Soru Yükseltme Sınavı 3. Giriş Konusunda

Konu, 'İş Sağlığı ve Güvenliği Sınavları Hakkında' kısmında Burak Çiler tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. Burak Çiler

  Burak Çiler TÜİSAG Üyesi  Selamlar,

  Arkadaşlar umarım benim gibi durumda olan arkadaşlarda vardır ve bu soruya verdiğiniz cevaplar onlarada ışık tutacaktır.

  -2011 senesinde C sınıfı iş güvenliği uzmanı oldum.

  -2013 Aralık ayında ki yükseltme sınavına girmeye hak kazandım ve A gurubu için başvurdum, eşşeklik ettim çalışmadan girdim bu basit sınavdan 67 alarak başarısız oldum.

  2014 Şubat yükseltme sınavına da başvurdum ve bu sefer çalışarak girdim fakat soruların ilginçliğinden gene başarısız oldum 55 aldım.

  Şimdi sorum mayıs 2014 yükseltme sınavına başvuru yapabilir miyim?

  Tanınan hak 2 diye biliyorum fakat 1 sene içerisinde diye bir ibare vardı sanırım. Yani ben bu sene aslında sadece 1 adet yükseltme sınavına girdim.


  Cevaplarınız ve ilginiz için şimdiden teşekkür ederim.


   
 2. semra

  semra TÜİSAG Üyesi  sadece 2 sınava girme hakkınız var....yükseltme sınavı bir daha açılırsa yine hakkınız olabilir...
  sadece 2 sınava girme hakkınız var....yükseltme sınavı bir daha açılırsa yine hakkınız olabilir...

   
 3. osman.koyuncu

  osman.koyuncu TÜİSAG Üyesi

  Geçici Madde de belirtilen bir sene içinde ibaresi aynı sene içerisinde olarak kastedilmiyor... Maalesef ben de aynı durumdayım fakat 3.kez yükselme sınavı hakkı yok...

     

   
 4. Hakan ÖZTÜRK

  Hakan ÖZTÜRK TÜİSAG Üyesi

  Ekli Dosyalar:

 5. osman.koyuncu

  osman.koyuncu TÜİSAG Üyesi

  Maalesef bakanlık sınavlarda ki soru mantığını yani kelimeler içerisinden farklı anlamlar çıkarma takıntısını biz uzmanlara da benimsetti sanırım... İlgili maddeleri açık olarak okumak ve yorum katmamak gerekir.. Belirtilen kanun ve yönetmelik maddelerinin bir kısmı sadece yükselme sınavına ait (geçici madde) bir kısmı da sınav affına ve ilk defa sınava gireceklere ait. Maalesef ek 'te verdiğiniz örneği yazan kişi de bu maddelerin tümünü harmanlayıp her konuda geçerliymiş gibi yorum yaparak insanlara gereksiz umut aşılıyor. Maalesef torba yasa ile çıkarılan madde ve kanunun ilgili maddesi açık ve net 1 YIL İÇERİSİNDE 2 KEZ YÜKSELME SINAVI hakkı veriyor. Bu konu da beklentimiz gerekli değişiklik yapılarak 3. hakkın verilmesi yönündeydi fakat o da aralık ve şubat sınavlarında beklenenden fazla uzman çıkması , seçim v.s. karmaşalarının arasında değerlendirmeye bile alınmadı...

     

   
  Hakan ÖZTÜRK bu yazıya teşekkür etti.
 6. hakantas

  hakantas TÜİSAG Üyesi

  Dahaönce eğitim almış ama iki sınavı da geçememiş adayların başvurusuna gerek yok,sınav takvimi açıklandığında sadece ücret yatıracaklardır.

   
 7. osman.koyuncu

  osman.koyuncu TÜİSAG Üyesi

  Bu söylediğiniz C sınavı için geçerli olan sınav affı ile alakalı genel durum değil...
   
 8. ibrahim_durmus155

  ibrahim_durmus155 TÜİSAG Üyesi

  Mayistan sonra yukseltme sinavi hakki verilecek mi   
 9. osman.koyuncu

  osman.koyuncu TÜİSAG Üyesi

  Normal şartlarda Ekim 2014 'e kadar yapacağı sınavlarda yükselme sınavı açacak fakat sanırım mayıs 'tan sonra bir daha aralık 'ta sınav var diye bir söylenti dolanıyor , öyle olursa bu son yükselme sınavı olur...

     

   
 10. ilkeryurtseven

  ilkeryurtseven TÜİSAG Üyesi

  Burak Bey,
  Bende aynı durumdayım.Bir gelişme olursa benide bilgilendirebilir misiniz? iyi çalışmalar   
 11. que

  que TÜİSAG Üyesi

  bir takvim yılı içinde ibaresi kullanılmamış olduğundan ne yazık ki 3.kez sınav hakkı yok.   
  ilkeryurtseven bu yazıya teşekkür etti.
 12. Fatih Dağkıran

  Fatih Dağkıran TÜİSAG Üyesi

  Arkadaş bende seninle aynı durumdayım yükselme sınavına 2 defa girdiğimiz için hakkımız kalmadı. B ye nezaman gireceğiz o da belli dağil. sanırım aralık olacak

   
 13. que

  que TÜİSAG Üyesi

  şimdilik mayısın son sınav olduğu duyuruldu. çevremde gördüğüm kadarıyla fırsatçı eğitim firmaları insanları "yönetmelik 1 yıl diyor ve ağustosa kadar vakit var" diyerek kandırıyorlar. yani; şimdi mayısda c alın, temmuzda da a alırsınız diye yanlış şekilde yönlendiriyor. evet belki yönetmelik değişikliği olur vs. ama halihazırda bu yalan bilgidir. mayıs sınavının yükseltme için son sınav olduğu resmi olarak duyurulmuştur.

  http://www.csgb.gov.tr/csgbPortal/isggm.portal?page=duyuru&id=24Mayis_sinavi_onemli_duyuru

  "Bilindiği üzere 04.03.2014 ve 11.03.2014 tarihlerinde yapılan duyurularımızda prim ödeme gün sayısına göre belge yükseltmesınavına girecekler için belge bedeli yatırma süresinin son tarihi 10.03.2014 olarak bildirilmiştir.


  Ancak prim ödeme gün sayısına göre belge sınıfı yükseltme sınavı 24 Mayıs 2014 tarihinde son defa yapılacağından,bu haktan yararlanabilecek adayların Bakanlığımıza yapmış oldukları taleplerin değerlendirilmesi sonucunda, adayların mağduriyetlerinin giderilmesi amacıyla belge bedeli yatırma süresi 26.03.2014 tarihinde saat 23:59’a kadar uzatılmıştır

  Örgün eğitimlerini 21.03.2014 tarihi itibariyle bitirmiş ve sınava girmeden belge almayı hak etmiş adayların Ziraat Bankası - Emek Şubesi İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü Döner Sermaye İşletmesi hesabına (IBAN No: TR 8500 0100 0765 4050 8311 5007); daha önce yapılan sınavlarda başarılı olarak belge almayı hak etmiş adayların ise Genel Müdürlüğümüz kurumsal tahsilat hesabına, 26.03.2014 tarihinde saat 23:59’ a kadar belge bedellerini yatırmaları durumunda 24 Mayıs 2014 tarihinde yapılacak olan sınava hak ettikleri belge grubundan girebilmeleri mümkün olacaktır."
   
 14. kasimtuysuz

  kasimtuysuz TÜİSAG Üyesi

  Agustos icin son durum ne zaman belli olur

   
 15. Minehanim

  Minehanim TÜİSAG Üyesi

  merekla bekliyorum   
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica