Duyuru Yükseltme Sinavlarina Giriş Yapacak Iş Güvenliği Uzmanlarinin Dikkatine - Duyuru 1

Konu, 'Sınavlar İle İlgili Duyurular' kısmında Gamze tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. Gamze

  Gamze TÜİSAG Yönetim Yardımcısı Yönetim Yardımcısı  Yükseltme Sınavlarına Giriş Yapacak İş Güvenliği Uzmanlarının Dikkatine!


  Bilindiği üzere iş güvenliği uzmanlığı sınıf yükseltme hakkı tanınan kişiler, ilgili Kanunun yayımından itibaren bir yıl içinde yapılacak iş güvenliği uzmanlığı sınavlarından en fazla ikisine katılarak bu haklarını kullanabilirler. Ancak aşağıdaki uyarılara dikkat edilmesi gerekmektedir.


  1.Kanun ve Yönetmelikte açık bir şekilde belirtildiği üzere hiçbir borçlanma prim gün hesabına katılmayacaktır.

  Örnek: Askerlik borçlanması, doğum borçlanması vb.


  2.Bir ay içerisinde kişi adına farklı işyerlerinden yatırılan primlerin toplamı, en fazla 30 prim günü olacak şekilde hesaplanacaktır.


  Örnek: Bir kişi adına Haziran ayında A işyeri 30 gün; B işyeri 30 gün ve C işyeri 30 gün olmak üzere toplam 90 gün prim yatırılmışsa, prim günü hesabında ilgili ay için en fazla 30 günü değerlendirmeye alınacaktır. Mükerrer olan diğer günler prim gün sayısında hesaba katılmayacaktır.


  Kaynak: http://www.csgb.gov.tr/csgbPortal/isggm.portal?page=duyuru&id=sinav_ek_duyuru


   
  OĞUZ_KÜÇÜK ve uzmancan bu yazıya teşekkür etti.
 2. ferit erdem parlak

  ferit erdem parlak TÜİSAG Üyesi

 3. özben kazanç

  özben kazanç TÜİSAG Üyesi

  merhaba
  c sınıfı belge sahibiyim. a sınıfı için prim gün sayımı bakanlığı gönderdim.giriş yapmaya çalıştığımda sınav ücretini yatırmadığım için onun uyarısın alıyorum.sınva ücretini yatırısanız başvuru yapabilirsiniz diye.ama daha hiç çalışmaya vaktim olmadı.bu nedenle sınava girmeyi düşünmüyorum.sizde girmezsem 2 hakkım saklı kalacak mı?bundan sonraki sınavlar ne zmn olur?benim gibi beklemeyi tercih eden arkadaşlar var mı?

     

   
 4. zivocan

  zivocan TÜİSAG Üyesi

  yapamadılar beceremediler baktılar ki işin içinden çıkamadılar yine başvuranlar mağdur oldu. şimdi borçlanma yapanların ve yükseltme başvurusunda sınıfları karışan bir sürü insandan kurtulmuş oldular. ya verilen paralar harcanan ümitle beklenen verilen emekler ne olucak herşey elimizde patladı. 170 diye bi hat niye var ben anlamıyorum madem bakanlık kendi iletişim numarasaıla çelişecek ve burdakiler yanlış bilgilendirecek kapatsın bu hattı rica edicem

   
  nkara bu yazıya teşekkür etti.
 5. ilker1959

  ilker1959 TÜİSAG Üyesi

  2 ağustos 2014 tarihine kadar yapılacak 2 sınava girebilirsiniz. bundan sonra o tarihe kadar 2 sınav daha olur mu bilinmez.

     

   
 6. trapezuslu

  trapezuslu TÜİSAG Çalışma Birimi TÜİSAG Çalışma Birimi

  Merhaba Özben Hanım,
  Bakanlık size özel cevap yazmış:)
  http://www.csgb.gov.tr/csgbPortal/isggm.portal?page=duyuru&id=sinav_hakki_duyurusu

   
 7. Serkan USTA

  Serkan USTA TÜİSAG Üyesi

  issgm kadar 3kağıtçı bir kurum görmedim, adamlar utanmadan" kanun ve yönetmelikde açıkça belirtildiği gibi" yazmış! Ulan o yönetmelik kanun tüzük anayasa uluslar arası anlaşmalar vs hepsini ezbere biliyoruz biz, kime neyi yutturuyorsunuz! Yaptıkları hırsızlıktır... Millet ödemelerini yaptı şimdi issgm kafasından hayali kanun yaratıyor. mahkemeler olmazsa bu zihniyet tam bir zulum! Mahkemeler ne kısa sürede durdurma kararı vermeli bu açıklamalarına.
   
 8. kenan atalar

  kenan atalar TÜİSAG Üyesi

  sertifikasız birisinin önce C sonra A olması normal de , C olan birinin önce B sonra A olması neden anormal neden izin verilmiyor anlamış değilim bakanlığın bu duyurusu tuhaf geldi açıkcası bu duyuruyu çok önce yapmaları gerekliydi   
 9. ilker1959

  ilker1959 TÜİSAG Üyesi

  birisinin 3000 günü olup , diğerinin olmaması olabilir.

     

   
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica