Soru Yükseltme Sınavına Giriş Şartları

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Ersgur tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. CemalDemir

  CemalDemir TÜİSAG Üyesi  arkadaslar uzulerek soluyorum ama ilk defa 21 aralikta c sinifi olanlar yukseltme sinavina prim.gunleri tutsa dahi giremeyecekler. kanun yururluge girdigi tarihten itibaren yazmislardi agustosta sinava girdigi halde henuz belgesi hazirlanmayanlar icinde aciklayici olsun diye parantez acarak (18 agustos sinavina giripte henuz belgesi hazirlanmayanlarda sinava girebilir) demisler.


   
 2. e-mine

  e-mine TÜİSAG Üyesi

 3. CemalDemir

  CemalDemir TÜİSAG Üyesi

  nediyosaniz o. neden moral bozayim ki.

     

   
 4. celesav

  celesav TÜİSAG Üyesi

  Eğer bakanlık, aralık sınavıyla C olanları yükseltme sınavına dahil eder, aralık sınavında B olup A için yükseltme sınavına girecek olanları,"2 sınav hakkı sadece bir belge sınıfı yükselmek için kullanılır" derse, işte o zaman kıyamet kopar. Ben şahsen B olsam, anında davamı açarım. Aralık sınavında C almış olanların yükselme sınavına girebileceğini yorumlamak demek, aralıkta B olanların yeterli prim günü oldugu takdirde A sınıfı yükselme sınavına gireceklerini yorumlamak demektir. Bu iki yorum ayrı düşünülemez, birbirine ters yorumlanamaz. O yüzden bakanlığın yapmış olduğu açıklama kendi içinde çelişmektedir. Yönetmeliklerin, sitedeki açıklamalarla değiştirilemeyeğini düşünürsek, bakanlıgın önünde 2 seçenek var.
  1) Bakanlık B'lere de bu hakkı tanır.
  2) yükselme için yeni başvuru almaz, sadece Aralık sınavı için başvuran ve başarısız olanlara yükselme sınavı yapar.

   
 5. neslihan alkan

  neslihan alkan TÜİSAG Üyesi     

   
 6. neslihan alkan

  neslihan alkan TÜİSAG Üyesi

  3.örnekte öyle yazmıyor ama... bencede moral bozmayalım:)

   
 7. ferhat demırel

  ferhat demırel TÜİSAG Üyesi

  Subat ayında yapılacak sınavın sadece A ve B sınıfına yükseltme sınavı olacagı bilgisi dolasıyor.Öyleyse ilk defa sınava girecek biri muhtemel Mayıs ayındaki sınavına girebilecek ve 2 agustosda bu sürenin bitecek olmasından dolayı sanırım yükseltme sınavına giremeyecek yani bir önceki sınava giren kişilere 2 sınav hakkı tanınırken yeni sınava gireceklere bu hak tanınmayacak.Benim aklıma takılan 2 Agustos sınav tarihine kadarki süreyi mi yoksa sınav basvurusu olarak mı kabul edilecek?
   
 8. azorlu80

  azorlu80 TÜİSAG Üyesi


  Bu bilgiyi nereden aldınız ?   
 9. ferhat demırel

  ferhat demırel TÜİSAG Üyesi

  Şuan gittigim kursda dahil olmak üzere bircok yerde bununla ilgili bilgi aldım ama tabii daha herhangi bir acıklama yapılmadı,zaten subattaki sınavla ilgili yukseltme sınavına giremeyenlerle ilgili bilgi vardı ve herkes buradan cıkarım yapıp subatta sınav var denildi

     

   
 10. azorlu80

  azorlu80 TÜİSAG Üyesi

  Ben de aralıktaki sınavı geçtim c alıyorum merakla bekliyorum ama açıklama yok biz ne ara sınava hazırlanacagız anlamıyorum   
 11. h&s

  h&s TÜİSAG Üyesi

  Arkadaşlar belgemi geçen sene mayısta aldım. Şimdi prim günüm 1000 ama 6 senedir çalışıyorum yurtdışında yabancı firmada çalışıtığımdan primlerim yatmadı. Şimdi dışarıdan isteğe bağlı yatırabilip 1500 e tamamladıktan sonra sınava girebiliyor muyum Mayıs için veya Şubat?   
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica