Yükseltmede Askerliği Saydıramıyormusuz

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında tunca amanvermez tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. Başar KOYUNCU

  Başar KOYUNCU TÜİSAG Üyesi  osayılmaz bu sayılmaz baştan nıye söylemıyorlar pekı çocuk oyuncağımı bu iş


   
 2. nil

  nil TÜİSAG Üyesi

  ben doğum borçlanması ile 1500 günü tamamladım ve ön başvuru yaptım. önce e devlette 1500 den az görünüyordu SGK da sorun yoktu. 27 kasımda 1524 günüm e devlette de görünüyor. ama başvuru da hata veriyor. başvurumu yapamıyorum. ama borçlanma olmadan da başvuru sorunu yaşayan arkadaşım var. ne yapıcaz bilmiyorum. telefona cevap vermiyorlar. nereden bilgi alacağız?

   
 3. Sedat Parlar

  Sedat Parlar TÜİSAG Üyesi

  yedek subaylığı
  yedeksubay olarak yaptığım günleri saymadıkları için daha doğrusu saymaya zahmet etmedikleri için A yerine Bye gireceksin diyorlar.itiraz ettim sonuç bekliyorum.kafalarına göre iş yapıyorlar bir işi beceremiyorlar

     

   
 4. ariserhat

  ariserhat TÜİSAG Üyesi

  Bana da az önce yedek subay olarak yapılanlar sayılıyor kısa dönemler ve doğum sayılmıyor dediler ne dedikleri belli değil.

   
 5. emrahakb

  emrahakb TÜİSAG Üyesi

  askerlik borçlanması yapıp başvuru yapabilen var mı

     

   
 6. ariserhat

  ariserhat TÜİSAG Üyesi

  Hayır, isggm yi aradım konuştuğum bayan kısa dönem askerlik ve doğumu saymadıklarını söyledi ben de dalga mı geçiyorsunuz bizimle dedim, şikayet yolunuz açık dedi ve görüşmeyi sonlandırdık...

   
 7. adisg

  adisg TÜİSAG Üyesi

  170 sayılacak diyor sistemsel bir hata düzelecek diyor, bakanlık sayılmayacak diyor. SGK farklı, bakanlık farklı diyor. bunların birbirinden haberi yok. madem baştan açıkca askerlik ve doğum sayılmayacak diye net bilgi verin kimse mağdur olmasın. yoookk burada amaç farklı millet yatırsın askerliğini, doğum iznini yani bir nevi üçkağıt. devlet bizim yatıracağımız bu paralardan medet bekler olmuş. yazıklar olsun diyorum.
   
 8. Yetkin..

  Yetkin.. TÜİSAG Üyesi

  SGK prim gün olarak sayıyor bunun sadece size faydası emekli olurken oluyor.. fakat isggm sınava alırken prim gün için sadece çalışma zorunluluğu arıyor.. malesef böyle   
 9. kalsit

  kalsit TÜİSAG Üyesi

  askerlik borçlanması ve doğum borçlanması hizmet dökümünde ödenmiş gün olarak gözükür, iş güvenliği uzmanlarının görev yetki ve sorumlulukları yönetmeliğinde de ödenmiş prim gününden bahseder. ***KESİLDİ***
  Bu durumda olan arkadaşlar BİMER'e sorununuzu yazın, şikayette bulunun. 170 numaralı telefondan bize bu şekilde bilgi verildi, yönetmelik bu şekilde ama başvuru hakkımız engellenmekte ve telafisi mümkün olmayan zararlara yol açılmakta yazın.
  Sn. Levent Bey, Bu konuda sizden de yardım bekliyoruz. Binlerce insan bu iş için para yatırdı, umutlandı. Lütfen uzman arkadaşlarımızın hakkını bakanlık nezdinde savununuz.
  Eğer tüm bunlar çare olmaz ise TOPLU DAVA açma seçeneği acilen değerlendirilmelidir. Bu konuda öncümüz yine dernek ve Levent Bey olmalıdır.

     

   
  OĞUZ_KÜÇÜK bu yazıya teşekkür etti.
 10. nidonmez

  nidonmez TÜİSAG Üyesi

  ÇSGB sitesinden yapılan duyuru :(

  Yükseltme Sınavlarına Giriş Yapacak İş Güvenliği Uzmanlarının Dikkatine!
  Bilindiği üzere iş güvenliği uzmanlığı sınıf yükseltme hakkı tanınan kişiler, ilgili Kanunun yayımından itibaren bir yıl içinde yapılacak iş güvenliği uzmanlığı sınavlarından en fazla ikisine katılarak bu haklarını kullanabilirler. Ancak aşağıdaki uyarılara dikkat edilmesi gerekmektedir.
  Kanun ve Yönetmelikte açık bir şekilde belirtildiği üzere hiçbir borçlanma prim gün hesabına katılmayacaktır.

  Örnek: Askerlik borçlanması, doğum borçlanması vb.
  Bir ay içerisinde kişi adına farklı işyerlerinden yatırılan primlerin toplamı, en fazla 30 prim günü olacak şekilde hesaplanacaktır.
  Örnek: Bir kişi adına Haziran ayında A işyeri 30 gün; B işyeri 30 gün ve C işyeri 30 gün olmak üzere toplam 90 gün prim yatırılmışsa, prim günü hesabında ilgili ay için en fazla 30 günü değerlendirmeye alınacaktır. Mükerrer olan diğer günler prim gün sayısında hesaba katılmayacaktır.   
  Last edited by a moderator: 3 Aralık 2013
 11. adisg

  adisg TÜİSAG Üyesi

  kardeşim iyi güzel diyorsunda bunu neden baştan söylemediler, neden bu kadar insanı mağdur ettiler. ''nasılsa paralar yattı tamam şimdi kabul etmiyoruz demek'' ***KESİLDİ*** nedir? ben 1500 tl para yatıracam çoluğumun çocuğumun rıskından kesecem sonra hiç bir işe yaramıcak sınava giremicem. baştan açıkça belirtselerdi bunlar yaşanmıyacaktı. maalesef bilerek yaptılar.   
 12. erkan güzel

  erkan güzel TÜİSAG Üyesi

  Prim ödemelerinin (SGK, Bağ-Kur, Emekli Sandığı) hangi ad altında ve hangi zaman diliminde ödendiğine bakılmaksızın sadece prim ödeme gün sayıları dikkate alınacaktır

  bu ne peki, bizimle dalga mı geçiyorlar arkadaş, 64 gün için sınava giremicek miyim yani :(


   
 13. ESRA ERGİN

  ESRA ERGİN TÜİSAG Üyesi

  arkadaşlar bende kısmi süreli çalışmışlıklarımı borçlanarak 30 güne tamamladım.hala başvuru yapamıyorum.asıl garip olan benimle aynı şekilde borölanma yapan arkadaşım başvurusunu tamamladım.bütün gündür heryeri arıyorum.biri başka söylüyor öbürü başka.isggm doğum ve askerlik kabul edilmeyecek olarak biliyoruz biz diyolar.
   
 14. Serkan USTA

  Serkan USTA TÜİSAG Üyesi

  "Kanun ve yönetmelikde açıkça belirtildiği gibi" dedikleri hangi kanun yönetmelik? bu isggm çalışanları başkalarının yükselmesini çekemiyorlar bence. yada evrakları kontrol etmeye üşeniyorlar, türkiyenin en berbat kurumu olarak 1. sıradalar. Hangi kanun ve yönetmelikde askerlik borçlanması sayılmaz yazıyormuş? hatta Dr olan iş güvenliği uzmanları 1 aydır askerlik borçlanması için acele edin yazdılar herkezi galyana getirdiler.... nerede şimdi onlar Adnan Ağır mesela?

   
  ESRA ERGİN bu yazıya teşekkür etti.
 15. Başar KOYUNCU

  Başar KOYUNCU TÜİSAG Üyesi

  yalan dolan hilaf   
 16. Başar KOYUNCU

  Başar KOYUNCU TÜİSAG Üyesi

  adamlar senın benım uzman olmamız derdınde değillerkı devletın yenı tırent soygun mekanızmaları hırsızlık ve yanlış bilgi verme paraları alıp sonrada bız böyle demek ıstemedık sız yanlış anladınız üzerine kurulu 30bin çarpı 35 tl eşittr=1milyon tl artı askerlık borçlanmaları 5binkışıde böyle yapsa 5ooo çarpı*1000 tl ortalaması olsa eşittir=5 milyon tl artı 1 milyon rantın bedeli 6 milyon tl....

   
  Betülkrnz, nurcan ve ESRA ERGİN bu yazıya teşekkür etti.
 17. ESRA ERGİN

  ESRA ERGİN TÜİSAG Üyesi

  valla bu durum düzeltilmezse ödediğim borçlanmadan vazgeçme hakkımı kullanıp paramı geri alıcam.nasıl olsa emekli olmakta hayal.bari paramı alamasınlar.

   
 18. nurcan

  nurcan TÜİSAG Üyesi

  Prim ödemelerinin (SGK, Bağ-Kur, Emekli Sandığı) hangi ad altında ve hangi zaman diliminde ödendiğine bakılmaksızın sadece prim ödeme gün sayıları dikkate alınacaktır dediler elde avuçta ne varsa yatırdık borçlandık şimdide dala geçiyorlar resmen. Kanun ve yönetmelik diyor hangi kanun hangi yönetmelik? Devletin yeni soygun mekanizması gerçekten iyi işliyor

   
  nevzat korkmaz ve Betülkrnz bu yazıya teşekkür etti.
 19. tayfun.gonul

  tayfun.gonul TÜİSAG Üyesi   
 20. tayfun.gonul

  tayfun.gonul TÜİSAG Üyesi

  arkadaşlar benim anladığım yedeksubaylık günleri sayılıyor fakat askerlik ve doğum borçlanmaları sayılmıyor bu konuyu netleştirmek lazım bir sonraki sınav başvurusunda yine aynı mağduriyet yaşanabilir yedeksubaylık günleri sayılan yada sayılmayan arkadaşlarımız varsa buraya yazarlarsa konu netleşir bence

   

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica