Yüksek Lisansı Bitirdim Nasıl Başvuru Yapabilirim? | TÜİSAG Forum | İSGforum | İSGfrm - İş Sağlığı,Güvenliği,Risk değerlendirme

Yüksek Lisansı Bitirdim Nasıl Başvuru Yapabilirim?

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığına Giriş' kısmında xaelon tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. xaelon

  xaelon TÜİSAG Üyesi  Değerli arkadaşlar merhaba,
  Tezsiz yüksek lisansımı yeni bitirdim. 20 Mayıs tarihinde gerçekleşecek olan B sınıfı uzmanlık sınavına girmek istiyorum fakat nasıl başvuru yapmam gerektiğini bilmiyorum. Dilekçe vb. bir takım evraklar göndermem gerektiği söylendi ama nedir ne değildir bilemiyorum hangi evraklarla nereye başvuru yapmam gerekiyor bilgi verebilir misiniz?


   
 2. fatih çağrı tanyol

  fatih çağrı tanyol TÜİSAG Üyesi

  7- 2018-İSG MAYIS DÖNEMİ B sınıfı iş güvenliği uzmanlığı sınavına, ilgili Yönetmeliğin 8/(1)-b-2 maddesinde belirtilen iş sağlığı ve güvenliği veya iş güvenliği programında yüksek lisans yapmış mühendislik veya mimarlık eğitimi veren fakültelerin mezunları ile teknik elemanlar doğrudan girebileceklerdir. Bu maddede belirtilen adaylardan söz konusu sınava ilk defa müracaat edeceklerin; 19 MART 2018 tarihi mesai bitimine kadar T.C. Kimlik Numarasını içeren ıslak imzalı dilekçe ekinde; onaylı ön lisans diploması örneği (sadece İSG teknikerleri için), onaylı lisans diploması örneği, onaylı yüksek lisans diploma örneği ile Genel Müdürlüğümüze posta yoluyla veya elden başvuru yapmaları gerekmektedir. Posta yoluyla yapılacak müracaatlarda evrakların en geç 19 MART 2018 tarihi mesai bitimine kadar Genel Müdürlüğümüze ulaştırılması gerekmektedir. Genel Müdürlüğümüz tarafından incelenen belgelerin uygun görülmesi halinde adayların bilgileri 20 MAYIS 2018 tarihinde yapılacak sınava girmeleri için ÖSYM’ye bildirilecektir. Adayların başvuru yaparken kullanmaları amacıyla hazırlanan dilekçe örneği için tıklayınız.

   
  xaelon bu yazıya teşekkür etti.
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica