Yüksek Lisans Mı Yapmalıyım Yoksa Kursa Mı Gitmeliyim ?

Aras Kocatepe

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)
Lisans mezunuyum isg ikinci sınıfa geçtim 2016 Mayıs ayında inşallah mezun olacağım
Benim 2016 Aralık ayındaki B. sınıfı uzmanlık sınavına yetişebilmem için yüksek lisans kaydımı şimdi mi yaptırmam gerekir yoksa sonbahar aylarında mı yaptirmaliyim ?
Diğer bir sorum ise önümde iki yol var birincisi; C.sinifi uzmanlık için kursa katılıp C. Belgesini almak
İkincisi; kursa gitmeden yüksek lisans yaparak B. Sınıfı uzmanlık sınavına katılmak
Sizce nasıl bir yol izlemeliyim ?
Teşekkür ediyorum.

sweetheart

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (B)
Lisans mezunuyum isg ikinci sınıfa geçtim 2016 Mayıs ayında inşallah mezun olacağım
Benim 2016 Aralık ayındaki B. sınıfı uzmanlık sınavına yetişebilmem için yüksek lisans kaydımı şimdi mi yaptırmam gerekir yoksa sonbahar aylarında mı yaptirmaliyim ?
Diğer bir sorum ise önümde iki yol var birincisi; C.sinifi uzmanlık için kursa katılıp C. Belgesini almak
İkincisi; kursa gitmeden yüksek lisans yaparak B. Sınıfı uzmanlık sınavına katılmak
Teşekkür ediyorum.
2016 yılının sınav takvimi ösym Tarafından açıklanmadı.. Yani 2016 yılında Aralık Ayında olup olmayacağı belli değil.. Farklı bir Ayda da olabilir daha önceki yıllarda olmuştu..
Diğer taraftan şimdi kayıt yaptırıp bu dönem başlarsan tezsiz için 3 yarıyıl , tezli içinde 4 yarıyıl devam etmen gerekecektir . Tezsizle ilgili olarak bazı üniversiteler sanırım bu Süreyi 2 yarıyılda halledebiliyor..
Son sorduğun konuyla ilgili de , zaman geçtikçe C sınıfını bir Önemi kalmıyor . Yüksek Lisansını yapıp B Sınavına girebilirsin ..
Yüksek yapamazsan da okulu bitirince C Sınıfı için eğitim alır, sınava girersin .. Kazanırsan C olarak isg uzmanı olarak çalısmaya başlarsın .. Bu şekilde 3 yıl mesleki Tecrübe yapıp çsgb nın istediği şekilde mevzuata uygun evraklarını tamamlar B Sınıfı Sınavına girersin .
Tercih sana kalmış ..

Şule Şahan

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
Teşekkür ediyorum.
Yuksek lisans bence b sinifi sertifika sahibi olan sayisi az daha cok is bulursunuz bence b

bünyami kalkan

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman Adayı (C)
arkadaşlar ben şurayı anlamadım ben iktisat çalışma ekonomisi lisans mezunuyum isg bölümünde yüksek lisansa katılıp bitirme imkanım var bu şekilde isg yüksek lisan bitirmiş olsam b serrtifikası için eğitim ve sınava katılamıyormuyum illa isg ön lisans okumam gerekiyormu neden ? bu konuda beni bilgilendiren olursa çok teşekkür ederim.

totem_ozcan

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
Devlet üniversitesinde yapılacak olan tezsiz yüksek lisans proğramında devam zorunluluğu vs. şartlar nedir. Özel üniversiteler bu konuda daha mı esnektir ? Çukurova üni'de daha önce alan arkadaşlarımız varsa bilgi paylaşımı yaparlarsa sevinirim.

Yağmur Keser

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman Adayı (C)
Ben de aynı ikilemde kaldım. Önümüzdeki yıl için isg üzerine yüksek lisans yapsam ama uzaktan eğitim düşünüyorum bununla ilgili bilgisi olan arkadaşlar varsa yardımcı olabilir mi ? Veya sene kaybetmek yerine kursa gidip C sınıfı uzman mı olsam ne yapacağıma karar veremedim.

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.