

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
şimdi şöyle de bir durum var;bazı firmalar veya ufak çok tehlikeli sınıf şirketleri,tüm yasal sorumlulukları üstlenip belge kiralama yoluna gidiyorlar..yani bir iş kazası sonucu ig uzmanına çıkacak olan tazminatı şirket üstleneceğini garanti ediyor/söz veriyor vs ig uzmanı da sertifikasını düşük ücretten kiralıyor..işi başka uzmanlar hallediyor üst sınıfa dahil uzman da yattığı yerden 300-500-1000 neyse alıyor..
tamamen saçma bir uygulama,iş veren "PARDON" derse!!!!!kim böyle bir riske girerse sonu hüsran olur.Zaten yakında başlar sıkıntılar.

birold

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
13 yıllık mühendisim ve hep çok tehlikeli iş yerlerinde çalıştım halende çalışıyorum kendi branşımla ilgili. bir kariyer sitesinde oluşturduğum özgeçmişimi görünteleyen bir kaç osgb aradı söyledikleri rakamlar çok düşük. ilginç bu fiyatlara uzman bulabiliyor musunuz dediğimde gülümsüyorlar. durum bu hale gelmiş; hatta telefonu kaparken de düşünürseniz arayın diyorlar..

düşünmüyorum ve önümüzdeki yüzyıldada düşünmeme kararı aldım :)
tebrikler kardeşim.helal olsun,merak etmeyin 2015 seçimlerinden sonra ceza yazmaya başlayınca,milletin hali nice olacak.

Ersgur

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (A)
PATRONUN EĞİTİMİ BAKANLIKTAN

Az tehlikeli sınıfta ve 10'dan az çalışanı bulunan işyerlerinin 'patronları' Bakanlık tarafından verilen eğitim programını tamamlayarak kendi işyerlerinde iş sağlığı ve güvenliği faaliyetlerini yürütebilecek. Bir anlamda işverenler, kendi işyerinin iş güvenliği uzmanı, işyeri hekimi ve yardımcı sağlık personeli olacaklar. Taslaktaki bir başka maddeyle toplum sağlığı merkezlerinin de ortak sağlık ve güvenlik birimleri gibi hizmet vermesi öngörülüyor.

485 BİN İŞYERİNE MÜJDE

Yönetmeliğin resmi gazete'de yayımlanması sonrası ayrıntılar netleşecek. SGK'nın kasım ayı verilerine göre, Türkiye'de 10'dan az çalışanı bulunan işyeri sayısı 1 milyon 374 bin 684. Yani toplam işyerlerinin yüzde 85'i. Net olmamakla birlikte, ortalama 458 bin işverenin bu imkandan yararlanacağını söylemek mümkün.

geriye ne kaldı %15 iş yeri =350 bin uzman yılsonuna kadarki tahminim

cami avlusuna bir çocuk bırakılmış..yara bere içerisinde.demişler adını ne koyalım.iş sağlığı ve güvenliği uzmanı.doktorlar (bakanlık) bu çocuğu yaşatmalıyız demişler.6 ay sonra sahipsiz çocuk ölmüş.

başımız sağolsun.

alın size binlerce işsiz uzman ,işveren kendisi yapacaktıda bize neden sertifika aldırdılar

Hakan ERDOĞAN

Deneyimli Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (A)
Aynen katılıyorum branşlaşma şart..

hayatında torna,freze,matkap,cnc vb görmemiş su ürünleri,biyalog A sınıfı arkadaşım bu tezgahları kullanana nasıl hizmet verecek yada veriyor.uzaylı görmüş köylü edasında mı? acaba torna tezgahının nasıl çalıştığını biliyormu.13 yılım makine mühendisliğinde geçti.son 2 yıldırda yurtdışında iskele,izalasyon ve boya grup şefliği yaptım. endüstriye tesis inşaatı.80 metrede çalıştığımız oldu..böyle rezil bir uygulama görmedim.kusura bakmasın bu arkadaşlarım ama üretim müdürlüğüde yapmış biri olrak netten,kitaptan okumayla torna,cnc nin yüksekte çalışmanın emniyet tedbirleri uygulanmaz..bilmediğiniz şeyi nasıl uygulayacaksınız.zamanla öğrenirim diyenler olacaktır.öğrenemezsin arkadaşım...ben nasıl balık hastalıklarını,çeşitlerini bilmiyorsam sen de tornayı,frezeyi bilmiyorsun.ben 4 yıl üniveristede eğitimini aldım üzerien fabrikada bizzat bu işlerle uğraştım.
düşünülmeden kağıt üzerinde sayıya bakılırsa olacağı bu işte

Neşe Yazıcı

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (A)
PATRONUN EĞİTİMİ BAKANLIKTAN

Az tehlikeli sınıfta ve 10'dan az çalışanı bulunan işyerlerinin 'patronları' Bakanlık tarafından verilen eğitim programını tamamlayarak kendi işyerlerinde iş sağlığı ve güvenliği faaliyetlerini yürütebilecek. Bir anlamda işverenler, kendi işyerinin iş güvenliği uzmanı, işyeri hekimi ve yardımcı sağlık personeli olacaklar. Taslaktaki bir başka maddeyle toplum sağlığı merkezlerinin de ortak sağlık ve güvenlik birimleri gibi hizmet vermesi öngörülüyor.

485 BİN İŞYERİNE MÜJDE

Yönetmeliğin resmi gazete'de yayımlanması sonrası ayrıntılar netleşecek. SGK'nın kasım ayı verilerine göre, Türkiye'de 10'dan az çalışanı bulunan işyeri sayısı 1 milyon 374 bin 684. Yani toplam işyerlerinin yüzde 85'i. Net olmamakla birlikte, ortalama 458 bin işverenin bu imkandan yararlanacağını söylemek mümkün.

geriye ne kaldı %15 iş yeri =350 bin uzman yılsonuna kadarki tahminim

cami avlusuna bir çocuk bırakılmış..yara bere içerisinde.demişler adını ne koyalım.iş sağlığı ve güvenliği uzmanı.doktorlar (bakanlık) bu çocuğu yaşatmalıyız demişler.6 ay sonra sahipsiz çocuk ölmüş.

başımız sağolsun.

alın size binlerce işsiz uzman ,işveren kendisi yapacaktıda bize neden sertifika aldırdılar

Sayın Ersgur,detayları öğrenmek istiyorum,kaynak belirtirseniz sevinirim.

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.