Yüksek Lisans İle Alakalı...

C!N

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
Arkadaşlar merhabalar;
İş sağlığı ve güvenliği ile alakalı yüksek lisans araştırmalarım sonucu çelişkiye uğramama neden olan bir durum gördüm.
Bir çoğumuzun bildiği üzere tezsiz olarak yapılan, sosyal bilimler enstitülerine bağlı olan, mezun olunduğunda C sınıfı isg uzmanların B sınıfı sınavına girmesine olanak tanıyan bir yüksek lisans programı mevcut.
Bir de, tezli olarak yapılan, sağlık bilimleri enstitülerinde halk sağlığı AD.'lere bağlı olan, iş sağlığı yüksek lisans programları mevcut. Bu programların kapsamı nedir, mesleki olarak biz iş güvenliği uzmanlarına ne kadar faydalı olur (tecrübe bab'ında)... Konuyla ilgili bilgi sahibi arkadaşlardan bilgi bekliyorum, şimdiden teşekkür ederim.

Ayşe Bekoğlu

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (B)
Kısmet bey eğer akademi hedefiniz varsa devlet üniversitesinde tezli y.l evet ama diğeri sadece yasal sartı sağlamak icin. Çok idealist iseniz kendi çabanızla aldığınız bilgiyi değerlendirebilirsinizama tecrübe olarak katkısı yok.

• Like
Tepkiler: C!N

C!N

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
Kısmet bey eğer akademi hedefiniz varsa devlet üniversitesinde tezli y.l evet ama diğeri sadece yasal sartı sağlamak icin. Çok idealist iseniz kendi çabanızla aldığınız bilgiyi değerlendirebilirsinizama tecrübe olarak katkısı yok.
Açıkçası niyetim pratik ile teoriyi en iyi şekilde harmanlayıp, yapma ihtimalim olan çalışmalar eğer ki faydalı olabilecek ise kaynak olarak literatürde yer alması. Bu nedenle tez şeklindeki çalışmalar daha çok ilgimi çekiyor.

oğuz1983

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
Kısmet Bey ben 2014 te tezsiz yl yapmıştım..bu sene de tezliye müracaat ettim.ben bu alanda akademik kariyer yapmak istiyorum.gidebileceğim yere kadar gideyim istiyorum.zaten hali hazırda uzmanlık yapıyor olacağım.muhakkak ki birçok şey katacaktır bana mesleki anlamda

C!N

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
Kısmet Bey ben 2014 te tezsiz yl yapmıştım..bu sene de tezliye müracaat ettim.ben bu alanda akademik kariyer yapmak istiyorum.gidebileceğim yere kadar gideyim istiyorum.zaten hali hazırda uzmanlık yapıyor olacağım.muhakkak ki birçok şey katacaktır bana mesleki anlamda
Oğuz Bey tezli yl. için sağlık bilimleri enstitüsüne mi başvurdunuz yoksa sosyal bilimler enstitüsünün bununla ilgili tezli bir bölümüne mi ?

oğuz1983

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
Oğuz Bey tezli yl. için sağlık bilimleri enstitüsüne mi başvurdunuz yoksa sosyal bilimler enstitüsünün bununla ilgili tezli bir bölümüne mi ?
Sağlık bilimleri enstitüsüne başvurdum..Bana bi tez konusu belirlememi sonra da mülakata girmem gerektiğini söylediler.Mülakattan geçince resmen başlamış olacağım..şu aralar konu araştırması yapıyorum

• Like

C!N

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
Sağlık bilimleri enstitüsüne başvurdum..Bana bi tez konusu belirlememi sonra da mülakata girmem gerektiğini söylediler.Mülakattan geçince resmen başlamış olacağım..şu aralar konu araştırması yapıyorum
Konu araştırmasında ne aşamadasınız, bireylerin sağlıklı hallerinin devamlılığını sağlamaya çalışırken kendi sağlıkları risk ihtiva eden sağlık çalışanlarına yönelik bir alana eğilebilirsiniz kanımca.

Ayşe Bekoğlu

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (B)

Oğuz bey hangi okul?

gurcan1903

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)

hangi üniversiteye başvurdunuz acaba? tezli yüksek lisansa hala kayıt alan üniversiteler var mıdır? ben de tezsiz yüksek lisans yapmıştım ve derslerimi saydırıp sadece tez aşamasına gelmek istiyorum. bu arada sosyal bilimler enstitüsü, fen bilimleri enstitüsü vb. fark etmez sonuçta bölüm önemlidir.

• Like

Damla.Duru

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)
gürcan bey bende çok araştırdım okulların mülakatları bu hafta son diye biliyorum. her üniversite farklı olabilir ama 3 yerle görüştüm 3üde bu şekilde söyledi.

• Like

oğuz1983

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
Ben tezsizi yeni yüzyıl üni.de yapmıştım.30 haziran tezli kayıtları sona erdi ama tezsizi orda yapanlar için süre sınırlaması yok.

• Like

oğuz1983

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
Konu araştırmasında ne aşamadasınız, bireylerin sağlıklı hallerinin devamlılığını sağlamaya çalışırken kendi sağlıkları risk ihtiva eden sağlık çalışanlarına yönelik bir alana eğilebilirsiniz kanımca.
kısmet bey tekstil sektöründe oldugum için asıl mesleğim de kimya müh.oldugu için bu bağlamda bi konu seçmemi önerdiler.ama henüz karar veremedim :(

• Like

C!N

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
kısmet bey tekstil sektöründe oldugum için asıl mesleğim de kimya müh.oldugu için bu bağlamda bi konu seçmemi önerdiler.ama henüz karar veremedim :(
Oğuz Bey, sektörünüzde kullanılan kimyasalların çalışanlara etkileri üzerine bir çalışma yapılabilir diye düşünüyorum o zaman ;)

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.