Bilgi : Yükselme Için Prim Günü ( Bakanlığa Gittim )

İGUcumhur

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
:) benimde aynen son rakamlar ..2985 günüm var ocak15den itibaren de 15 gun aynı dert muhasebeden aldım 2çkez gönderdim beklemedeyim stresle...ALLAH yardımcımız olsun,

bizim durumumuzda olanlardan düzletme yapılan olmamış sanırım ...dilekçesi incelenende olmamış .. bu işte bir iş var...

İGUcumhur

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
GİREBİLECEĞİNİZ SINAV GRUBU: SGK'DAN ALINAN PRİM GÜNÜ SAYISINA GÖRE YÜKSELTME SINAVINA GİRİŞ HAKKINIZ BULUNMAMAKTADIR.
İTİRAZ DİLEKÇENİZ İNCELENMİŞTİR..

olacak iş değil....

Başar KOYUNCU

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)
GİREBİLECEĞİNİZ SINAV GRUBU: SGK'DAN ALINAN PRİM GÜNÜ SAYISINA GÖRE YÜKSELTME SINAVINA GİRİŞ HAKKINIZ BULUNMAMAKTADIR.
İTİRAZ DİLEKÇENİZ İNCELENMİŞTİR..

olacak iş değil....
valla aynısını banada yapmışlar 1512 güne giremıyormuşun nasıl iştir anlayamadım

İGUcumhur

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
benim bugün itibariyle 1515 gün primim var ... duyuruda sınav başvuru tarihine kadar(03-12 şubat) olan primler dikkate alınacaktır deniyor. bunun için birşeyler yapamazmıyız acaba , bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olabilirmi ?

ong

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
benim bugün itibariyle 1515 gün primim var ... duyuruda sınav başvuru tarihine kadar(03-12 şubat) olan primler dikkate alınacaktır deniyor. bunun için birşeyler yapamazmıyız acaba , bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olabilirmi ?
Subat ayının basında Ocak ayı primleri sisteme girdiği anda bence sınava basvurabileceğiz. Ocak ayı sisteme girmediği için suanda sınava giriş hakkınız bulunmuyor diyor. Ben alo 170 ile konustuğumda sınav basvurusu sırasında sistemde 1500 gün gözüküyorsa girebilirsiniz dediler. Ama tabi Bakanlığın işi belli olmaz. Subatın 1 'inde muhasebeciye hemen sisteme girmesini söyleyin. sonra basvuru tarihleri arasında basvuruyu yapabiliriz sanırım. Yoksa mahkemelik bir durum söz konusu. Duyurularında sınav basvuru tarihi itibariyle diyor.

ong

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Tekrar 170'i aradım Ocak ayının prim günlerinin yattığına dair SGK 'dan belgenizi alın dilekçe ile gönderin dediler. Tekrar incelemeye alınıp tarafınıza bilgi verilecektir diyoarlar. arkadaşlar muhasebecinize söyleyin Ocak primlerini hemen yatırsın. 1 subatta Sgk dan Ocak ayı dahil hizmet dökümünü alıp dilekçe ile İSGM 'ne gönderelim.
Subat ayının basında Ocak ayı primleri sisteme girdiği anda bence sınava basvurabileceğiz. Ocak ayı sisteme girmediği için suanda sınava giriş hakkınız bulunmuyor diyor. Ben alo 170 ile konustuğumda sınav basvurusu sırasında sistemde 1500 gün gözüküyorsa girebilirsiniz dediler. Ama tabi Bakanlığın işi belli olmaz. Subatın 1 'inde muhasebeciye hemen sisteme girmesini söyleyin. sonra basvuru tarihleri arasında basvuruyu yapabiliriz sanırım. Yoksa mahkemelik bir durum söz konusu. Duyurularında sınav basvuru tarihi itibariyle diyor.

d g

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
çok güzel..ama 1 şubat ct napalım..

İGUcumhur

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
muhasebeyle görüştüm 1 şubat itibariyle taahhuk verebiliyormuş ve e devletten girip kendimiz çıktı alabiliyoruz (ocak ayı dahil.)

İGUcumhur

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
yarın bir dilekçe hazırlayıp ALO 170 aracılığıyla göndermeyi düşünüyorum... başka fikri olan ??

Ümit.A

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
Arkadaşlar merhaba,
Sorum için doğru yermi bilemiyorum,

Ağustos 2013 de sınava girerek C belgesi almaya hak kazandım. Kursa C belgesi ücretini ödemiştim. ISG Katipte belge numaram vs gözüküyor.

ISG Katip'te yükseltme için girebileceğim sınav türü B olarak gözüküyor.
23 Şubat'taki yükseltme (B sınıfına) sınavına girebilmek için sınav duyurusunda bahsedilen 413 lirayı yatırmam gerekiyormuydu?
Bununla ilgili farklı yorumlar geliyor. Kafam karıştı.

İGUcumhur

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
Arkadaşlar merhaba,
Sorum için doğru yermi bilemiyorum,

Ağustos 2013 de sınava girerek C belgesi almaya hak kazandım. Kursa C belgesi ücretini ödemiştim. ISG Katipte belge numaram vs gözüküyor.

ISG Katip'te yükseltme için girebileceğim sınav türü B olarak gözüküyor.
23 Şubat'taki yükseltme (B sınıfına) sınavına girebilmek için sınav duyurusunda bahsedilen 413 lirayı yatırmam gerekiyormuydu?
Bununla ilgili farklı yorumlar geliyor. Kafam karıştı.

hiç birşey yapmana gerek yok şimdiden hayırlı olsun B sınıfı belgen..

ibrahimkara

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)
hiç birşey yapmana gerek yok şimdiden hayırlı olsun B sınıfı belgen..
23 Şubatta sınava girmen için gerekli işlemleri yapmalısın( zamanı geldiğinde sınav ücreti 50 tl , sınav başvurusu mebden)

Alphan

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
31.12.2013 itibarıyla 2995 gün ödenmiş primim bulunuyordu. 24 Ocakta dilekçe yazıp isggm'ye ulaştırdım. dilekçeye şirketimizin yeminli mali müşavirinden 01.01.2014-24.01.2014 tarihleri arasında tam gün çalıştığımı gösterir sgk e bildirgeyi de ekledim. toplam primim 24 ocak itibarı ile 3019 gün olmasına rağmen isg katipte dilekçeniz incelenmiştir sınava girebileceğiniz sınıf B'dir diyor.

Hangi gerekçe ile reddedilmiş olabileceğini anlamış değilim.

İGUcumhur

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
31.12.2013 itibarıyla 2995 gün ödenmiş primim bulunuyordu. 24 Ocakta dilekçe yazıp isggm'ye ulaştırdım. dilekçeye şirketimizin yeminli mali müşavirinden 01.01.2014-24.01.2014 tarihleri arasında tam gün çalıştığımı gösterir sgk e bildirgeyi de ekledim. toplam primim 24 ocak itibarı ile 3019 gün olmasına rağmen isg katipte dilekçeniz incelenmiştir sınava girebileceğiniz sınıf B'dir diyor.

Hangi gerekçe ile reddedilmiş olabileceğini anlamış değilim.

aynı durum bende de mevcut . bu durumda yapılacak birşey yokmu ?

ong

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
arkadaslar prim ödenmediği için sistemde gözükmüyoruz. subat 1 de Ocak ayının sisteme girilmesi ile sınava girebileceğimizi düşünüyorum. ama bu durumu tekrar dilekçe ile bakalnlığa söylemek lazım.
aynı durum bende de mevcut . bu durumda yapılacak birşey yokmu ?

d g

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
arkadaslar prim ödenmediği için sistemde gözükmüyoruz. subat 1 de Ocak ayının sisteme girilmesi ile sınava girebileceğimizi düşünüyorum. ama bu durumu tekrar dilekçe ile bakalnlığa söylemek lazım.
Dilekçe 170 aracılığıyla nasıl gönderilecek...takip nosu mu alacaksınz..anlamadım. işimi AllahA KALMIŞ..olacağı bu...ayın ortasında sorgulama yapan bir sistemden bu olur yazıklar olsun ne diim..mahkeme yolunu araştıralım bence napalı bir an evvel verelim ki sonuç çıksın..15gün sürüyormuş o davalar söylenene gööre..

İGUcumhur

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
Dilekçe 170 aracılığıyla nasıl gönderilecek...takip nosu mu alacaksınz..anlamadım. işimi AllahA KALMIŞ..olacağı bu...ayın ortasında sorgulama yapan bir sistemden bu olur yazıklar olsun ne diim..mahkeme yolunu araştıralım bence napalı bir an evvel verelim ki sonuç çıksın..15gün sürüyormuş o davalar söylenene gööre..

170 i arayıp böyle böyle bir durum var adıma dilekçe yazıp
nasıl olacak ki o

muhasebeyle görüştüm taahhuk verecek yarın . 1 şubatta e devlette gözükecek ocak ayı primlerim... yarın yada bugün arasakta olur aslında .. 170 i arayıp bir hata olduğunu e devlete bakarlarsa görebileceklerini söyleyeceğim ve bunuda bir dilekçeyle adıma dosya açtırıp takip numarasını alacağım. 3 iş gününde sonuçlanıyormuş ... 170 den öyle söylemişlerdi...

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.