01/01/2013 Tarihi Itibariyle Bakılacak Olan Denetimler Nerde?

bilalkya

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
merak ettigim bu denetimler gercekten olacakmı yoksa isg uzmanı diye bi furya cıkarıp ek gelir mi saglandı?

eren-ahmet

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
merak ettigim bu denetimler gercekten olacakmı yoksa isg uzmanı diye bi furya cıkarıp ek gelir mi saglandı?
bakanlığın niyeti bunu saha denetimiyle yapmak değil zaten bu kadar iş yerine bukadar sınırlı sayıda müfettişle % 1 bile denetlenemez

bakanlığın niyeti bunu isg-katip üzerinden denetlemek ancak program yeni , sorunlar var oturmasını bekliyorlar
sonra bir raporla kimin mühendis ve hekim çalıştırmadığını anında görebilir ve onlıne ceza kesebilirler

arzay

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
ben henuz calismaya baslamadim.anlamadigim isg katip yillik mi aylik .i girdi istiyor?kisaca bahaeder misiniz?nasil bir sistem?

fizikÇİ

Üye
TÜİSAG Üyesi
Merhaba arkadaşlar,

Ankara'da görev yaptığım fabrika da dahil olmak üzere çok sayıda işletme teftiş geçirdi. Net olarak bildiğim 2 fabrika kapatma cezası aldı. Teftişler, artarak devam edecek.

kimyagerhayriye

Üye
TÜİSAG Üyesi
peki denetlemeye gelmeden önce firma bilgilendirmesi yapıyorlarmı?

sevgay

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
benim bildiğim denetimler ilk etapta çok tehlikeli (tamamen), tehlikeli (kısmen) işyerleri ile sicili daha önce vukaatları ve şikayetleri ile kabarık ve bundan sonra vukaat alan ve şikayet giden işyerlerine yapılacak. Bu bağlamda iş müfettişliği konusu iş güvenliği uzmanlığından daha sıkıntılı bir konu (personel olarak) nasıl bizlerin sayılarını arttırmaya çalışıyorlarsa onlarında sayılarının artması gerekiyor. belki önümüzdeki 5-10 yıl hazırlık dönemi geçirdikten sonra bu denetimler tüm işyerlerine yayılır...Ama şu anda teknik olarak mümkün değil maalesef...

Batu OSGB

Üye
TÜİSAG Üyesi
müfettişlerin dikkat ettiği noktalar neler?
  1. özlük dosya
  2. işe giriş sağlık raporları
  3. personel eğitimleri
  4. periyodik kontrol raporları
  5. ortak kullanım alanlarının temizliği ve düzenlenmesine
  6. İş güvenliği malzemelerine ve demirbaş kayıtlarına
  7. Risk analiz raporlarına
  8. İzin kayıtlarına
  9. Çalışanlara verilen koruyucu malzemelerin standartlara uygunluğu
  10. İş Güvenliği kurul defteri kararları
  11. Yangın kurulu
  12. Disiplin kurulu
  13. İş yeri hekiminin kayıtları
  14. mesai çizelgeleri
  15. İş güvenliği eğitim kayıtları(Yazılı veya görsel)
  16. güvenlik çizgilerine
  17. vb

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.