Bilgi : Yükselme Için Prim Günü ( Bakanlığa Gittim )

Murat Zirek

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
ben 22 sinde öğleden sonra teslim ettim .1.5 günde düzeldi..sizin yerinizde olsam pazartesi de düzelmezse bakanlığa gider evrak takip numarasından dilekçenin durumunu sorardım.işi şansa bırakmamak lazım...
Ben 22 sinde sabah teslim ettim hala düzelmedi arkadaşlar...

Hakan ERDOĞAN

Deneyimli Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (A)
Ben 22 sinde sabah teslim ettim hala düzelmedi arkadaşlar...
pazartesi sabahtan mutlaka bakanlığa gidin...ben öyle yapardım kendi adıma

önümüzde 2 ihtimal var.

daha önce sorduğumda 27sini 30 yapacağını söylediler.ama söz uçar yazı kalır bununla ilgili henüz yazı yok.

ikincisi hafta sonu da mesayi yapıp yetiştirecekler.

aydeniz261

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
Arkadaşlar b sınıfı belge var. 2200 sgk prim gün sayım olmama rağmen isg katip te görebileceğiniz sınav mevcut değil diyor. 22 sinde dilekçe ve sgk dokümanımı yolladım kargo ile. Ama benim durumunda olan yok sanırım

Dilemma

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (B)
mrb arkadaşlar C sınıfı serfitikaya sahibim bugün itibariyle 1506 gün primim var ama katip sisteminde ocak ayı gözükmediği için 1485 gün prim üzerinden değerlendirilip yükselme sınavına giremeyeceğim gözüküyor. bende muhaseben ocak ayı anlık hizmet dökümü istedim şirkete kaşeletip imzalattım ve bakanlığa posta yoluyla bugün gönderdim. sizce kabul olup yükselme sınavına (B) girebilirmiyim bu şekilde , yada başka bir yolmu izlemeliydim ??
Sanırım başvuru tarihi itibari ile yani 11/11/2013 itibari ile olan söz konusu durum geçerli

İGUcumhur

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
Sanırım başvuru tarihi itibari ile yani 11/11/2013 itibari ile olan söz konusu durum geçerli

aralık sınavı için başvurunun değerlendirilmeye alınıp prim gün hesaplama yapılacağını sanmıyorum .. böyle olursa mayıstaki yükselme sınavınada giremeyeceğim demektir . böyle bi düşünce mantığı olduğunu sanmıyorum . başvuru tarihi itibariyle dediği , 03-12 Şubat 2014 bahsedilmiştir.

geçmiş sınav başvurusunun bu sınavla ne alakası var... bir ikincisi ilk defa yükseltme sınavına giriyorum..

Figen124

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
7.Sınav giriş bilgisinde yanlışlık olduğunu düşünenler yanlışlığın düzeltilmesi amacıyla itiraz dilekçelerini prim ödeme gün sayılarını belirtir belgeler ile birlikte 27.01.2014 Pazartesi mesai bitimine kadar İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü Gelen Evrak servisine elden ya da posta yolu ile ulaştırmaları gerekmektedir. Bu tarihten sonra yapılacak itiraz başvuruları kesinlikle dikkate alınmayacaktır. Sınav giriş bilgisinde yanlışlık olduğunu düşünenlerin itiraz dilekçeleri ve ibraz ettiği belgeler incelenecek ve gerekli görüldüğü takdirde adayın sınava gireceği belge sınıfında düzenleme yapılacaktır. Söz konusu adaylar, sınava gireceği belge sınıfının son durumunu en geç 30.01.2014 tarihine kadar sorgulayabileceklerdir.

adisg

Üye
TÜİSAG Üyesi
bakanlık c.tesi pazar açık olacak mı? yoksa bize sadece p.tesimi kaldı?

Bülent TOROS

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
Prim gün sayısı benim gibi kritik olanlar da var ve sorularımıza net olarak cevap verecek muhatap çoğu zaman bulamıyoruz bakanlıkta.Benim prim günlerimi topladığımda 2900 gün ediyor.Ama tabi fiili hizmet süre zammı yedek subaylıktan 3 ay ve çalıştığım kurumda yaptığım görev nedeniyle de 4 ay ilave ettiğimde 3000 'i rahatça geçiyorum.Ama FHSZ prim gün sayısına ilave ediliyor mu bunu ben bir aydır bakanlıkta telefonla ulaşabildiğim hiçbir yerden öğrenemedim.Sadece alo 170 ilave edildiğini söyledi ama ona da yüzde yüz güvenmek imkansız.Ben de sistemde B gözükünce demek ki ilave edilmiyormuş deyip moralimi bozmuştum.Ama bu linki ilk açan arkadaşın 2008 den öncekileri bakanlığın göremediğini ve pek çok kişide yanlışlık olduğunu ilan etmesi üzerine biraz moralim düzeldi ve evrakları yolladım ben de.
Ama şu var ki bu sitenin müdavimi olmasak ve sürekli birbirimizi haberdar edebildiğimiz böyle bir web ortamı olmasa belki de ben B sınavını kabullenip habersizce bir mağduriyet yaşayacaktım ve bunu asla bilmeyecektim.
Ben bişey daha söylemek istiyorum.Kamu kurumu olsun veya özel olsun yaptığı işlerde karşılaştığı sorunlarda sürekli olarak sorgulayan ve küçük olasılıklar üzerine bile büyük hesaplar yaparak yaklaşım sergileyen tek meslek grubu mühendislik.Şu karşılaştığımız manzara bize çok trajikomik geliyor,çünkü bizim mesleğimizde bu denli büyük hatalara asla yer yok,çünkü mühendisin küçük bir hatası nice canlara malolabiliyor.İş güvenliği gibi önemli bir işi niye teknik elemanların yapması gerektiği burada da ortaya çıkıyor.İşte burada da bir mühendis zihniyetiyle düşünülmüş ama tipik bir memur zihniyeti eliyle yürütülen bir sistem hazırlanmış.Özentisiz,içi boş,kargaşa ve mağduriyetler yaratan bir sistem.O kurumda amirler,müdürler ne işe yarar anlamak da mümkün değil.Birisi çıkıp demiyor mu arkadaş gel buraya sen ne yapıyorsun,sınava kalmış şurda 1 ay bu milletin perişanlığı da nedir.
aynen katılıyorum...çok güzel özetlemişsiniz durumu...

Bülent TOROS

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
Prim gün sayısı benim gibi kritik olanlar da var ve sorularımıza net olarak cevap verecek muhatap çoğu zaman bulamıyoruz bakanlıkta.Benim prim günlerimi topladığımda 2900 gün ediyor.Ama tabi fiili hizmet süre zammı yedek subaylıktan 3 ay ve çalıştığım kurumda yaptığım görev nedeniyle de 4 ay ilave ettiğimde 3000 'i rahatça geçiyorum.Ama FHSZ prim gün sayısına ilave ediliyor mu bunu ben bir aydır bakanlıkta telefonla ulaşabildiğim hiçbir yerden öğrenemedim.Sadece alo 170 ilave edildiğini söyledi ama ona da yüzde yüz güvenmek imkansız.Ben de sistemde B gözükünce demek ki ilave edilmiyormuş deyip moralimi bozmuştum.Ama bu linki ilk açan arkadaşın 2008 den öncekileri bakanlığın göremediğini ve pek çok kişide yanlışlık olduğunu ilan etmesi üzerine biraz moralim düzeldi ve evrakları yolladım ben de.
Ama şu var ki bu sitenin müdavimi olmasak ve sürekli birbirimizi haberdar edebildiğimiz böyle bir web ortamı olmasa belki de ben B sınavını kabullenip habersizce bir mağduriyet yaşayacaktım ve bunu asla bilmeyecektim.
Ben bişey daha söylemek istiyorum.Kamu kurumu olsun veya özel olsun yaptığı işlerde karşılaştığı sorunlarda sürekli olarak sorgulayan ve küçük olasılıklar üzerine bile büyük hesaplar yaparak yaklaşım sergileyen tek meslek grubu mühendislik.Şu karşılaştığımız manzara bize çok trajikomik geliyor,çünkü bizim mesleğimizde bu denli büyük hatalara asla yer yok,çünkü mühendisin küçük bir hatası nice canlara malolabiliyor.İş güvenliği gibi önemli bir işi niye teknik elemanların yapması gerektiği burada da ortaya çıkıyor.İşte burada da bir mühendis zihniyetiyle düşünülmüş ama tipik bir memur zihniyeti eliyle yürütülen bir sistem hazırlanmış.Özentisiz,içi boş,kargaşa ve mağduriyetler yaratan bir sistem.O kurumda amirler,müdürler ne işe yarar anlamak da mümkün değil.Birisi çıkıp demiyor mu arkadaş gel buraya sen ne yapıyorsun,sınava kalmış şurda 1 ay bu milletin perişanlığı da nedir.
aynen katılıyorum...çok güzel özetlemişsiniz durumu...

karbon

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
Bugün düzeltme yapılan var mı arkadaslar.Kargo ile cuma gönderdim bir degisiklik yok.

çigdemdemir

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
Peki pzt-salı da hala düzeltme göremezsek ne yapabiliriz?? herhalde hiçbir şey...

karbon

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
Ayın 30 una kadar sorgulama yapılabilir denmiş.benim düşüncem pazartesi ya da salı düzeltme olmazsa Ankara'ya gitmek zorunda kalacağız gibi gözüküyor.Maalesef güvenmek mümkün değil ..

murcelikel

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
arkadaşlar ben bişi sorcam ...gerçi biraz erken gibi ama eminim ki benim durumumda çok kişi vardır... benim hem sigortalı hem de emekli sandığına tabii hizmetim var ve benim hesaplarıma mart başı yada ortası gibi 1500 prim günüm doluyor ... mayıs yada temmuz da bir tane daha yükseltme sınavı olacak mı? niye temmuz diyorum çünü egemen_01 adlı arkadaşımız
2014 Iş Güvenliği Uzmanlığı Ve Işyeri Hekimliği Sınav Tarihleri adlı konuda aynen şunları yazmış :(2) (Ek: 12/7/2013-6495/55 md.) Bakanlık, usul ve esaslarını belirlemek kaydıyla, iş güvenliği uzmanlığı belgesine sahip olanlara, Sosyal Güvenlik Kurumuna ödenmiş olan prim gün sayısı ile sahip oldukları belge sınıfı gibi hususları dikkate alarak üst sınıflardaki iş güvenliği uzmanlığı belgesi alabilmeleri için fıkranın yürürlüğe girdiği tarihten itibaren bir yıl içinde kullanılmak şartıyla en fazla iki sınav hakkı verilmesine dair gerekli düzenlemeyi yapmaya yetkilidir.

Fıkra nezaman yürülüğe girmiş; 12 Temmuz 2013 demekki nezamana kadar sınav yapılabilirmiş; 12 temmuz 2014

saygılarımla.

o yüzden temmuz yazdım ...beni bilgilendirecek bir kişi varmı

bimo

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (A)
arkadaşlar ben bişi sorcam ...gerçi biraz erken gibi ama eminim ki benim durumumda çok kişi vardır... benim hem sigortalı hem de emekli sandığına tabii hizmetim var ve benim hesaplarıma mart başı yada ortası gibi 1500 prim günüm doluyor ... mayıs yada temmuz da bir tane daha yükseltme sınavı olacak mı? niye temmuz diyorum çünü egemen_01 adlı arkadaşımız
2014 Iş Güvenliği Uzmanlığı Ve Işyeri Hekimliği Sınav Tarihleri adlı konuda aynen şunları yazmış :(2) (Ek: 12/7/2013-6495/55 md.) Bakanlık, usul ve esaslarını belirlemek kaydıyla, iş güvenliği uzmanlığı belgesine sahip olanlara, Sosyal Güvenlik Kurumuna ödenmiş olan prim gün sayısı ile sahip oldukları belge sınıfı gibi hususları dikkate alarak üst sınıflardaki iş güvenliği uzmanlığı belgesi alabilmeleri için fıkranın yürürlüğe girdiği tarihten itibaren bir yıl içinde kullanılmak şartıyla en fazla iki sınav hakkı verilmesine dair gerekli düzenlemeyi yapmaya yetkilidir.

Fıkra nezaman yürülüğe girmiş; 12 Temmuz 2013 demekki nezamana kadar sınav yapılabilirmiş; 12 temmuz 2014

saygılarımla.
o yüzden temmuz yazdım ...beni bilgilendirecek bir kişi varmı
6495 sayılı torba kanun 2 ağustos 2013'te yürürlüğe girdi ve 2 ağustos 2014'e kadar geçerli.
http://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2013/08/20130802-1.htm
madde 55

murcelikel

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
peki 2.sınav ne zaman olur artı ben ve benim durumumdakiler mayısta yada ağustostaki sınava girebilirlermi?

bimo

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (A)
aralık 2013 (yapıldı), şubat 2014 ve mayıs 2014 yapılacak. mayıs 2014 sınavına girebilirsiniz. ağustos 2014'te yükselme için sınav yapılmayacak, zaten 2 ağustos 2014'te bakanlığa verilen yetki süresi sona eriyor.

murcelikel

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
ok... teşekkürler mayıs sınavının tam tarihi belli olmadı ama değil mi? birde mayıs ayı sınav tarihi ne zaman belli olur?

bimo

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (A)
ok... teşekkürler mayıs sınavının tam tarihi belli olmadı ama değil mi? birde mayıs ayı sınav tarihi ne zaman belli olur?
bildiğim kadarıyla 25 mayıs 2014 olması lazım.

murcelikel

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
anladım ama sınav takvimi net olmadığı için insanın kafası karışıyor... teşekkürler bu arada kafamdaki bir çok soruyu giderdiniz ...ama sınav takvimi açıklanmadı değil mi? bu bilgi gayriresmi

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.